Skocz do zawartości
Gość iti1

przeplywomierz bosch - w awx ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość iti1

jak wyciagnac przeplywomierz z awx ???? man na licznku 106 000 i nie byl jeszcze wymieniany sproboje go wyczyscić ???? daje to coś???prosze o rady i jaki to jest numer czesci ???? jakie koszty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość iti1

wstepnie to dzisjaj rozebralem sprawdzić filtr powietrza i w gumowej rurze wychodzącej od przpelywki bylo widac olej, wode ???? czy to normalne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

wszystko było, było i jeszcze raz było :cisza:

użyj wyszukiwarki i zajrzyj do spisu tematów ;)

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość iti1

tylko nie umiwm znalezc opisu do awx....no i brak fotek czy tylko odkrecam te dwie sruby przy wtyczce i wyciagam sam czujnik?????

prosze o krotki opis jesli to nie problem albo link jak gdzies to tu jest do mojego silniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam przejechane 119 tys i wszytko gra i tez go nie wymienialem jeszcze :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie za pracę przepływomierza odpowiada sam czujnik, a nie obudowa pod warunkiem, że w obudowie nie ma brudów uniemożliwiających poprawny przepływ powietrza. Mokro to być tam na pewno nie powinno. Numer czujnika to F00C 2G2 055 (na 99%), zresztą jak już wykręciłeś czujnik to możesz go odcztać. Sam czujnik oryginalny to raczej nie tak prosto kupić. Najczęściej srzedawane są całe przepływomierze, w serwisie koszt ok. 400 PLNów za regenerowany z pełną gwarancją.

Jeśli nie masz objawów padającego przepływomierza to nie ryzykował bym "czyszczenia" jakimiś chemikaliami, tak można eksperymentować jak już coś jest nie tak z przepływką.

Ja mam 170 kkm i nadal jest oryginalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam przebieg 186 tys i caly czas SPRAWNA przeplywke. Jakies 2 tyg tem bylem na VAGu i :hurra: dziala :ok:

 

BAAAAARDZO wazny jest filtr powietrza. Najlepiej KNEHT...zaden FILTRON. Filtron potrafi sie rozwalic i silnik zassie malusienkie klaczki filtru do przeplywki i po zawodach. WODY NIE POWINNO BYC W PRZEPLYWCE. Zreszta zadnych obcych cial.

 

 

Przeplywke mozna wykrecic...tylko trzeba odkrecic plastik obudowy filtra, potem oslone zarowa obudowy filtra potem wyjac przewody dolotowe filtra powietrz, wyjac pokrywe F.P., wyjac F.P. wyjac skrzynke F.P. odkrecajac z boku srobe 10, i odkrecic rure pomiedzy skrzynka F.P. a przeplywka i juz mamy przeplywke na wieszku. Potem nalezy ostroznie wypiac kostke elektryczna z przeplywki.

No i wymontowane :)

 

Pozdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość iti1

najpierw wymienie filtr i sprawdze co sie bedzie dzialo...jak ok to nic nie ruszam, albo wykrece czujnik przepływki i go obejrze czy nie jest brudny...i tam jest tak drucik - sprezynak czy nie jest pekniety.....a co jak sie czysci jakim sprayem do elektorniki to mozna cos uszkodzić ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Maciej007

Witam

u mnie ponad 160 tyś i wszystko super, idzie jak burza. Filtry mam filtrona i nic tam nie dolega jak ostrzegał inny użytkownik ale uwagę należy jak najbardziej rozważyc.

a propos, to mój znajomy wsadził przepływką w starą grubą skarpetę i wyprał w pralce jak mu padła.

Mówił że działa po praniu. Ja tam bym nie ryzykował ale mają ludzie pomysły.

Pozdrawiam. :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość iti1

nie no bez przesady z ta pralka, ale jak nie zadzial to wyminie na nową, spaprac chyb sie nie da....pytanko czy ja moge wykrecić tylko te dwa trox i wyciagnac sam czujnik, czy trzeba rozkecac cały uklad ....bo mam wrazenie ze odkrecam dwa wkrety z gory i sam czujnik wysuwam w gore i tylko odłaczam z wtyczki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

profilaktycznie wyczyscilem swoja przeplywke preparatem KONTAKT ze sklepu z czesciami elektornicznymi. Wlasciwie to ja ją zalalem TYM preparatem 2 krotnie po czym pozwolilem wyschnac i na miejsce. Co do awari przeplywki... przeplywka jest urzadzeniem ktore powoli "PADA". Koncowym efektem "UPADKU" przeplywki jest tryb awaryjny silnika, pomaranczowa kontrolka. DOPIERO PO CALKOWITYM PRZEPALENIU PRZEPLYWKI !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzony sposob, zmywarka :ok:

pralka to troche chory pomysl zeby po bebnie latal i sie obijal

zmywareczka pieknie czysci

a elektronika jest tak zabezpieczona ze sie nic jej nie stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm...preparat KONTAKT ale który????bo jest ich troche :zalamany: z czego jest zrobiony ten czujnik przepływki?? zna ktoś moze inne środki???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności