Skocz do zawartości
adams

Ranty felg na równo z nadkolem, jaka szerokość?

Rekomendowane odpowiedzi

yoo

 

Tak szukam i szukam... i mam pytanie

 

Jaka powinna być szerokość felg w B4 by rant był na równo z nadkolem, chodzi mi o przód i tył.

 

Felga 15-nasto calowa, ET38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzuj Adams trochę zapytanie, bo żeby tył był równo z nadkolami z ET 38 musiałbyś mieć felgę 10.8 cala (a takowa znów nie wejdzie od wewnątrz), przód natomiast musiałby mieć 9.8 cala i znów ten sam problem bo nie wejdzie od wewnątrz.

 

Za felgi, które są na równo z nadkolami obrałem bazowo:

-przód 8J ET15

-tył 9J ET15

 

Polecam :

http://www.1010tires.com/WheelOffsetCalculator.asp

 

Chcesz poszerzać stalówki ? Jeśli tak to musisz wiedzieć, że wraz z poszerzeniem ET maleje.

Edytowane przez Kuman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chcesz poszerzać stalówki ? Jeśli tak to musisz wiedzieć, że wraz z poszerzeniem ET maleje.

 

dokładnie, pogubiłem się już z tym wszystkim, muszę zasięgnąć fachowej literatury :)

 

mam stalowe 15-nastki ET38 6J i chce zrobić z tego felgi które rantem będą równe z nadkolem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adams dowiem CI sie na dniach o ta szeroka stal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja tez chce szeroka stal jakby co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja tez chce szeroka stal jakby co ?

 

to sobie zrób :P jest parę osób w Polsce co się tym zajmuje np http://wheel-wide.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to dzieki za namiary:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś zrobić z min 8 i 9 cali żeby było fajnie, ale znów na 15tkę nie ma fajnej opony. Jeśli poszerzana stal to tylko 16tka plus opona 195/40. Na 15 będzie kicha straszna - musiałbyś mieć naprawdę dobry rozmiar opon i solidną glebę żeby to wyglądało, ale znów chyba nie jesteś walnięty jak ja żeby mieć miskę 25mm od ziemi :)

 

Jest tyle pięknych felg, szeroką stal zostawmy do ratów a Ty poszukaj czegoś fajnego. Chcesz to mam fajne Schmidt i Sline do Passata ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musiałbyś zrobić z min 8 i 9 cali żeby było fajnie, ale znów na 15tkę nie ma fajnej opony. Jeśli poszerzana stal to tylko 16tka plus opona 195/40. Na 15 będzie kicha straszna - musiałbyś mieć naprawdę dobry rozmiar opon i solidną glebę żeby to wyglądało, ale znów chyba nie jesteś walnięty jak ja żeby mieć miskę 25mm od ziemi

 

no i chyba tak będzie, przód 8 tył 9 cali. na to tymczasowo opona 205/50/15 i na tym przelatam zimę. Gdybym miał miskę 15mm od ziemi to nie wjechał bym nawet do garażu :D moje 90mm wystarcza by ją pożądanie poobijać na co dzień

 

Jest tyle pięknych felg, szeroką stal zostawmy do ratów a Ty poszukaj czegoś fajnego. Chcesz to mam fajne Schmidt i Sline do Passata

 

nad felami pomyślę na wiosnę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemyśl to, bo 205/50 na 8 i 9 cali będzie wyglądało paskudnie, niczym traktor :)

 

To Ci się jeszcze przyda:

 

budowafelgi.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to powiedzmy że odpuszczam temat z 15-nastkami i celuje w 16-nastki.

 

ani na allegro, ani w sklepach internetowych nie widzę żadnych zimówek 195/40/16 :zeco są w ogóle takie dostępne? Jeśli nie ten rozmiar to jaki?

 

Z jakim ET kupić stalowe felgi 16-nastki? i na jaki rozmiar to poszerzać? 8 i 9 cali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ani w sklepach internetowych nie widzę żadnych zimówek 195/40/16 są w ogóle takie dostępne? Jeśli nie ten rozmiar to jaki?

 

już wiem że 195/40/16 są dostępne ale tylko w letniej odmianie, na zimę takich nie ma w ogóle! więc akcja stal troszkę się odłoży

 

tutaj 8 i 8.5j na 195/45/15 http://forum.vwvento.org/viewtopic.php?t=4756

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności