Skocz do zawartości
dedal

Elektrycznie podnoszona/opuszczana klapa bagażnika sama sie zamyka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy ktoś z kolegów forumowiczów posiada Passata B6 kombi z elektrycznie podnoszoną/opuszczaną klapą bagażnika?

Ja mam coś takiego i bardzo sobie chwale. Ale niestety mam też z tym bajerem trochę kłopotu. Zdarza się, że podczas opróżniania bagażnika klapa sama zaczyna się zamykać (zatrzymuje się na moich plecach - zwłaszcza jak sięgam po wózek) jest to drażniące bo cały czas trzeba uważać .

W związku z tym mam pytanie:czy jest jakaś instrukcja obsługi do w/w "bajeru". Interesuje mnie jak ustawić czas autozamknięcia, sposób zamykania bagażnika z pilota, w jakich kombinacjach zamykania/otwierania drzwi klapa zamyka się automatycznie, a w jakich nie.

 

Zauważyłem że klapa reaguje schematycznie na pewne zachowania. Jak jest podniesiona i po kilku minutach zamknę drzwi kierowcy to się sama zamknie. Jak pozostawi się ją otwartą to po ok. 10 minutach też się zamknie. Tych schematów jest chyba więcej.

 

Byłem z tym w dużym serwisie VW ale tam w ogóle nie wiedzieli o czym mówię - kierownik mechaników tłumaczył się tym że chyba nie sprzedali żadnej sztuki i nie mieli z tym do czynienia. Dziwne ale prawdziwe :)

 

Proszę o pomoc.

Edytowane przez dedal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam zapytanie i prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim samochodzie sama się nie zamyka (nigdy nie czekałem 10 minut), jak się nie mylę nie ma możliwości zamykania klapy z pilota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się zamyka i to w najróżniejszych sytuacjach. Tak jak pisałem kilka razy udało mi się zamknąć pilotem tylko nie wiem jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności