Skocz do zawartości
michalrx

Olej do skrzyni biegów tiptronic EYF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zakładam wątek, ponieważ nie znalazłem konkretnych informacji na temat jaki dokładnie olej należy wlewać do wymienionej w temacie skrzyni (silnik AVF, skrzynia 5-biegowy tiptronic EYF).

Konkretnie interesowałby mnie olej Shell Donax TZ - posiada ktoś może jakieś informacje czy ten olej będzie pasował do mojej skrzyni? Generalnie on jest do skrzyni ZF, ale wolałbym się upewnić.

 

Z góry dzięki za pomoc,

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kupilem olej mobil 71141 do skrzyni 5HP19.

Czy litr tego oleju wazy mniej niz litr wody?

Zamowilem 7l i calosc wazy w dwoch opakowaniach ok 6,4kg. Zapach oleju taki obojetny, ani nie pachnie ani nie smierdzi

Nie wiem czy jakiejs podrobki mi nie przyslali, a nie mam porownania do fabrycznego opakowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Kupilem olej mobil 71141 do skrzyni 5HP19.

Czy litr tego oleju wazy mniej niz litr wody?

Zamowilem 7l i calosc wazy w dwoch opakowaniach ok 6,4kg. Zapach oleju taki obojetny, ani nie pachnie ani nie smierdzi

Nie wiem czy jakiejs podrobki mi nie przyslali, a nie mam porownania do fabrycznego opakowania.

waga jest ok, olej waży mniej niż woda czyli litr poniżej kg.

 

Co do podróbki to trudno stwierdzić... zawsze jest ryzyko jeśli brak oryginalnego opakowania. Moim zdaniem szkoda ryzykować zwłaszcza że praktycznie oszczędności zerowe jeśli weźmie się pod uwagę wymiane co 80 tyś a różnica max 20 zł na litrze... nie wiem ile kolega płacił, ale oryginał to koszt około 49 zł. Czyli oszczędność raptem max 140 zł, to biorąc pod uwagę ceny np. paliwa, to dla świętego spokoju ja zakupiłbym oryginał w fabrycznym opakowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oryginał to koszt około 49 zł.
U mnie oryginal w ASO po ok 90-110zl.

Kupilem mobila 71141 nalewanego z baniaka 20l. 27zl/l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie oryginal w ASO po ok 90-110zl.

Kupilem mobila 71141 nalewanego z baniaka 20l. 27zl/l.

tak cena w serwisie to około 90 zł, tyle że ja mówię o cenach z rynku. Co do esso czy teraz to mobil esso to cena ok bo rozlewają z baniek... strachu raczej nie ma pod warunkiem że sprzedający jest uczciwy. Jakby chcieć kupić ten olej w mniejszych opakowaniach np. litrowych to zapewne też byłoby po około 40 zł.

 

Niech kolega wymienia bo jeśli to na 100% oryginał z bańki to nie ma strachu. Dodatkowo zainwestuje kolega w dobrej marki filtr z nową uszczelką pod miskę lub zakupi oryginalny... oryginał komplet z rynku też około 160-170 zł... w serwisie 300 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niech kolega wymienia bo jeśli to na 100% oryginał z bańki to nie ma strachu. Dodatkowo zainwestuje kolega w dobrej marki filtr z nową uszczelką pod miskę lub zakupi oryginalny... oryginał komplet z rynku też około 160-170 zł... w serwisie 300 zł.
Kupilem tu http://allegro.pl/filtr-oleju-uszczelka-misy-zf-5hp19-audi-vw-i1966349279.html po wczesniejszym zorientowaniu sie skad pochodza czesci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupilem tu http://allegro.pl/filtr-oleju-uszcze...966349279.html po wczesniejszym zorientowaniu sie skad pochodza czesci.

to niech kolega jeszcze zdradzi co to za producent filtra z uszczelką... za 47 zł, bo już nie raz widziałem jak materiał filtracyjny był w obiegu razem z olejem, tyle że w silniku... a filtr rzecz jasna produkcja chiny... firmę nie wiem czy mogę podać bo jeszcze ktoś poda mnie do sądu a zdjęcia zapomniałem zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo już nie raz widziałem jak materiał filtracyjny był w obiegu razem z olejem, tyle że w silniku.

Sprzedawca twierdzi, ze ten zestaw wsadza do aut u siebie w zakladzie.

Dla mnie podejrzanie wyglada zolta wkladka filtrujaca, bo jak sie spojrzy od gory w okraglu otwor, to widac, ze nie wypelnia szczelnie calej powierzchni filtra - widac metalowa obudowe. Ale z tego co udalo mi sie wypatrzyc na innych aukcjach, to tak ma byc.

 

Materialy niby producenta z USA.

 

Moglem kupic to samo ale drozej w midparts, ale sprzedawca nie chcial podac nazwy producenta, bo stwierdzil iz to w jego interesie jest by sprzedac mi wlasciwy towar.

 

http://www.midparts.com.pl/pl/p/5HP19-Filtr-oleju-z-uszczelka-miski/2038

 

---------- Post added at 14:40 ---------- Previous post was at 14:32 ----------

 

Na oryginale tez nie widac oznaczen:

http://www.midparts.com.pl/pl/p/5HP19-Filtr-oleju-oryginalny/2126

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na oryginale tez nie widac oznaczen:

http://www.midparts.com.pl/pl/p/5HP1...ryginalny/2126

 

aby nie było niedomówień co do oznaczeń na oryginale, zwłaszcza dla innych forumowiczów, bo sporo osób sprzedających teraz wpiera że coś jest oryginałem a nie jest...

 

DSC08632a.jpg

 

Dla mnie podejrzanie wyglada zolta wkladka filtrujaca, bo jak sie spojrzy od gory w okraglu otwor, to widac, ze nie wypelnia szczelnie calej powierzchni filtra - widac metalowa obudowe.

nie wiem o co chodzi ale tego chyba brak w oryginale lub niech kolega objaśni jak może brakować wkładu filtracyjnego ? Widać to na powyższym zdjęciu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
by nie było niedomówień co do oznaczeń na oryginale, zwłaszcza dla innych forumowiczów, bo sporo osób sprzedających teraz wpiera że coś jest oryginałem a nie jest...
A zapodaj zdjecie z drugiej strony. I pokaz co widac w malym okraglym otworze.

 

Filtr brales w ASO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A zapodaj zdjecie z drugiej strony. I pokaz co widac w malym okraglym otworze.

 

Filtr brales w ASO?

 

nie wyjmowałem z foli ale wygląda że w małym otworze brak wkładu filtracyjnego.

 

Tak filtr jest z ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wyjmowałem z foli ale wygląda że w małym otworze brak wkładu filtracyjnego.

 

Tak filtr jest z ASO.

Jestem juz po wymianie. Zamiennik wyglada idenrtycznie jak oryginal w aucie, tyle tylko ze nie ma wytloczobych literek i cyferek.

Co do nowego oleju, to mechanik nie mial zastrzezen.Stary olej mial najechane 207kkm i byl czarny.

Po wymianie nie widze roznicy w pracy skrzyni. Dalej delikatnie czuc zmiane biegow, i walniecie na wstecznym po dodaniu gazu (dlatego przy manewrach parkingowych nie dodaje gazu ;) ).

 

Doszla ostatnio podwojna zmiana biegow i trzymanie wyzszych obrotow do momentu rozgrzania oleju w skrzyni, ale moze miec to zwiazek z niskimi temp. zewn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Doszla ostatnio podwojna zmiana biegow i trzymanie wyzszych obrotow do momentu rozgrzania oleju w skrzyni, ale moze miec to zwiazek z niskimi temp. zewn.

skrzynia trochę inaczej pracuje przy niskich temp. i jest to normalne np. do puki nie złapie temperatury nie załącza lock-up i stąd wyższe obroty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skrzynia trochę inaczej pracuje przy niskich temp. i jest to normalne np. do puki nie złapie temperatury nie załącza lock-up i stąd wyższe obroty.
Ogolnie to ja wiem, ale nie jestem pewien czy to sie tez tyczy 5HP19 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności