Skocz do zawartości
adi

kolumna kierownicza z b5 do b4?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, interesuje mnie taka kwestia ale narazie jest tylko pomysł. Czy możliwe byłoby zamontowanie kolumny kierowniczej z regulacją kierownicy góra/dół oraz bliżej/dalej kierowcy takiej np z passata b5 do passata b4? Bo w b4ce mam regulację góra/dół, a chyba nie było w tym modelu regulacji takiej jak w b5. Liczę się z tym że mocowania trzebaby chyba przerobić trochę. Jak wg Was gra warta świeczki czy za dużo przeróbek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technicznie wszystko jest możliwe.

Jednak będzie z tym dużo zachodu, sama obudowa kolumny kierowniczej to już będzie problem ze spasowaniem, inne mocowania samej kolumny i nie wiem jak na dole wygląda przejście na krzyżakach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej gra niewarta świeczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w B5 nie ma regulacji bliżej/dalej!

 

Jak coś to mam na zbyciu kolumnę z regulacją góra/dół z B4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile to warta jest taka kolumna z regulacją?? (plastyki obudowy też są inne więc muszą być w komplecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak wygląda obudowa kolumny bez regulacji... W Kolumnie z regulacją po lewej stronie mamy rączkę która ma zakres pracy 90stopni. Koszt 50-100zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mówimy o koszcie za całą kolumnę tak?? z plastikami

Edytowane przez 1robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w B5 nie ma regulacji bliżej/dalej!

a jednak:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w B5 nie ma regulacji bliżej/dalej!

 

Jak coś to mam na zbyciu kolumnę z regulacją góra/dół z B4

w B5 nie ma regulacji bliżej/dalej!
jak to nie ma w b5 regulacji góra dół ja jakoś mam góra/dół i przód tył więc nie ściemiaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak to nie ma w b5 regulacji góra dół ja jakoś mam góra/dół i przód tył więc nie ściemiaj

 

czytaj dokładnie :) w B5 nie ma regulacji bliżej/dalej jest tylko góra dół! To samo ma się do niektórych wersji B4/B3

 

ale mówimy o koszcie za całą kolumnę tak?? z plastikami

 

plastiku przy stacyjce już nie mam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czytaj dokładnie w B5 nie ma regulacji bliżej/dalej jest tylko góra dół! To samo ma się do niektórych wersji B4/B3

adams,mylisz sie w B5 jest rególacja w 2 płaszczyznach góra/dół i bliżej/dalej. B3/B4 mialy tylko góra/gół(jesli mialy taka opcje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niewyraźnie piszę?

 

b5 ma tylko góra/dół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niewyraźnie piszę?

 

b5 ma tylko góra/dół

moze my niewyraźnie czytamy.

moze to uprościmy na chłopski rozum

góra/dół czyli.do podsufitki i do podłog

bliżej/dalej czyli do fotela kierowcy i do komory silnika

i w b5 właśnie tak jest! :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chcialbym zmienic w swoim passacie b4 kolumne kirownicza zwykla na ta regulowana tez z b4 i moje pytanie jest takie:

1 Czy wersja silnikowa ma tutaj znaczenie posiadam TDI 90 KM i czy np. z wersji benzynowej bedzie pasowala?

2 Co bede potrzebowal do jej wymiany wystarczy sama kolumna plus obudowa stacyjki czy potrzebuje jeszcze czegos jak tak to prosilbym o wymienienie wszystkich potrzebnych czesci

3 Czy bedzie duzo problemow z podmiana tej kolumny tzn czy wszystkie otwory beda sie zgadzac czy moze bede musial cos przerabiac?

Bede wdzzieczny za wyczerpujaca odpowiedz gdyz nie znam sie zbyt dobrze na tym a nie chcialbym dokonac zakupu a potem okaze sie ze nic z tego nie bedzie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 Czy wersja silnikowa ma tutaj znaczenie posiadam TDI 90 KM i czy np. z wersji benzynowej bedzie pasowala?

będzie pasowało.

 

2 Co bede potrzebowal do jej wymiany wystarczy sama kolumna plus obudowa stacyjki czy potrzebuje jeszcze czegos jak tak to prosilbym o wymienienie wszystkich potrzebnych czesci

wydaje mi się że kolumna z obudową wystarczy. resztę sobie przełożysz.

 

 

3 Czy bedzie duzo problemow z podmiana tej kolumny tzn czy wszystkie otwory beda sie zgadzac czy moze bede musial cos przerabiac?

wizualnie ma to pasować wszystko, wyciągasz starą, zakładasz nową. bawiłem się w rozbieranie passatów ale już nie pamiętam dokładnie, ale powinno pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności