Skocz do zawartości
falla_x

obieg wewnętrzny padł jak odgrzybić klimę

Rekomendowane odpowiedzi

witam śmierdzi mi klima wiec kupiłem preparat który stawia sie za tylnym fotelem uruchamia włączając obieg wewnętrzny ma za zadanie odgrzybić i odświeżyć klimę http://allegro.pl/item1180163950_carplan_kleen_air_odgrzybianie_klimy_10_min.html

 

ale padł mi obieg wewnętrzny silniczek sterujący klapa , czy mogę np. wyjąć filtr kabinowy przysłonić czymś otwór i w ten sposób zrobić obieg wewnętrzny ? czy oprócz tej klapy co widać pod filtrem kabinowym w środku w aucie też przestawiają się jakieś przesłony uaktywniające obieg wewnętrzny i mój sposób nie spełni swojego zadania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten środek który kupiłeś to tylko odświeżacz powietrza. Żeby dobrze zdezynfekować klimę musiałbyś zrzucić deskę, żeby dostać się do nagrzewnicy i skraplacza - i mechanicznie wyczyścić je z grzyba.

 

Jeżeli padł CI obieg wewn. to możesz kupić preparat firmy np. Wurth klimadoktor, który za pomocą długiej rurki wstrzykuje się do otworów nawiewów i w komorę wentylatora pod podszybiem. Środek ten się pieni penetrując cału układ wentylacji/ ogrzewania.

Nie zastąpi to czyszczenia ręcznie, ale na pewno lepiej spenetruje zanieczyszczenia niż te psikadło za fotel. No i nie musisz mieć obiegu wewnętrznego włączonego, tylko spokojnie na średnich obrotach wentyla puszczasz nawiew i klimę odpalasz.

 

Aha - musisz uważać - śriodek ten jak nie wstrząśniesz butlą dobrze zamieni się w płyn, a ten z kolei lubi zalać radio i skrzynkę z bezpiecznikami.

 

Powodzenia,.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedz ale też chciał by uzyskać odpowiedz na pytane czy przysłaniając wlot tam gdzie jest flit kabinowy stworzy sie automatycznie obieg wewnętrzny czy przysłonięcie samej góry to nie wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carLOs,chyba trochę przesadziłeś.falla_x poczytaj.http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=27&highlight=odgrzybianie+klimatyzacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymyśliłem taki patent na czyszczenie parownika.

Jeszcze go nie testowałem ale jest szansa, że będzie w miarę dobry efekt.

 

UWAGA: każdy robi to na swoją odpowiedzialność :)

 

A więc:

 

ETAP I

Konieczna jest dobra pianka do odgrzybiania klimy.

Otwieramy schowek i odczepiamy kółko regulacji wentylacji schowka.

W otwór nawiewu schowka wsadzamy rurkę od preparatu odgrzybiającego.

Rurkę wsadzamy jakieś 20cm aż wyczujemy opór.

Rurka wtedy zatrzymuje się na ostatnim zagięciu tuż przy komorze

w której znajduje się parownik.

 

Podejrzewam, że jak się tam napakuje sporo pianki to powinna wypełnić

komorę w której zamknięty jest parownik. Jest to chyba najbliższy punkt

przy parowniku w którym można napuścić piany.

 

Operację trzeba wg. mnie wykonać bez włączonego wentylatora, żeby

nie przedmuchał pianki dalej w kanały wentylacji. Nadmiar pianki powinien

wylecieć kanałem do odprowadzania wody.

 

ETAP II

Należy wpuścić środek do odgrzybiania klimy od strony wentylatora

wtedy będzie oddziaływał na przeciwną stronę parownika.

 

Poglądowe foto:

 

czyszczenie

 

 

I co Wy na to? Da coś takie rozwiązanie? :)

Moim zdaniem powinno być w miarę skuteczne.

Edytowane przez Barth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barth pomysł dobry ale :)

 

dalej nie uzyskałem odpowiedzi na pytanie czy mogę wyjąć wkład filtra kabinowego zablokować czymś otwór i czy to spełni zasadę obiegu wewnętrznego ? powtarzam nie działa mi samo zamykanie poprzez przycisk ponieważ uszkodził sie siłownik klapy , i nie wiem czy zastawienie wlotu nad filtrem pyłkowym spełni role zamkniętego obiegu wewnętrznego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności