Skocz do zawartości
djlauter

Piszczy przy skręcaniu kierownicy

Rekomendowane odpowiedzi

A druga sprawa to wymiana sprzęgiełka pomoże w piskach przy kręceniu do oporu, a co z drążkami?

 

tak,a do oporu kierownicą nigdy nie skręcamy,chyba że chcemy wykończyć pompę wspomgania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat u mnie w okolicy jest dobry fachowiec tylko od rozruszników/alternatorów.

Więc wychodzi na to że wykosztuje mnie to 130zł za sprzęgiełko + 20/30zł za jego robocizne?

 

A druga sprawa to trochę się pogubiłem.

Bo jak pisałem wyżej mam piski w dwóch momentach i różnią się one.

Jeden pisk przy przekręceniu kierownicy do oporu dobiega z tego sprzęgiełka.

A drugi pisk jest stały przy kręceniu kierownicą z drążka (prawdopodobnie) na ucho to tak słychać.

Wymieniając sprzęgiełko usunę pisk przy kręceniu do oporu, a co z tym dobiegającym z drążka?

Edytowane przez Morsart27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam pytanie czy sprzęgiełko alternatora powinno obracać się w obydwie strony jak na filmiku poniżej?

[video=youtube_share;unae6391gwI]

Pytam ponieważ występuje u mnie pisk przy skręcaniu kołami.

Edytowane przez okos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam , mam pytanie czy sprzęgiełko alternatora powinno obracać się w obydwie strony jak na filmiku poniżej?

[video=youtube_share;unae6391gwI]

Pytam ponieważ występuje u mnie pisk przy skręcaniu kołami.

 

Powinno w jedną stronę a w drugą blokować. Tak jak pokazujesz się nie sprawdza.

Zablokują sobie wirnik i najszybciej sprawdzisz czy sprzegielko działa poprawnie.

Lub mocniej zakrec i złap podtrzymując jeśli wirnik dalej będzie się kręcił sprzegielko ok to coś jak w rowerze z przerzutkami. W jedną stronę ciągnie w drugą możesz kręcić przeciwnie do ruchu wirnika .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od 2tyg. borykam sie z problem piszczacej kierownicy przy skrecie w lewo tylko i pojawia sie jak auto juz sie rozgrzeje. Wymienilem do tej pory pasek wspomagania, plyn, pasek pompy wody przy okazji, koncowki drazka kierowniczego, bo byly luzy i gumy juz zniszczone, sprzeglo alternatora. Piszczenie dalej pozostalo i nie wiem co to moze powodowac. Wie ktos co moze taki efekt dawac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze kończy się pompa wspomagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie nie wiem, ale nasluc***ac raczej z pompy nic nie slychac, aby była ona powodem tego piszczenia kierownicy. Nie wiem, czy to nie jakiś wachacz, ale byłem na sprawdzaniu na dwóch stacjach diagnostycznych i u mechanika, to wszyscy mowia ze wszystko jest ok. Jeszcze się zastanawiam, czy to nie przez amory może mi tak skrzypi czasem, ale nie jestem tego pewny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy w B5FL miał także piszczenie przy skręcaniu. Podejrzewałem że servo mu pada. Po wizycie u mechanika okazało się że to napinacz paska wielorowkowego. Po wymianie cisza. Chyba napinacz nie naciąga juz paska tak jak powinien przez co pasek jest luźny przy obrotach. Przy skręcie servo daje opór przez co pasek jest jeszcze luźniejszy i ślizga się po kołach pasowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze napinacz mam spoko, bo automatycznie napina i naciag paska jest ok. Nie zauwazylem aby mial luzy jakies, ale obejrze go jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki problem a mianowicie skrzypi mi kierownica przy skrecie w lewo i tylko w lewo. Dzieje sie to juz od dluzszego czasu i nie bylo wiadomo co to moze powodowac i przed chwila po przyjezdzie pod dom na parkingu zaczalem skrecac gwaltownie kierownica w lewo i w prawo i slysze ze skrzypi mi dosc mocno juz w lewym kole i pytanie czy to wachacz jakis juz do wymiany co powodowal mi skrzypienie kierownicy czy cos innego to moze byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem wahacz dolni tylni w prawym kole i skrzypienie ustało w kole jak i przy skręcaniu kierownica w lewo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem założone felgi aluminiowe "16" i opony letnie i mi na nich coś piszczala kierownica przy skręcie tylko w lewo, po przełożeniu kół na zimowe i felgi stalowe "15" piszczenie kierownicy ustało na dobre przy tym skręcie w lewo. Mam pytanie, czy ktoś domyśla się może co powoduje, to piszczenie na tych większych felgach i tylko przy skręcaniu kierownicą w lewo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności