Skocz do zawartości
djlauter

Piszczy przy skręcaniu kierownicy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od paru dni mam pewien problem:dolamam. W moim Passacie podczas skręcania kierownicy w prawo lub lewo słychać pisk. Dodam ze nie skrecam maksymalnie. Wystarczy lekki obrot w prawo lub w lewo i cos zaczyna piszczec przy czym kierownica zaczyna lekko drgać (wibrowac). Dany pisk jest slyszalny gdy krece kierownicą podczas postoju.

Problem w tym ze bylem juz u 3 mechanikow i slyszalem 3 rozne opinie.

1. pasek rozrządu

2. alternator

3. cos ze wspomaganiem

 

Niestety przebywam w Anglii i te opinie wydali angielscy mechanicy. Wogole nie ufam w ich umiejetnosci i zaden z nich nie wydawal sie byc pewny swojej opinii - w sensie "moze to byc to"

 

Mam nadzieje ze ktos z Was pomoze mi w tej kwestii.

Z gory serdecznie dziekuje za wszelka pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na początku sprawdziłeś płyn od wspomagania. Ja u siebie też miełem podobne piski i były one spowodowane bardzo ( prawie zerowym) poziomem płynu od wspomagania. Po do laniu wszystko wróciło do normy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

od paru dni mam pewien problem:dolamam. W moim Passacie podczas skręcania kierownicy w prawo lub lewo słychać pisk. Dodam ze nie skrecam maksymalnie. Wystarczy lekki obrot w prawo lub w lewo i cos zaczyna piszczec przy czym kierownica zaczyna lekko drgać (wibrowac). Dany pisk jest slyszalny gdy krece kierownicą podczas postoju.

Problem w tym ze bylem juz u 3 mechanikow i slyszalem 3 rozne opinie.

1. pasek rozrządu

2. alternator

3. cos ze wspomaganiem

 

Niestety przebywam w Anglii i te opinie wydali angielscy mechanicy. Wogole nie ufam w ich umiejetnosci i zaden z nich nie wydawal sie byc pewny swojej opinii - w sensie "moze to byc to"

 

Mam nadzieje ze ktos z Was pomoze mi w tej kwestii.

Z gory serdecznie dziekuje za wszelka pomoc.

 

Zacznij może od przeczytania tego: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=9080&highlight=pisk+przy+skr%EAcaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plyn jest sprawdzalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasek lub napinacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było koło pasowe alternatora.

Auto piszczało niemiłosiernie na postoju, później posypała się rolka (koło).

Sprawdź czy rolka nie ociera gdzieś o korpus alternatora (jak było u mnie).

Możesz zobaczyć też napinacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze kolego że mieszkasz w Sheffield. 10 Mil od Sheffield w mexborough jest bardzo dobry Polski warsztat. Nie jest to jakiś prowizoryczny warsztat prowadzony przez Polaków pod domem jak to przeważnie bywa no i do tego jest tanio. Wiele razy juz naprawiałem tam autko i nie miałem żadnych zastrzeżeń. Numer to 07754638591. Mechanik nazywa sie Grzegorz. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki Bashful - tak sie sklada ze mam w telefonie numer do niego juz od jakiegos czasu ale nigdy tam nie bylem ani nie dzwonilem. wszystko wskazuje na to ze w koncu bede musial

 

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary, sam wymien pasek od pompy wspomagania i bedzie taniej i przy okazji sobie poogladasz co gdzie ciknie i jak wyglada ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeżeli to pasek to fakt - 20 minut pracy.

Łapiesz kluczem oczkowym za śrubę napinacza i odchylasz.

Śruba ma "odwrotny" gwint. No chyba, że masz inny napinacz

niż ten:

 

napinacz.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Wtedy to już nieco bardziej skomplikowane ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniony alternator i wszystko śmiga jak powinno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymieniony alternator i wszystko śmiga jak powinno

 

Jeśli to była tylko rolka to naciągnęli cię na alternator :)

No chyba, że alternator rzeczywiście był do kitu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kolega był może w warsztacie przeze mnie proponowanym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Bashful. Bylem u Grzeska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napinacz do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie taki efekt dawało sprzęgiełko alternatora, to kółko z rowkami na alterantorze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dołączę się do tematu z racji braku możliwości założenia osobnego.

Mam problem podobny do w/w jednak u mnie objawia się to w ten sposób:

Przy skręcaniu w obojętnie jakim stopniu i obojętnie w którą stronę piszczy w prawym kole to coś na zdjęciu:

Drążek.jpg

Jak na moje doświadczenie to wydaję się że jest to drążek kierowniczy i piszczy zużyta guma?

 

Jednakże mocniejszy i donośniejszy pisk wydaje się przy przekręceniu kierownicy do oporu w lewo/prawo.

I wtedy ten dźwięk przenosi się w miejsce alternatora, a dokładniej gdzieś w okolicy zaznaczonego miejsca.

Nie mam pojęcia od czego zacząć, a jestem strasznie nieufny jeśli chodzi o śląskich mechaników :)

Prawdopodobnie jest tam jakaś rolka która może piszczeć czy coś, proszę mi to jakoś wyjaśnić.

Jestem słaby jeśli chodzi o mechanikę ale szybko pojmuję dlatego lubię wiedzieć co mnie boli i zrobić to w miarę możliwości samemu.

Alternator.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz do wymiany sprzegiełko rolkę alternatora, bez specjalnego klucza sam nie wymienisz. Koszt ok 200 pln INA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zabiorę się za to w najbliższym czasie, na allegrogo znalazłem takie sprzęgiełko za 130zł, ile wyjdzie mniej więcej robocizna?

A druga sprawa to wymiana sprzęgiełka pomoże w piskach przy kręceniu do oporu, a co z drążkami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz ochotę i czas to sam możesz alternator wyjąć potem do człowieka który naprawia rozruszniki,alternatory itp. elektryk od aut może też ma ten specjalny klucz i jemu dać wymienić koszt z 20-30zł i samemu poskładać. kupno tej specjalnej nasadki w celu 1 wymiany mija się z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności