Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam kłopot. Od jakiegoś czasu, przy wjechaniu w dołek - tył "ucieka", wrażenie jakby na torze poślizgowym ruchoma podłaoga tył rzuciła. Sprawdziłem amorki - 60%, nadawały się do wymiany. Wymieniłem w obu osiach. Trakcja znacznie się poprawiła, auto jest sprężyste, ale problem został.

Co odpowiada w tylnym zawieszeniu za takie objawy. Jest tam belka i tuleje, czy ich zużycie może się tak objawiać?

 

Pozdrawiam i czekam na podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdziłem amorki - 60%,

czy to 60% to była ich skuteczność ??

Jeżeli już założyłeś nowe, to jedź jeszcze raz na sprawdzanie amortyzatorów, żeby się tylko nie okazało że znowu będziesz musiał wymienić, bo te nowe mogą mieć taką samą skuteczność.

Co do bujania tyłem, to jak najbardziej zużycie elementów innych niż amortyzatory ma wpływa na prowadzenie auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz wybite tuleje to będzie uciekał tył na zakrętach. Sprawdź też stan wahaczy w tylnym zawieszeniu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

60% wyszło na przeglądzie sprawności, więc już miały dosyć ( fabryczne a na zegarach 205 tysięcy )

Które tuleje w 4 motion maja wpływ na takie zachowanie i ile kosztują ( warto wymienić jak tanie i już, jak drogie trzeba by szukać które do wymiany ). Da się łatwo sprawdzić czy są zużyte?

 

Dziękuje za odwowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
60% wyszło na przeglądzie sprawności

 

jak byś spuścił ciut powietrza z kół to "Sprawność" by wzrosła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na wahacze. Wymień je i zobaczysz od razu różnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Które tuleje w 4 motion maja wpływ na takie zachowanie i ile kosztują

 

jedz albo do Pikula, albo na Włostowice do stacji i powiedz zeby ci sprawdzili tylnią zawieche za luzami. Wahaczy do 4motion kupić chyba nie idzie tak hop śup ale napewno da się dobrać tuleje na sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czyli co stawiacie na wahacze? A jest tam jeszcze taki drążek który na takich gumach łączy oba koła z tyłu, czy to tez może być coś z nim, bo dzwoniłem do chłopaków którzy wymieniali mi amorki i mówili że wahacze sa ok, bo bardzo ciężko je było "ruszyć" w dół do wyjęcia amorków. Ale najpewniej chyba będzie jechać na szarpaki.

 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jedz albo do Pikula, albo na Włostowice do stacji i powiedz zeby ci sprawdzili tylnią zawieche za luzami. Wahaczy do 4motion kupić chyba nie idzie tak hop śup ale napewno da się dobrać tuleje na sztuki.

najlepiej pojedź do Napory na koniec Włostowic po lewej stronie (czy początek Parchatki)... ja tam robię to czego sam nie potrafię i jestem w 100% zadowolony... robili mi rozrząd, zbieżność, klimę i nie mogę na nich narzekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

a mam jeszcze takie pytanie. Czy te duże gumy które są na sankach mają wpływ na takie zachowanie? O ile się orientuje to są chyba sanki pływające?

Może jeszcze jakieś pomysły gdzie w zawieszeniu szukać luzów z tyłu, na szarpakach nic nie widać.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

chciał bym się dowiedzieć czy jest możliwość kupna takich tulei wahaczy tył może ktoś wie gdzie albo poleci jakiś sklep online

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlaczam sie do pytania. Z tym zawieszeniem w 4 motion I tulejami sanek tylnych nie ma problem, ale problemem jest ich cena.

 

Czy znacie jakies tansze zrodlo?

 

Potrzebny mi komplet zawiasu na tyl a niestety lokalni dostwacy chyba na glowe upadki z cenami za to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka .

 

Wymieniałem tuleje z tyłu w czerwcu. Mechanik też się dziwił że się bawię , a jak poodkręcali to gumy same powypadały - robiłem to przy 230tys. faktycznego przelotu , z czego 160 w Polsce.

 

Generalnie jak sobie zerkniecie to na geometrię mają wpływ najbardziej te drążki poprzeczne - do nich gumy tylko od TEDGUM (numery niżej), albo oryginalne drążki - cena powala.

2 x 00720097 () = 77,68zł brutto >TULEJA DRĄŻKA TYLNEGO POPRZECZNEGO TYLNY (ZEWN.)

2 x 00720096 () = 147,60zł brutto >TULEJA DRĄŻKA TYLNEGO POPRZECZNEGO TYLNY (WEWN.)

 

 

Dalej macie 8 sztuk (po cztery na stronę) tulei na zwrotnicy - da się kupić od FEBI nr 23568 - coś 45 sztuka.

Następnie 2 sztuki do dolnych wahaczy FEBI 23492 - coś około 40 pln/szt.

 

Problem z górnymi wahaczami - tuleje są niedostępne - występują w katalogach , ale nie ma i tylko oryginał - nie wymieniałem bo akurat okazały się najlepsze , cena w ASO oczywiście zabija ;)

 

Dobrze jeszcze wymienić gumy od stabilizatora - 2 szt , oryginał 8D0 511 327D coś ok. 30pln/szt

 

Do pełni szczęścia wypadałoby wymienić jeszcze gumy pod sanki ,ale póki co nie ruszałem. A już absolutnym wypasem byłaby wymiana jeszcze gum pod mostem ;)

Kupując to wszystko warto kupić nowe śruby mimośrodowe (8E0 501 387A), coby nie było jazdy z ustawieniem geometrii.

 

Jednocześnie wymieniłem też komplet amorków -- oryginały po 230 tys nadawały się na śmietnik - na przeglądzie na szarpakach 60% :).

 

Z tym całym zestawem pojechałem dwa tygodnie później na przegląd , panowie wjechali na sprawdzanie amorków i pierwsze co powiedzieli to - "amorki do wymiany" --- także sorki ich sprawdzacze amorków nadają się o kant d....... potłuc.

 

Gumy od sanek zdaje się od FEBI to nr 32320 - coś ok. 80pln/szt

 

Wbrew pozorom zrobienie kompletnego tyłu jest drożesz niż zrobienie przodu, a nikt o tym nie pisze . To jest też przestroga dla kupujących stere 4x4 - nie ma cudów wszystkie mają tył na śmietnik - najgorsze jest to że jest coraz większy problem z kupnem zamienników - jak sprawdzałem to za komplet tyłu w ASO w 2k nie idzie się zmieścić.

Edytowane przez dgasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za OT ale czy macie numery tulei do san przednich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem firme co robi sama poliuretany na zamowienie na wzor starych dostarczonych.

Mysle ze sie wam przyda.

Obecnie jestem na etapie proby dogadania sie z nimi na stala wspolprace firmowa. Jesli robia gumy sami na wzor to mozna by zalowyc poliuretan wszenie gdzie sie tylko da od zawieszenia kol, silnika po belki I mocowania gorne amorow....To by sie dopiero prowadzilo:)

Jedynie pozostal by problem zuzywajacych sie swozni wachaczy bo gumy poli so praktycznie dozywotnie.

http://poliuretany.olkusz.pl/pl/contact/form

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyt twardo to też nie dobrze.

 

Poliuretan jest dobry do aut na tor i przerobionych terenówek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zyciu. Czy miales ztycznosc z poliuretanami? One sa bardzo elastyczne I nie zmieniaja struktury. Nie chodzi o to ze sa sztywniejsze tylko o to ze pracuja precyzyjniej bo sie nie rozbijaja I nie pekaja od srodka.

 

Mialem polibush'e w B7 ktorego kupilem do naprawy I sprzedania. Komfort jazdy bez zmian ale precyzja prowadzenia nie do porownania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem poliuretany w przednich wahaczach w BMW E36. Na dziurach dziwnie dudniło z podwozia. Potem zaczęło się skrzypienie na progach zwalniających - pomagało rozłożenie i nasmarowanie na nowo.

 

Co do prowadzenia - potwierdzam - prowadzenie poprawia się bardzo wyraźnie. Reakcje na ruchy kierownicą stają się bardzo bezpośrednie, auto sprawia wrażenie mocno przyklejonego do drogi.

Edytowane przez AndrzejP4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby poliuretan mial sens (tu wychodzi jego wada) to musi byc wszedzie a nie tylko na tulejach wachacza. Do tego sa sanie silnik itd....

I sworzenie oraz koncowki + zbieznosc nowka tak ze.

 

Obecnie bede do 4 motion bral od przodu po tyl wszystkie gumy jakie sa w zawiasie silnika skrzyni mostu I kol. Opisze jak poliuretany sie sprawdza. Obecnie standard koza, po przetestowaniu poliuretanow bede pchal rozporki oraz AR wiec zobaczymy jaka jest roznica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności