Skocz do zawartości
randall

Montaż lampki podsufitki od B6 - czy ktoś próbował?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Troszkę choruję na oświetlenie ambient do mojego paska, ale zdecydowanie odstrasza mnie cena lampki od W8 - 220 zł na Allegro to jak dla mnie jakaś pomyłka.

Znacznie taniej (czyt. w normalnej cenie) są lampki do B6 oraz chyba Golfa V, które również posiadają diodki z podświetleniem (50-80 zł).

Przykład:

http://moto.allegro.pl/item1165485503_vw_passat_b6_lampka_kabiny_oswietlenie.html

 

Czy ktoś próbował zamontować taką lampkę w B5? Domyślam się, że trzeba by było wyciąć większy otwór w podsufitce i jakoś to zamocować... czy też może jest to niewykonalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladniejsza jest od audi a6 lub a8 i tez nie drogo, tam sa diodki i wiecej ocji oswietlenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, oglądałem też te od Audi - wszystkie znacznie tańsze od tych z W8.

Tylko czy to da się zamocować? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie, moze wtyczka byc inna wiec poszukaj tez wtyczki z kablami, ich kolor powinien byc taki sam na tych samych napieciach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtyczka to pikuś, tu chodzi o wpasowanie tego w podsufitkę, przecież te lampki są o wiele większe i wyprofilowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to nie wielki problem akurat...

wiec robisz to tak (ja bym tak zrobil):

-kupujesz lampke ;)

-zaopa3asz sie w cieniutka blaszke stalowa lub alu (taka jaka jest wokol otworu ori lampki na rancie)

-demont starej lampki i odrysowanie delikatnym olowkiem nowej (np szablon robisz z kartki i od szablonu na podsufitce)

-mierzysz po3ebne wymiary jak wysokosc nowej lampki-zestawu

-moczysz az do uzyskania plastycznej konsystencji w miejscu montarzu

-profilujesz odpuchajac drewnianymi koleczkami (oczywiscie naciagasz bardziej niz 3eba bo pozniej sie ''wskoczy'' delikatnie)

-suszarka w dlon i az ztwardnieje jak przed moczeniem

-wycinasz otwor

-jezeli 3eba to budujesz konstrukcje mocujaca z blachy i przyklejasz ja na poxipol do dachu(jest to mocny klej a lampka lekka, silu wlaczania tez jej nie oderwa)

-montujesz i cieszysz sie bezawaryjna praca i indywidualnym wygladem ;)

jezeli sie boisz to moze ja pierwszy sprobuje u siebie(jezeli w najblizszym czasie bede na szrocie mam tam a6 upa3ona z ktorej elektryczne fotele musze wyciagnac i ma tez lampke fajna z diodami 2 panelowa) ale nie obiecuje ze sie za to wezme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, z tego co piszesz, to poważniejsza rzeźba z tym jest.

Poczekam aż zrobisz u siebie - zrób fotki i wrzuć to na pewno więcej osób skorzysta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jest troche dlubania, latwo sie pisze, ale wes pan zrob...prawda hehehe

wyobrazm to sobie w dosyc latwym wykonaniu bo mam jakies tam zdolnosci manualne, ale wlasnie teraz zastanowilem sie nad tym czy podsufitka jest z dyktu lub kartonu czy plastiku ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej będzie zamontować dwie czerwone diody w lampce tej co mamy ? Tylko jak i do czego je podłączyć żeby świeciły się po odpaleniu silnika ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do masy i bodajże pinu 17 na włączniku świateł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.Czyli kabelek "+" muszę pociągnąć aż do przełącznika świateł - tego głównego,obok kierownicy? W samej lampce nie ma możliwości podpięcia "+" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, żeby diodki zapalały ci się jak włączysz światła - razem z podświetleniem przełączników i zegarów. Przy okazji w ten sposób podłączysz te diody pod regulator mocy podświetlenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Kolego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświerzę temat!!!

Wszyscy na forum radzą aby + podłączać do pinu 17 wyłącznika świateł.

A ja radzę zeby było prosciej. Otwieramy drzwi od pasażera demontujemy zaślepkę deski. Widać od razu wtyczkę podświetlania nawiewów. Delikatnie ściągamy izolację z przewodu (u mnie biało-niebieski) dolutowujemy przewód plusowy od abiente, izolujemy i gotowe. Roboty na 5 minut.

 

Uwaga!!!

Przewód (-) abiente musimy podłączyć do minus w lampce. To bardzo ważne. W czasie pracy najlepiej wyjąć bezpiecznik 14.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności