Skocz do zawartości
ormowiec

pokrętło do regulacji wys. świateł

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie, jak dostać się do środka? nity pewnie trzeba zdjąc, nie mogę w ogóle ściągnąć tej przedniej ścianki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ponowię pytanie.

Zrobiłem podświetlenie klawisza świateł, obok jest pokrętło do regulacji które przydałoby się żeby też było podświetlone. Jednak nie mogę za chu chu go rozebrać żeby się dostać do żarówki/diody-nie wiem co tam siedzi?

 

Jeszcze w temacie oświetlenia-co za żarówka siedzi w oświetleniu tylnej popielniczki? Bo jak wyjełem to pierwszy raz coś takiego widzę, czy tam się nie wymienia całej oprawki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

W tylnej popielniczce siedzi takie dziwadło z plastikową oprawką, którą w całości trzeba wymienić.

Ale tylko w teorii :D

Ja u siebie wyrwałem z plastikowej oprawki starą żarówkę, następnie wąskimi płaskoszczypcami wyciągnąłem styki złącza, wziąłem standardową żaróweczkę 12V/1.2W, odgiąłem jej wyprowadzenia tak, żeby podpasowały w miejsce wyprowadzeń oryginalnej żarówki, włożyłem ją w plastik i z drugiej strony wcisnąłem ponownie styki, które zaklinowały wyprowadzenia żarówki. Jeżdżę już tak pół roku i jest :ok:

 

Pokrętła nie rozbierałem, ale najpewniej siedzi w nim tak jak w innych przełącznikach żarówka 12V/50mA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The_Saint, wyjmij pokrętło. zacznij od zdjęcia frontu - po bokach tej przedniej części 4 zatrzaski, dodatkowo u mnie były zalane klejem albo zgrzane. poradziłem sobie dwoma nożami i suszarką - zeszło. następnie uzbrój się w wiertło do metalu fi ~1mm. z jednej strony jest kilka (7? nie pamiętam) nitów, z drugiej strony tylko 3 - i tym trzem trzeba rozwiercić "łebki". jak to zrobisz to możesz normalnie otworzyć obudowę na pół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, dzisiaj się pobawię z popielniczką a jutro z regulatorem. Jeszcze jedno pytanko-jak rozwiercę te nity, to później ten regulator będzie się trzymał kupy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

one w tych tulejkach siedzą tak ciasno że się trzyma :-) trzyma całość jeszcze front. jak masz wątpliwości to możesz go owinąć taśmą, ale u mnie bez problemu wszystko siedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności