Skocz do zawartości
focuspl

xenon - wymiana żarnika na nowe

Rekomendowane odpowiedzi

witam, przeszukałem forum, ale nie znalazłem takiego przypadku jak mój:

wymieniłem 2x żarniki na nowe.

jeden świeci pięknym niebieskim światłem i na ścianie ta lampa (lewa) daje mocniejsze światło, a druga (prawa) i żarnik daje swiatło żółtawe i świeci na ścianie gorzej.

moje pytania:

1.czy to normalne bo żarniki muszą sie wypalić (założyłem 2 dni temu) - ale lewy już jest ok a prawy dojdzie?

2. czy powinny świecić obie lampy jednakowo czy np. snop światła fabrycznie już się różni między lewą a prawą.

3. może znacie w Warszawie gościa od regulacji świateł, ale takiego co umie użyć czegoś więcej niż tylko tej maszynki na kółkach :).

z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez rainman777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, przeszukałem forum, ale nie znalazłem takiego przypadku jak mój:

wymieniłem 2x żarniki na nowe.

jeden świeci pięknym niebieskim światłem i na ścianie ta lampa (lewa) daje mocniejsze światło, a druga (prawa) i żarnik daje swiatło żółtawe i świeci na ścianie gorzej.

moje pytania:

1.czy to normalne bo żarniki muszą sie wypalić (założyłem 2 dni temu) - ale lewy już jest ok a prawy dojdzie?

2. czy powinny świecić obie lampy jednakowo czy np. snop światła fabrycznie już się różni między lewą a prawą.

3. może znacie w Warszawie gościa od regulacji świateł, ale takiego co umie użyć czegoś więcej niż tylko tej maszynki na kółkach :).

z góry dzięki za pomoc.

 

Więc tak:powinny świecić tak samo,już od samego początku.Rozświetlają się-po około 40 godzinach.Porada-zamień żarniki miejscami i zobacz jaki jest efekt,być może przetwornica się "kończy".Jeszcze jedno-słabo szukałeś ;) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bardzo dziękuję za wskazówkę.

co do szukajki - na 100% wpisywałem różne kombinacje na szukaj - ale wywalało mi zawsze nie ma takiego postu :( - wpisywałem xenon wymiana, żarniki xenon wypalanie,

przy okazji - a czy może być tak, ze soczewki są zabrudzone?

jeżeli przetwornica - to jak mieć na 100% pewność i jaki jest koszt przetwornicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bardzo dziękuję za wskazówkę.

co do szukajki - na 100% wpisywałem różne kombinacje na szukaj - ale wywalało mi zawsze nie ma takiego postu :( - wpisywałem xenon wymiana, żarniki xenon wypalanie,

przy okazji - a czy może być tak, ze soczewki są zabrudzone?

jeżeli przetwornica - to jak mieć na 100% pewność i jaki jest koszt przetwornicy?

 

Soczewki mogą być lekko przybrudzone,ale to niema takiego wpływu na barwę światłą.Jak już wspomniałem-zamień miejscami żarniki (prawy do lewej lampy i drugi na odwrót) to dowiesz się czy to wina samego żarnika czy też przetwornicy.Co do przetwornicy,oryginalna używka: http://allegro.pl/item1167424889_przetwornica_hella_vw_passat_b5_po_lifcie_01_05.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też zajrzałem na allegro - więc już mamy ile kosztuje.

teraz podjadę do gościa, który mi montował te żarniki i zdejmiemy zderzak i faktycznie przełożę na strony - ale może warto to zrobić później jak się trochę wypalą, bo narazie może za wcześnie - 2 dni po założeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
też zajrzałem na allegro - więc już mamy ile kosztuje.

teraz podjadę do gościa, który mi montował te żarniki i zdejmiemy zderzak i faktycznie przełożę na strony - ale może warto to zrobić później jak się trochę wypalą, bo narazie może za wcześnie - 2 dni po założeniu?

 

Ja bym pewnie tyle nie wytrzymał:35-40 godzin to jednak sporo czasu ;) Warto już teraz to sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
też zajrzałem na allegro - więc już mamy ile kosztuje.

teraz podjadę do gościa, który mi montował te żarniki i zdejmiemy zderzak i faktycznie przełożę na strony - ale może warto to zrobić później jak się trochę wypalą, bo narazie może za wcześnie - 2 dni po założeniu?

Jak za wcześnie? Skoro jeden palnik daje właściwe światło a drugi nie!! Ja stawiam jednak na uszkodzony palnik, ale zrób tak jak opisał Patryk - wtedy będziesz wiedział juz na 100%. Palniki muszą się "doświecić" i trzeba rzeczywiście na to troszeczkę poczekać, ale zaczynają barwą niebieskawą a "rozświetlają" się do barwy przybliżonej do światła dziennego, jak świeci na żółto lub różowo - coś nie tak z palnikiem lub przetwornicą (ja stawiam na palnik).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc chłopaki, jestem po rozmowie z mechanikiem - wymienimy tel jeden palnik i zobaczymy - pod koniec tygodnia tam będę.

pozdrawiam i dziękuję za pomoc

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale zaczynają barwą niebieskawą a "rozświetlają" się do barwy przybliżonej do światła dziennego, jak świeci na żółto lub różowo - coś nie tak z palnikiem lub przetwornicą (ja stawiam na palnik).

 

No nie do końca, chyba nie masz xenonów i nie wiesz. Nowe żarniki jeżeli mają 4300 - 4800 to na początku świecą lekko żółtawo i zaczynają po jakimś czasie dochodzić do białego. Nawet opis na stronach producenta podaje że po doświetleniu zbliżają się do 4800 a na początku świecą 4100. Jak pada żarnik to zbliża się do fioletu czy też różowego koloru ale nie przechodzi przez żółty. Jeżeli kolor jest żółtawy to albo się jeszcze nie dopalił albo jest inny niż ten drugi. Prawdopodnie masz to samo co ja.

Mi też założyli na lewą stronę Philipsa a na prawą jakiś inny (chyba no name) i było dokładnie jak u Ciebie. Lewy biały ładny i mocny prawy żółtawy i słabszy. Po wymianie prawego na Philipsa oba świecą jednakowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No nie do końca, chyba nie masz xenonów i nie wiesz.

No to Ty je masz i wiesz

A ja mam i nie wiem!!

Rozumiem że czekałeś na efekt "rozświetlenia" swego żółtego palnika, nie reklamowałeś i nie wymieniałeś??!!

Ja wymieniłem dwa i dwa miały te samą barwę (lekko niebieską), teraz prawie po 2 latach świecą prawie na biało. Na żółto NIGDY nie świeciły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wymieniałem 2x takie same żarniki xenotec 4300 K takie jak fabryka przewidziała i jeden świeci odrazu pięknie mocno intensywnym światłem na jasny niebieski a drugi jest znacznie słabszy i świeci na złółtawy kolor. skąd ta różnica w świetle? oba jednakowe z tej samej partii - może z racji producenta zdarzają sie tzw niedoróbki - w każdym razie mam termin wymiany jest gwarancja więc będę próbował aż do skutku - chciałbym mieć na 2 światłach taki efekt jak na lewej lampie - piękne intensywne światło koloru jasno niebieskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No nie do końca, chyba nie masz xenonów i nie wiesz. Nowe żarniki jeżeli mają 4300 - 4800 to na początku świecą lekko żółtawo i zaczynają po jakimś czasie dochodzić do białego. Nawet opis na stronach producenta podaje że po doświetleniu zbliżają się do 4800 a na początku świecą 4100. Jak pada żarnik to zbliża się do fioletu czy też różowego koloru ale nie przechodzi przez żółty. Jeżeli kolor jest żółtawy to albo się jeszcze nie dopalił albo jest inny niż ten drugi. Prawdopodnie masz to samo co ja.

Mi też założyli na lewą stronę Philipsa a na prawą jakiś inny (chyba no name) i było dokładnie jak u Ciebie. Lewy biały ładny i mocny prawy żółtawy i słabszy. Po wymianie prawego na Philipsa oba świecą jednakowo.

Owszem rozświetlają się,ale lekko żółta barwa na początku nie pochodzi od żarnika a od zastosowanej soczewki w Passatach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, to jak tłumaczyć u mnie efekt, który polega na tym, że jeden xenon świeci pięknie intensywnie na biało, a ten drugi właśnie tak na żółto.

dodam ze lampy oryginalne, żarniki takie same 4300K.

chyba faktycznie wymiana zarnika na początek powinna iść bo ja nie wiem dlaczego mam teraz 2 różne barwy w lampach - soczewki przecież te same z tego co piszecie. Producent moich xenonów - Hella.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to Ty je masz i wiesz

A ja mam i nie wiem!!

Rozumiem że czekałeś na efekt "rozświetlenia" swego żółtego palnika, nie reklamowałeś i nie wymieniałeś??!!

Ja wymieniłem dwa i dwa miały te samą barwę (lekko niebieską), teraz prawie po 2 latach świecą prawie na biało. Na żółto NIGDY nie świeciły.

 

Bo na żółto nie świecą,sam żarnik daje jasne światło,lekka żółtawa poświata to poprzez zastosowaną (jak już wspomniałem) soczewkę.Ale jest to prawie niezauważalne.

 

---------- Post added at 13:42 ---------- Previous post was at 13:41 ----------

 

ok, to jak tłumaczyć u mnie efekt, który polega na tym, że jeden xenon świeci pięknie intensywnie na biało, a ten drugi właśnie tak na żółto.

dodam ze lampy oryginalne, żarniki takie same 4300K.

chyba faktycznie wymiana zarnika na początek powinna iść bo ja nie wiem dlaczego mam teraz 2 różne barwy w lampach - soczewki przecież te same z tego co piszecie. Producent moich xenonów - Hella.

Dlatego pisałem:żarnik lub przetwornica,nic innego to nie będzie.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak przy okazji napiszcie proszę jak to dokładnie wygląda z regulacją - chodzi mi o opisanie które pokrętła są do czego, bo znalazłem w sumie 3. wiem do czego służą 2 (ampul 10) które znajdują sie zaraz przy zaślepce od żarników - jedno pokrętło to góra dół świateł mijania, a drugie pokrętło to regulacja góra/dół świateł długich

- do czego służy to 3 pokrętło idąc w stronę grila - tam jest jedno do regulacji ampulem 10 i jak nim poruszam to nie widzę żadnych zmian.

- czy są jeszcze jakieś regulacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta bliżej grill'a reguluje w pionie a z zewnętrznej strony w poziomie.Oczywiście mowa o śrubach w górnej części reflektora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem że czekałeś na efekt "rozświetlenia" swego żółtego palnika, nie reklamowałeś i nie wymieniałeś??!!

Ja wymieniłem dwa i dwa miały te samą barwę (lekko niebieską), teraz prawie po 2 latach świecą prawie na biało. Na żółto NIGDY nie świeciły.

 

Napisałem że kazałem wymienić ten żarnik. One na początku przynajmniej u mnie w Philipsach było tak że świeciły z temperaturą ok 4100 nie jest to niebieskawa poświata a bardziej żółta (może być biała jak kto woli). Po jakimś czasie przeszły w temperaturę zbliżoną do 4800 K i teraz są idealnie białe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale odgrzeję kotleta :D

ale co to w ogóle za firma XENOTEC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyminiłem za free 2 żarniki i są super. widocznie trafiłem na jakiś wadliwy.

teraz oba świecą doskonale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wejdż na ich stronę - xenotec

no to błysnąłeś :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności