Skocz do zawartości
skopek

Swap z 1,6D na 1.9 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Łapy mogą wymagać przeróbek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie to wygląda mm marzenie kiedyś tak zrobię ze swoim :P zwykły 1.9 90 km wystarczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Łapy mogą wymagać przeróbek
i się przerabia i mam Audi B3 po swapie na mTDI ( czytaj TDi pozbawiony elektroniki ) a mocowanie to samo co B2;) Edytowane przez level

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MarcinSk

Witam.

 

Jestem młodym posiadaczem Paśka B2 (w sumie to jestem od niego młodszy o rok :) ). Mam go już 3 lata i tak ostatnio zaświtała mi myśl o swap'ach. A dokładnie o swapie do VR6. Czy jako bardziej doświadczeni koledzy moglibyście mi opisać jak takie coś przebiega, jakie podzesopły napewno trzeba będzie wymienić. Jestem świadomy tego że to będzie wydatek kilku tyś zł. I wiem że mógłbym za to sobie kupić jakieś nowsze autko ;] Oczywiście sam się tego nie podejmę ale mimo wszystko chciałbym wiedzieć co tam mi mechanik będzie grzebał. Tak że proszę was bardziej doświadczonych kierowców opisanie jak to wszystko wyglada i z czym się je (tak wygooglałem sobie troche o swapowaniu )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze wezcie pod uwage wytrzymalosc, stan owej budy. Buda musi byc conajmniej w dobrym stanie jak na sily ktore moga dzialac przy ostrym przyspieszaniu ze swiatel itp.

Wydaje mi sie, ze poduchy nie beda pasowac. Bynajmniej ze wzgledu na rozmiary silnikow oraz ich podzespolow.

Natepna kwestia dobor silnika: 2.5 V6 TDi - oplaca sie? wielki i ciezki motor dodatkowo nie grzeszy bezawaryjnoscia.

Moim zdaniem optymalny by byl AFN od B5 jeszcze w miare prosty silniczek na pompie rotacyjnej. W mojej okolica śmiga golf II z AFN-em, rakieta poprostu. A do budy sam nie wiem jak go wpasowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Jak zakladalem 1.6d to B2 z golfa 1 to gdzies cos ucinalem cos nie pasilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A dokładnie o swapie do VR6.

 

Podstawowy problem to taki że vr6 było montowane poprzecznie, a B2 silnik jest wzdłużnie, czyli dochodzą kwestie przeniesienia napędu, połączenia skrzyni z silnikiem (przy montażu vry wzdłużnie), bądź problem z miejscem (przy montażu w poprzek, razem ze skrzynią). Do tego masz diesla, a to jest benzyna, trzeba by przerobić trochę instalacje paliwową, dorzucić całą garść elektroniki z vra. A wiadomo jak silnik to i hamulce, zawias, nie mówiąc o szczegółach jak np. licznik.

 

To tak na szybko co udało mi się wymyślić, podczas normalnej zmiany myślę że problemów jeszcze troszkę przybędzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem młodym posiadaczem Paśka B2 (w sumie to jestem od niego młodszy o rok ). Mam go już 3 lata i tak ostatnio zaświtała mi myśl o swap'ach.

Wrzuć mu silnik 2.2 lub 2.3 ze skrzynią od Audi C3. Będzie najmniej przeróbek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów..... panowie a jak ze skrzynią biegów .... zostaje z b2.... jak nie to co trzeba przełożyć lub przerobić chodzi mi o poduche pod skrzynią i półosie bo są inne długości i wielokliny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skrzynie od nowego motoru musisz założyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z 4 garków na 5 jak chcecie przekłądać to jest problem i to znaczny....zwany sposobem mocowania silnika....w 4 garach macie na sankach a w 5 garkach jest do podłużnic takze bez rzeźby w podłuznicach sie nie obędzie poszperajcie jak to robił nasz forumowy kolega skopek, vel. vwsantana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a co powiecie na vw passat b2 z silnikiem i skrzynią biegów z audi a4 1,9 tdi 130km???? czy ktoś wie jak sie maja przeróbki mocowań skrzyni biegóe i piast???? bo jeśli chodzi o silnik to mocowania na poduchy są identyczne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo jeśli chodzi o silnik to mocowania na poduchy są identyczne...
nie wprowadzaj w błąd bo nie są p&p A4 TDI a B2
panowie a co powiecie na vw passat b2 z silnikiem i skrzynią biegów z audi a4 1,9 tdi 130km???? czy ktoś wie jak sie maja przeróbki mocowań skrzyni biegóe i piast????
skrzynia A4 do półosi B2 nie pasuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zrobiłem swap w swoim b2 z 1.6d na 1.9tdi (90km) skrzynia biegów(5) została od 1.6 powiedzcie z czego wsadzic do niej koła 5 biegu by zwiększyc szybkośc ponieważ silnik wkręca się momentalnie a prędkości za bardzo nie widac przy 4 tys obr mam jakieś 135km/h proszę o pomoc. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z reszta biedow? Dlugosci odpowiednie?

Nie jestem pewien ale w golfie z 1.6 d mialem 120km/h przy 2tys. obr. Moze bylo to 2,5 tys. obr. i predkosc max 170km/h Cos krotka ta skrzynia w passacie.

Jesli skrzynia jest obudowa bardzo podobna do tej z audi 80 coupe to moze byc problem, mechanicy za nia nie przepadaja a i co raz rzadziej mozna taka dostac. Moze mniejszy problem bylaby skrzynia od tdi, przynajmniej wszystkie biegi byly by odpowiedniej dlugosci, bys musial dobrac skrzynie co ma taki sam indeks co licznik zeby pokazywal tyle co trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie zrobiłem swap w swoim b2 z 1.6d na 1.9tdi (90km) skrzynia biegów(5) została od 1.6 powiedzcie z czego wsadzic do niej koła 5 biegu by zwiększyc szybkośc ponieważ silnik wkręca się momentalnie a prędkości za bardzo nie widac przy 4 tys obr mam jakieś 135km/h proszę o pomoc. :)

 

Najdłuższą skrzynie jaką możesz wsadzić w wersji 020 to skrzynia 4T, dłuższą piątkę miała jedynie skrzynia FF ale gra jest niewarta świeczki bo to coś 2.5km przy prędkości 100kmh się zyskuje.

 

Wyjściem z sytuacji jest zamiana skrzyni na tą na linki 02a o oznaczeniach CTN CYP ASD (od najkrótszej do najdłuższej). Przy tych skrzyniach 100kmh masz w granicach 2000 obrotów na 5tce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności