Skocz do zawartości
skopek

Swap z 1,6D na 1.9 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedys widzialem na jakiejs fotce z majóVWki ze byl pasek b2 niebieski bodajże, z silnikiem 1,9TDI czy ktos przerabial ten temat albo cos wie? bo znajomy chce wtyknąc sobie taki motor.

Jak wyglada sprawa z mocowaniami łapy i te sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Myster

dolanczam sie do postu :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcial bym zobaczyc jak ten pasek bedzie odstawiac jakies nowe b6 1.6 ze swiatel :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość UhU

Passat 32B Variant Syncro tdi

 

Co Ty na to ? :cwaniak:

 

Z wyglądu jak dla mnie klapa, ale pomysł tdi w budzie 32B z napędem 4x4 jest wyczesany :evil:

 

Spytaj jego właściciela, myśle że powinien odpowiedzieć:) A jak już się czegoś dowiesz to nie zapomnij o tym skrobnąć na forum :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz zapodalem pytanko czekam na odp. od wlasciciela :) i poprosilem o fotki motoru.

 

a ze 4x4 to wiadome ze gitara :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BIJU

ja kiedys rozmawialem z gosciem co mial tdi w 32b :) mowil ze ladnie to chodzilo :) Mysle ze z passata b5 cos by sie wykombinowalo ogladalem kiedys jak to w takim wyglada i cos by dalo sie porzezbic :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to na co czekasz opowiadaj :) co pamietasz :) niech drivery 32b pokażą nowszym autom na co ich stać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to byl na pewno TDI -tam pompy były sterowane komputerem więc jeśli ktoś się tego podjął to chylę czoła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BIJU

no tdi mialy elektroniczna pompe. Jesli ma sie o tym pojecie to czemu nie zrobic takiego swapa. Ludzie do golfow mk2 wrzucja to czemu do paska nie :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michu_82

ja swoja niunia odstawiałem spod świateł cwaniaków w B3, B4 i różnistych golfach... a nawet karków w BMW :D fajne uczucie... co do przeróbki na TDi, to może być kłopot, ale jak ktoś ma odpowiednie zaplecze i wiedzę, to sobie poradzi... Będzie dużo zabawy z elektryką, bo w generacji B2 elektryka nie była mocna stroną, Tdi to juz zaawansowana technologia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo w generacji B2 elektryka nie była mocna stroną

w latach 82-85 tak ale powyzej tych lat byla duza poprawa :):ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:hurra: To niebieskie auto to to?????????????

http://freenet-homepage.de/passatgli/Passat32bV8.htm

to nie to ale mozna wstawic. :) lub 16V abf nie ma zadnego problemu zeby wstawic 2,6 V6 :) 1,9TDI

 

tutaj passat z V8 jak lutuje

 

http://www.youtube.com/watch?v=cRgKW94iGv4

 

a tutaj V8 w b2 kombi w baltimor. RZEZNIA POLECAM TEN LINK

http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=3388778

 

nie mam pytań !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PASSIOKCK1986(1,6TD)

Witam ja też chce włożyc do mojego PASSIOKA B2 silnik TDI najlepiej V6 czy ktoś by mógł mi polecić warsztat w którym mógłbym to zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na gotowo 8 tys, lacznie z wydechem i strojeniem [przynajmniej do mojego taka cena]

 

zapomnijscie o 2.5tdi v6 - ciezka locha i cholernie droga w zakupie i obsludze. nie warto. jesli juz kogos interesuje 2.5 to tylko r5 stare niezniszczalne albo nowe, ale drogie jak diabli.

 

optymalny wybor - 1.9 na pompie, 90 albo 110. potrzebny silnik, sterownik, wiazka elektryczna, zegary, pedal gazu, byc moze bak, rury do ic+ic [jesli ma wygladac jak oryginal, imo lepiej custom robic], skrzynia, wydech. najlepiej kupic mega rozbitka i przekladac sobie powolutku, wtedy niczego nie braknie.

 

 

silnik ze skrzynia i osprzetem mysle spokojnie da sie kupic do 3 tys, ale trzeba poszukac i potargowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dscn3039ls5oh1em1.jpg

 

JAk widać podpora akumulatora wyciąć. i na prawą podłużnice wcisnąć. Intercooler po lewej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak z tymi łapami....zostają oryginalne od b3 czy trzeba dorabiać/zmieniać, bo nie mogę się doczytać, a info szukam od tygodnia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i jak z tymi łapami....zostają oryginalne od b3 czy trzeba dorabiać/zmieniać, bo nie mogę się doczytać, a info szukam od tygodnia?

Łapy musisz przykręcić od takiego modelu jak masz nadwozie, z B3 do B2 nie pasują bo są inne, w innych miejscach i jest inaczej silnik ułożony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Łapy musisz przykręcić od takiego modelu jak masz nadwozie, z B3 do B2 nie pasują bo są inne, w innych miejscach i jest inaczej silnik ułożony.

A więc muszę poszukać tylko silnika, skoro łapy zostają od starego motoru. Dzięki wielkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dokladnie szukaj motoru i swapuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności