Skocz do zawartości
halfdan

wymiana chłodnicy silnika w B4- na co uważać

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Od dłuższego czasu delikatnie ciekła mi chłodnica wody. Płyn raz na pół roku uciekał, ale dolewałem i znów pół roku nic. Ale ostatnio muszę dolewać nieomal codziennie i postanowiłem wymienić chłodnicę. Chcę to zrobić sam bo mechanikom za bardzo nie ufam...

 

Dlatego też mam kilka pytań do kolegów (z opcji szukaj już korzystałem :) ):

1. Zamontować używaną czy zamiennik, orginał z ASO nie wchodzi w grę.

2. Czy muszę zdemontować przód, gdzieś na forum znalazłem, że jest sposób żeby wyciągnąć chłodnicę bez rozbierania przodu, ale bez opisu jak to zrobić.

3. Czy muszę zdemontować chłodnicę klimatyzacji i co za tym idzie usunąć czynnik, czy może jednak da się jakoś przemieścić żeby nie przeszkadzała?

4. Czy jest coś na co muszę uważać, żeby nie wpakować się w kłopoty przy składaniu wszystkiego do kupy?

 

Dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zamontować używaną czy zamiennik, orginał z ASO nie wchodzi w grę.

2. Czy muszę zdemontować przód, gdzieś na forum znalazłem, że jest sposób żeby wyciągnąć chłodnicę bez rozbierania przodu, ale bez opisu jak to zrobić.

3. Czy muszę zdemontować chłodnicę klimatyzacji i co za tym idzie usunąć czynnik, czy może jednak da się jakoś przemieścić żeby nie przeszkadzała?

4. Czy jest coś na co muszę uważać, żeby nie wpakować się w kłopoty przy składaniu wszystkiego do kupy?

 

Dziękuję!

 

Ad1. Nawet najtańszy zamiennik bedzie lepszy niż zachwalana na szrocie używka, chyba że weźmiesz jeszcze niezdemontowaną z auta i zalaną płynem.

Ad2. Nie trzeba demontować pasa przedniego, belek, lamp itd...

Ad3. Nie wiem nie wyciągałem w aucie z klimą.

Ad4. Przy zakładaniu uważaj żeby jej nie obedrzeć/uszkodzić i tyle.

 

wielkiej filozofii nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad3 nie trzeba rozłączać klimy, odkręć skraplacz i już

 

ja dawno to robiłem i nie pamiętam abym miał z tym problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za podpowiedzi. Poszukam nowej chłodnicy i do dzieła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności