Skocz do zawartości
grześB3

nie dziala wtrysk[elektryka]

Rekomendowane odpowiedzi

witam, moj samo psujacy sie passat znow postanowil odmowic wspolpracy,stal 2 tygodnie, po czym odpalilem go i przejechalem sie po zagrzaniu jakies 5km i auto stanelo... zdenerwowany myslalem ze benzyne mi podprowadzili na osiedlu,bo na lpg odpalil , zajechalem na stacje, zatankowalem i benzyna dalej nie jedzie, pompa dziala bo slychac ja i po odkreceniu wezykow pompuje , tak wiec zmienilem wtryskiwacz na ten z poprzedniego silnika (taki sam) i coz... dalej nie dziala, bezpieczniki sprawdzilem i sa ok. co to moze byc? mozliwe ze przekaznik od lpg jest zepsuty?bo juz wczesniej mial bicia typu jazda na lpg i pb na raz, ale ustalo. przegladalem kable i nie sa przetarte... jakies pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź instalacje gazową pod względem emulatora wtrysku. Do sprawdzenia przekaźnik w centralce LPG lub emulatorze wtrysku (nie wiem co masz), zimne luty, połączenia przewodów. Chodzi o ten obwód w lpg który jest odpowiedzialny za odłączenie wtryskiwacza przy pracy na gazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź diodę zwykłą i sprawdź czy wogóle jest sygnał na wtryskiwacze czy nic bo możę gaz je blokować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakies pomysly?

Podczas odpalania na benzynie musisz zmierzyć cz jest napięcie na wtrysku (pomoc drugiej osoby-choć niekoniecznie ;) ) <Jest jeszcze inny sposób-mostkowanie przy wtyczce na aparacie zapłonowym-odzywa sie wtedy wtryskiwacz-ale nie pamiętam które piny trzeba zmostkować>

W ten sposób bardzo szybko upewnisz sie ze prawdopodobnie masz chlasnięty oowy przekaźniko którym pisałeś, 5 góra 10 zl taki przekaźniczek zatem czasami nie warto pół auta rozbierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawa wyglada nie ciekawie... otoz kupilem przekaznik do lpg , niby identyczny ale na nowym brak zaplonu calkowicie , kontrolki sie nie pala i kreci tylko rozrusznik nic wiecej, wsadzilem stary , zaplon jest ale brak iskry... nie ruszalem auta od zgaszenia , i sam sie zje**ł...opadaja mi rece poprostu ,kombinowalem ,sprawdzalem kable, podlaczalem swiece inne i dotykalem bloku silnika aby sprawdzic czy jest iskra, i jest tylko jak wlaczam zaplon, jak krece to jej brak. palec nowy, kopulka nowa wszystko dziala i kreci, nie wiem czy to centarka od alarmu czy co ale jej tez nie ruszalem, odpialem jedynie aku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności