Skocz do zawartości
Gość midem

Zablokowana stacyjka w B4 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość midem

Witajcie!

Właśnie przed chwilą zablokowała mi się stacyjka. Czy jest jakiś sposób na odblokowanie czy tylko wymiana? Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dareks_ss

A blokada kierownicy ci się nie załączyła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość midem

Kierownica nie była zablokowana (teraz już jest) a stacyjka tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dareks_ss

spróbuj odciągać kierownicę( w tą stronę w którą sprężynuje) i poruszać kluczykiem we wszystkie strony i jednocześnie delikatnie próbuj przekręcać ( możesz też wcisnąć trochę WD 40). Jeżeli to nie pomoże to kaplica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość midem

NIestety-próba nie powiodła się, te zabiegi nie pomogły,ale mimo to dzięki.Jutro czeka mnie wymiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość midem

Jaka może być przyczyna blokowania się stacyjki? Pytam aby w przyszłości uniknąć podobnych sytuacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość deebee

Witajcie!!!

 

Wlasnie dzis spotkal mnie podobny problem - wlozylem kluczyk w stacyjke i... nic... kaplica po prostu. Na dodatek zaskoczyla blokada kierownicy i juz zrobilo sie calkiem nie rozowo... Przytargalem z domu drugi kluczyk, bo myslalem, ze powodem jest zuzycie oryginalnego, ale okazalo sie, ze to nie pomaga.

 

Zaserwowalem WD40, potem zaczalem kombinowac z krecenem kierownica i rownoczesnym przekrecaniem klucza i po 15 minutach jakos zaskoczylo i zadzialalo... Teraz profilaktycznie nie blokuje kierownicy, ale przy przekrecaniu kluczyka daje sie wyczuc opor i trzeba jakby przesunac kouczyk w stacyjce w bok ku gorze, zeby go przekrecic...

 

Stad moje pytanie - czy wklad stacyjki (ten z blaszkami, ktore chowaja sie po wsunieciu kluczyka) da sie jakos wyjac do gory bez rozkrecania obudowy? Pewnie do wymontowania stacyjki trzeba bedzie zdemontowac kierownice, a mam airbag, wiec nie chce sie za to zabierac (VAG dopiero dzis zamowilem na allegro), a moze udaloby sie sprawdzic stan samego wkladu i ew, usunac zuzyta/wylamana blaszke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy wklad stacyjki da sie jakos wyjac do gory bez rozkrecania obudowy

 

Nie da się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość deebee
Nie da się

 

OK - a czy z poziomu VAG da sie zdezaktywowac i potem aktywowac airbag, zeby bezpiecznie zdemontowac kieryche?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wypnij aku i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OK - a czy z poziomu VAG da sie zdezaktywowac i potem aktywowac airbag, zeby bezpiecznie zdemontowac kieryche?

Odłącz akumulator przed operacją, i nic się z poduchami nie stanie. A tutaj -&gt;-> KLIK &lt;-<- masz opis jak się dobrać do tego wkładu stacyjki, tylko czytaj uważnie bo jest troszkę zagmatwane. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OK - a czy z poziomu VAG da sie zdezaktywowac i potem aktywowac airbag, zeby bezpiecznie zdemontowac kieryche?

Nie kombinuj. Kabel od poduszki jest na tyle długi, żeby ją spokojnie odłączyć. Dopóki nie włączysz zapłonu przy odpiętej poduszce to żaden błąd się nie pojawi.

Wymieniałem kostkę stacyjki, kiedyś tam wyjmowałem licznik - poduszkę wtedy demontowałem i żadne błędy mi nie powyskakiwały. Także bez strachu. Powodzenia.

A dla pewności to tak jak koledzy radzą - odłącz akumulator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności