Skocz do zawartości
Gość przemek24l

kontrolka cisnienia oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Gość przemek24l

jak juz pewnie wiecie to ze jak sie rozgrzeje to na zakretach lubi pomrygac i popiszczec ale zaraz przestaje lub po dodaniu gazu czujniki powymieniane olej filtr i dalej wkurza bylem dzis u mechanika i powiedzial ze dol silnika trzeba robic czyli panewki szlif walu pompa itp ale jaka sume mi za to krzykna ok 1000zl i cos mi sie nie chce w to wierzyc i mam pytanie czy ktos to juz robil i jakie byly tego koszta???a moze macie jakies inne propozycje pomysly co mozna samemu sprawdzic????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Poczytaj w FAQ. Ktoś opisywał tam taki przypadek - winny był filtr oleju.

A jeśli nawet silnik się skończył to nie warto babrać się w remonty tylko kupić używany motor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najczęstszą przyczyna zadziałania kontrolki na zakrętach jest zbyt niski poziom oleju w silniku!

Olej przesuwa się w bok misy oleju i wtedy smok nie ma czego zassać.

Analogocznie dzieje się w zbiorniczku płynu hamulcowego, ale to juz historia na inny temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość androctonus

Witaj! Mnie też mechanik chciał rozpoławiać auto a skończyło się na wymianie filtra i oleju. Wydawało mi się to śmieszne ,że winny może być filtr... a jednak. Nie wiem ,jaki masz filtr ,ale jak Filtrona ,to rzuć go za psami!!! Czujniki ciśnienia go nie trawią. Nawet nowe. Jest moim zdaniem za gęsty i pompa na wolnych obrotach nie jest w satnie oleju przepchać. Stąd czujnik pipczy. Kupiłem filtr Bosch (z neta) za 25 pln z presyłką kurierską do domu. Parę minut roboty i I`m happy! CICHO JAK W KOŚCIULE!!! Jak mawiał Pawlak ,albo Kargul. Przy okazji zmieniłem olej. Co prawda mój motor ma "zylion" kilometrów (nikt nie wie ile) ,ale odważyłem się i zalałem półsyntetyk Castrol GTX Magnatec 10W40. Jak na razie wszystko gra! Spróbuj filtr ,nie od razu silnik. Te dziady mechaniory tylko żerują na nieświadomych! A takie z nich specjalisty ,że potrafią rozrząd o trzy zęby przestawić i się nie przyznać!!! Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zbig69

Miałem podobne problemy na rozgrzanym silniku, pomogła wymiana filtra na "wyższą" klasę i zmiana oleju z półsyntetyka na mineralny Castrol 15W40- tak mi doradził znajomy mechanik - od tego czsu zrobiłem 30 tyś. i jest ok, wymian aoleju co 10 tyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość przemek24l

dzieki za podpowiedzi dzis wymieniam pompe olejowa bo tez slyszalem ze sie sypie jak to niepomorze to wtedy wymienie olej i filtr bo jak narazie to szkoda mi tego robic bo mam dopiero 2000km na nowym oleju i filtrze [filtron :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem wczesniej paska 1.8 i podobne objawy,wymiana pompy rozwiazala wszystko,koszt kolo 100zl i autko chodzilo jak marzenie!!pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość przemek24l

wymienilem pompe i jest ok kupilem ze szrotu orginalna za 40zl a w sklepie ok 600zl podrobke mozna miec nawet za 130zl ale wolalem orginal a ze 600zl to suma niewaska to kupilem ze szrotu :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności