Skocz do zawartości
pingwin_corp

Nie oryginalny centralny zamek

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

 

Jako że moj oryginalny centralny "łapie" z bardzo małej odległości postanowiłem zamontować jakiś uniwersalny z allegro, np.:

 

http://allegro.pl/item1173442948_syrena_centralny_4d_scyzoryk_duzo_funkcji_logo.html

 

I tutaj pojawia się problem z montażem, ale wymyśliłem sposób i proszę o jego potwierdzenie / zaprzeczenie / zaproponowanie innego :D (niepotrzebne skreślić).

 

Mój pomysł: do nowego kluczyka (scyzoryka) przełożyć immobilizer z oryginału. W drzwiach kierowcy zamontować siłownik i podpiąć go pod centralkę z zestawu. Pod centralkę podpiąć syrenkę. Działało by to tak, że gdy na kluczyku kliknę zamknięcie samochodu, to siłownik w drzwiach zamknąłby drzwi kierowcy (zamykając jednocześnie pozostałe drzwi jak to ma miejsce przy zamykaniu z kluczyka), tym samym uzbrajając seryjny alarm, i wydawając dźwięk z dołożonej syrenki.

Edytowane przez pingwin_corp
Zmiana linku do aukcji (ta odpowiedniejsza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a załóż zwykłego pilota nowego bez żadnych siłowników i przełóż delikatnie sam immo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega mógłby jaśniej?:D W sensie sam sterownik tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi chodziło żeby kupić jakąś nie centralkę z pilotami (scyzoryk) normalnie się podpiąć tak jak by auto nie miało seryjnego pilota, tylko musisz sobie znaleźć centralkę z takim zasięgiem jaki będzie ci odpowiadał i tylko sam ten malutki immobilizer z kluczyka oryginalnego przełożyć do nie oryginalnego tak u mnie chłopaki robili. a ty masz alarm czy chcesz założyć dopiero?

 

---------- Post added at 22:12 ---------- Previous post was at 22:10 ----------

 

u mnie chłopaki mieli zwykłe kluczyki a chcieli mieć scyzoryki to kupowali takie centralki robili groty i przekładali immo z oryginalnych i działą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daruj sobie te piloty scyzoryki, groty się łamią i będziesz miał tylko problem, dołóż sobie tylko sterownik do centralnego zamka z pilotem, do podłączenia będziesz miał 4 przewody i po krzyku. Kluczyk zostanie oryginalny i tylko pilocik będzie przy nim wisiał, na alledrogo masz pilotów do wyboru, do koloru. Szukaj sterowania centralnego zamka masą, i najlepiej z funkcją wydłużonego sygnału przy zamykaniu, wtedy szybki będą Ci sie domykać ;)

NP: http://allegro.pl/item1156792003_sterownik_vw_polo_golf_bora_passat_t4_t5_inne.html

 

Ogólnie z allegro polecam firmy REMOTRONIX i STIG kilkanaście różnych rzeczy od nich montowałem i nigdy nie było problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a alarm masz czy szukasz centralki z alarmem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alarm mam, już poprawiłem linka (właśnie na produkt firmy STIG )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak zamykasz autko mechanicznie to uzbraja cie sie alarm??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dioda miga, tylko niema potwierdzenia sygnałem dźwiękowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dioda nie znaczy ze działa alarm od razu możesz zrobić tak ze jeśli masz czujniki wnętrza i działają to rozebrać tapicerkę drzwi kierowcy znaleźć próbówka przewód zamykający centralny zamek wsiąść do środka zamknąć szyby i drzwi podać impuls masy na ten przewód poczekać chwilę aż się może uzbroi alarm i sprawdzić czy się wzbudzi czynie i wtedy zobaczysz czy dokładany pilot bedzie alarm oryginalny włączał czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego slaweek czy mógłbyś napisać gdzie te przewody są w autku które mam podpiac bo kupiłem sterownik remotronix i kurcze nijak wiem gdzie ich szukać.. Mam w instrukcji 4schematy sterowanie: plusem, minusem, zamienne i bezpośrednio siłownikiem i nie wiem do którego się zastosować :)

 

---------- Post added at 17:24 ---------- Previous post was at 16:15 ----------

 

Dobra podpialem się w tej wiazce która widać po zdjęciu boczka drzwi kierowcy. Podpialem brązowo-niebieski z wiązki z białym ze sterownika na "zamknij" i brązowo-zielony z wiązki z biało-czarnym od sterownika na " otwórz". Myśle że dobrze hehe??? :) i teraz mam jeszcze żółty i żółto- czarny od sterownika i tak się zastanawiam czy mam je zlutować razem i później do masy samochodu, czy inaczej? Szkoda że kolega sławek jest " poza zasięgiem" :D może ktoś inny taki sterownik montował???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany :) okazało się że w wiazce w boczku impuls był na innych przewodach, niż te które wymieniłem w poprzednim poscie. Do tego jeszcze dioda, która jest w zestawie rtx musi być wpieta w sterownik, bo bez niej działały tylko kierunkowskazy. Wolnym czasem podebne jeszcze domykanie szyb o ile znajdę właściwy przewód :D Gdyby ktoś miał kłopoty z podpięciem takiego sterownika, służe pomocą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :) Mam takie pytanko.Montuje do swojego sreberka sterownik centralnego zamka firmy REMOTRONIX i mam pewien problem.Czy może ktoś wie jaki kolor maja przewody od kierunkowskazów i jaki kolor jest przewodu do opcjonalnego siłownika albo jak go podłączyć ??? Prosze o pomoc :(

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdze jak tylko wyjde z pracy (po 15) jaki kolor tych kabli od kierunków bo juz nie pamietam :D

zerknalem w innym temacie na forum i pisza ze jest to brazowa kostka w nogach kierowcy i czarno-bialy i czarno-zielony kabel idace od tej kostki. Zaraz jeszcze to sprawdze...

Edytowane przez toto_20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego a mam jeszcze jedno pytanko.ze sterownika wychodzi czerwono czarny kabel i ma byc pod opcjonalny siłownik podpiety musze go tez podpinac jak jest to juz fabrycznie zrobione ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie musisz go nigdzie podpinac aby centralny z pilota dzialal, to jest taki bonus :D kable teraz sprawdzilem i kolory tak jak wyzej pisalem :) pamietaj zeby izolacje sciagnac delikatnie i dolutowac te brazowe przewody od sterownika, nie przecinac kabli. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi jeszcze gdzie w ogóle umieściłeś cały sterownik i gdzie podpiąłeś plusa zaraz pod stacyjkę ??? Dzięki wielkie kolego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieco wyzej nad tymi przekaznikami gdzie wpinales kierunki sa 2grube czerwone kable, sprawdz na ktorym jest napiecie i tam sie podepnij. Ja kupilem taka jakby samiczke na koniec kabla z takim kolkiem na koncu. Zalozylem na srube, potem ten gruby czerwony kabel nakretka i jest ok. A sam sterownik zaczepilem plastikowa opaska, za bezpiecznikami, w taki sposob aby antenka byla mozliwie jak najwyzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jeszcze nie umiem znaleść tych dwóch przewodów z centralnego zamka :( ma być kolor czerwono niebieski i czerwono zielony, mogą być inne kolory ??? czy musze rozbierac drzwi i szukać ich tam bo może przeszły na jakiś inny kolor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz sciagnac boczek niestet y. Jest tam taka gruba wiazka przewodow owinieta tasma izolacyjna. Tam masz te kable ktorych szukasz. Pamietaj: bialy od sterownika wlutuj do czerwono/zielonego, a bialo/czarny do czerwono/ niebieskiego. Zolte od sterownika polutuj ze soba a potem do masy. Nie ma z tym tak duzo pracy jak sie wydaje ;) jakbys mial problem jeszcze to pisz smialo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności