Skocz do zawartości
Patryk_

Wątek budowlany - porady , ciekawostki , doświadczenia , pytania i odpowiedzi...

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.Zalałem w piątek ławy fundamentowe.Z racji tego że działka jest skośna (różnica pomiędzy górą a dołem to około 1,20m) ława jest zalana schodkowo.Z tym że...Ławy nie są idealnie w poziomie.Na długości około 3m jest różnica 2-3cm...Da się to wyrównać spoinami?Dodam jeszcze że reszta fundamentu (jego zewnętrzna część) będzie murowana z bloczków betonowych.Z góry dzięki ;)

Pozdrawiam

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się wyrównać.

Ja miałem różnice nawet ok 10 cm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Da się wyrównać.

Ja miałem różnice nawet ok 10 cm...

 

Na jakiej długości?Jeszcze jedno-czym równałeś?Fundament z bloczków czy deskowanie?Masz jakieś konkretne porady?

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fundament z bloczków.

Jak wszedł bloczek to bloczek, a jak nie to spoina.

Na fundamentach filozofii nie ma.

Minęło już 3 lata i na dniach wprowadzam się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie.Ławy miałeś wylewane i na to bloczek do poziomu "0"?Ja mam ławy lane prosto do gruntu bez deskowania ze zbrojeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam lane do grunu, bez deskowania.

Bloczki dałem 3 rzędy wyżej niż miało być.

Wyżej niby cieplej, bezpieczniej od powodzi, choć jak było to widzieliśmy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też mam lane do grunu, bez deskowania.

Bloczki dałem 3 rzędy wyżej niż miało być.

Wyżej niby cieplej, bezpieczniej od powodzi, choć jak było to widzieliśmy...

 

U mnie akurat z powodziami niema problemu ;) W górnej części domu,od frontu będzie na 2 bloczki wyżej poziom "0",na dole wyjdzie nieco więcej,pdejrzewam około 5-6 bloczków.Ławy wylane schodkowe,jak już wspomniałem poziomu nie mają...Będę równał chyba spoiną,lecz zastanawiam się czy jest możliwość równania samym bloczkiem-np.tnąc go na różne wielkości...Dzięki za podpowiedzi.

 

 

Proszę o dalsze wypowiedzi w tym temacie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozecie podpowiedziec ile wam zajelo skompletowanie dokumentacji potrzebnej do rozpoczecia budowy :)

moze macie juz jakies firmy, dostawcow, chodzi mi konkretnie o okna i drzwi (wewnetrzne i zewnetrzne). wydaje mi sie ze moze udalo by sie kupic wiecej u jednego to by taniej bylo.

jakies podpowiedzi i sugestie? ;)

z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mozecie podpowiedziec ile wam zajelo skompletowanie dokumentacji potrzebnej do rozpoczecia budowy :)

moze macie juz jakies firmy, dostawcow, chodzi mi konkretnie o okna i drzwi (wewnetrzne i zewnetrzne). wydaje mi sie ze moze udalo by sie kupic wiecej u jednego to by taniej bylo.

jakies podpowiedzi i sugestie? ;)

z gory dzieki

 

Długo walczyliśmy z gminą...Ale samo załatwienie wszystkich pozwoleń to jakieś 2 miesiące-tak,da się ;) Później zanosisz wszystko do starostwa.Mają 65 dni na wydanie decyzji.Co do dostawców-o takie rzeczy jeszcze nie pytałem,załatwiam na bierząco :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy w jakiej technologii budujecie swoje domki?Na wiosnę planuje budowę i zastanawiam się nad technologią szkieletową.Czy ktoś w takim domku mieszka?jeśli tak proszę o opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy w jakiej technologii budujecie swoje domki?Na wiosnę planuje budowę i zastanawiam się nad technologią szkieletową.Czy ktoś w takim domku mieszka?jeśli tak proszę o opinie

 

Tradycyjna murowana.Porotherm 38si,bez zbędnego docieplania.Dach to dachówka ceramiczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk jaki projekt wybrałeś :) ja juz mozna powiedzieć koncze budowe tz wykończeniówke mam (a to Ci powiem najdroższa część) :) Ale generalnie cieszy jak sie buduje :)

Powodzenia życze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tradycyjna murowana.Porotherm 38si,bez zbędnego docieplania.Dach to dachówka ceramiczna.

Robiłeś może kosztorys budowy.Jeśli chodzi o mnie domek 100m w technologi szkieletowej w 200 tyś powinienem się zmieścić.Bez pozwoleń oczywiści ale do końca nie jestem przekonany do szkieletowca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patryk jaki projekt wybrałeś :) ja juz mozna powiedzieć koncze budowe tz wykończeniówke mam (a to Ci powiem najdroższa część) :) Ale generalnie cieszy jak sie buduje :)

Powodzenia życze

 

Jaki?Ładny ;) niecałe 100mkw użytkowej.Spokojnie mi to wystarczy :) Jeżeli chodzi o wykończeniówkę-płyty KG mam opanowane,podobnie jak kafelkowanie i malowanie-to był kiedyś mój fach przez parę lat ;) więc o to się nie martwię.Jeden z droższych etapów zacząłem-"wyjście z ziemi",a wydawało się że będzie taniej :lol,drugą drogą rzeczą jest więźba i dach,same ściany to jeszcze nie jest tak źle.Strop oczywiście teriva-bez zbędnej zabawy ma być :)

 

 

 

Robiłeś może kosztorys budowy.Jeśli chodzi o mnie domek 100m w technologi szkieletowej w 200 tyś powinienem się zmieścić.Bez pozwoleń oczywiści ale do końca nie jestem przekonany do szkieletowca

 

Kosztorys...No cóż,nie będę Cię oszukiwał,do kosztorysu jak sobie zrobisz możesz skromnie parę procent doliczyć...Ja stan surowy zamknięty obliczyłem na jakieś 200 tysi,zobaczymy...Oczywiście budowa systemem gospodarczym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego bez problemu wyrównasz taką różnice zaprawą jestem budowlańcem i nie raz już widziałem większe różnice i wyrównali bez problemu także nie masz czym się martwic jedynie troche więcej zaprawy wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego bez problemu wyrównasz taką różnice zaprawą jestem budowlańcem i nie raz już widziałem większe różnice i wyrównali bez problemu także nie masz czym się martwic jedynie troche więcej zaprawy wyjdzie.

 

I to jest dobra wiadomość dla mnie :) Wielkie dzięki,punkcika bym Ci dał ale niema jak...Za tydzień działam dalej-już będą bloczki :) Ława póki co schnie sobie powoli...Poza tym cały tydzień w pracy od rana do 18.00...Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ława póki co schnie sobie powoli...

 

Pamiętaj dokładnie o tym powoli.

Ja swoją lałem ;) rano i wieczorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest projekt KOMETA 142 m

0283dfb.jpg

A tak wygląda dzisiaj :)

 

f6e83f1a5f241fd1med.jpg

 

40dc1d7c273a1524med.jpg

 

Jak Ci sie bedzie chciało to zapraszam do mojego dziennika budowy ;)

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?105885-Oto-moj-domek-Kometa-Co-s%C4%85dzicie-..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek-ładny dom :) mój ma wyglądać mniej więcej tak jak na załączonych foto.Nieco go powiększyłem,ale z uwagi na wąską działkę większy już być nie może ;) Jeszcze foto z aktualnego stanu :D Także daleka droga przede mną...

71_1.jpg

71_2.jpg

30072010954.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo patryk bedziemy sasiadami ? gdzie to cudo stawiasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności