Skocz do zawartości
Gość danilko

napinacz paska klimatyzacji 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Gość danilko

Witam wszystkich

w przyszłym tygodniu wymieniam rozrząd...sprzedawca twierdził, że przy 120 był robiony ale mam na to dokumentów, więc wymienie "zapobiegawczo" (obecnie mam 190tys).

Mechanik (telefonicznie) twierdzi, że na pewno trzeba wymienić napinacz czy rolke od paska klimatyzacji, która ma kosztować ok 200zł...bo jest to rolka "nabliżej" podłoza i ma częsty "kontakt" z wodą itp...i chciałem was zapytać czy przy wymianie rozrządu też to wymienialiście?? wcześniej o tym nie słyszałem.....

nie wiem też czy wymiana tej pomoy wody jest konieczna...

 

dodatkowo z tyłu silnika mam wycieki oleju - uzależnione od stylu jazdy...czy ktoś miał podobne wycieki? i co to było?? martwi mnie to bardziej niż rozrząd:/

 

miłego wieczoru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chris1977

ja wymienialem ostatnio rozrzad a jesli masz dobrego mechanika i on tak twierdzi to wymien fakt to troche kasy kosztuje ale bedziesz mial z glowy do nastepnej wymiany pompe wody tez wymien po co znow masz za rozebranie przodu placic :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość diger

jak mi robili rozrząd to przy rozgrzebanym aucie tez wymienilem napinacz paska klimy i napinacz paska alternatora ??( juz nie pamietam czy to był on ) - faktycznie oba były zajechane prawie ze na maxa łożyska juz prawie sie nie kreciły ( co w sumie widzialem juz wczeniej - przy odpalonym autku caly napinacz latał góra i dół ) jeden kosztował 200 a drugi 120 z tego co pamietam - jak jeszcze ten od alternatora ( do góry silnika ) dalo by sie wymienic bez wiekszych problem i rozbierania to z tym od klimy byłoby juz chyba ciut nieciekawie

 

//edit

jak mi robili rozrząd to nie wymieniali pompy wody bo nieleci na pasku rozrządu to chyba bardzo podobne silniki ( chyba ze sie myle )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja u siebie wymieniałem napinacz paska od klimatyzacji. Kupiłem zamiennik po dużo niższej cenie (nie pamiętam już dokładnie ceny, ale na pewno nie 200 ani 150zł!). Niech mechanik najpierw zobaczy czy ta rolka kwalifikuje sie do wymiany. Jeśli chodzi o radę odnośnie tej rolki to kup oryginalną, bo gdy się mojej bliżej przyjrzałem (podczas pracy silnika) to okazało się ,że nie jest okrągła tylko lekko jajowata hehehe. A jeśli chodzi o pompę wody to proponuję ją wykręcić i chociażby wizualnie określić jej stan (pęknięcia na wirniku) i ewentualnie wymienić. :vw:

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość danilko

bardzo wam dziękuje za pomoc!!!

 

mam tylko jeszcze jedno pytanko - jaki był całkowity koszt czesci i wymiany rozrządu u was?? zmieszcze się w 1000zł???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całą pewnością koszt wymiany zależy od miejsca, gdzie się to robi, ale w 1000 pln powinieneś się zmieścić. Ja za wymianę u siebie płaciłem około 800 pln z robocizną włącznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość danilko

właśnie dzwonił mechanik - 920 zł w tym 120zł robocizna

w cenie są 3 paski, 2 rolki od rozrządu, i ta rolka od klimatyzacji..

kurcze myślałem, ze wyniesie to mniej :/

może coś sciemnia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

danilko, a gdzie pompa wody?

Droga ta Warszawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość danilko

no właśnie on twierdzi, że nie trzeba jej wymienić...ale postaram się go przekonać, że jest inaczej....tylko te koszty mnie przeraziły....

a co do cen - to są z "lubelszczyzny" dlatego utrzymuje kontakt tylko telefoniczny z mechanikiem...w wawie to chyba jeszcze więcej bym zapłacił????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcino
danilko, a gdzie pompa wody?

 

no właśnie on twierdzi, że nie trzeba jej wymienić...ale postaram się go przekonać, że jest inaczej....

 

w APU, pompa wody jest poza rozrządem - także wymiana nie jest konieczna... :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość danilko

reasumując powinienem wymienić (na pewno) :

- pasek rozrządu, alternatora, klimatyzacji

- rolka napinająca pasek rozrzącu

- rolka prowadząca pasek rozrządu

- napinacz hydrauliczny

- napinacz paska klimatyzacji

 

ewentualnie po konsultacji z mechanikiem pompe wody, tak?

 

chce być pewien podczas z dyskusji z mechanikiem więc będę wdzięczny za potwierdzenie bądź poprawienie

 

Pozdrawiam

daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nawet w silnikach APU pompa wody nie jest połączona z rorządem (choć nie bardzo rozumiem czym technologicznie silnik APU różni sie od silnika ANB) to przy awarii tej pompy ponownie trzeba będzie demontować cały przód samochodu. Koszt pompy to około 100 pln a robocizna za ktorą trzeba by było zapłacić to dodatkowy koszt w wysokości około 200 pln. Logika podpowiada, że warto ja wymienić przy wymianie rozrządu.

 

PS. marcino wrzuć jakieś zdjęcie usytuowania tej pompy w silniku APU jeśli takowe posiadasz.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcino

Niestety nie posiadam, mógłbym zrobić foty ale szczerze Ci powiem, że nawet nie wiem jak ta pompa wygląda :zawstydzony::zawstydzony::zawstydzony::hurra: .

Informację posiadam od Naczelnego Mechanika Grupy Warszawskiej - Darka :ok: , ponieważ przymierzam się do wymiany rozrządu i około miesiąc temu pytałem go (mechanika) o koszt takiej usługi...

 

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość diger

- pasek rozrządu, alternatora, klimatyzacji

- rolka napinająca pasek rozrzącu

- rolka prowadząca pasek rozrządu

- napinacz hydrauliczny

- napinacz paska klimatyzacji

 

do wszystkiego sie zgodze ale po co napinacz hydrauliczny - wymienia sie go tylko w przypadku jak cieknie - albo jeszcze rozrząd nie był robiony i jest starego typu - wtedy trzeba go wymienic bo starego typu sie poprostu nie dostanie koszt koło 500PLN ( informacje od mojego mechanika) ale jak on powiedział na tyle rozrządów co on robił kilka razy zdażylo mu sie ze napinacz hudrauliczny paska był szczelony

 

a czy ma sie napinacz hydrauliczny wystarczy zdjac obudowe rozrządu i zobaczyć po lewej stronie powinnien wystawac siłownik z kółkiem - jak nie ma silownika to lipton

 

albo podjechac do jakiegos kumatego mechanika lokalnego niech sprawdzi zajmie mu to 2 minuty

 

//edit

 

jesli sie myle prosze o sprostowanie

//edit 2

 

a nie da rady tej pompy wymienic bez zdejmowania calego przodu ?? jesto ona przeciez na osobnym pasku i wystaje poza silnik ze ja mozna sobie pomacać całą - no ewentualnie lekko go odchylając

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa wody wygląda tak, jak na zdjeciu poniżej :ok: A gdzie jest :zdziwko: ? Jak staniesz z przodu auta to po prawej stronie na dole silnika :cwaniak: Do niej dochodzi gruby wąż gumowy - na pewno znajdziesz :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ta pompa znajduję się tak jak na zdjęciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sopel
:o Drogich Macie mechanikow :/ Jednak moj jest ok :) I dobrze ze jest znizka na czesci :) UWAGA: Ale mam pewien wielki problem niewiem czy gdzies taki temat jest ale jeszcze nieznalazlem otoz rozchodzi sie o sprezarke klimy!! kulko pasowe ma tam lozysko ktore jest wbite w te kolko mam tam straszny luz i strasznie huczalo juz pasek od sprezarki klimy sciagnelem bo wstyd jezdzic :/ Gdzie moge dostac lub zregenerowac takie kolko pasowe z tym lozyskiem????? Moze ktos mial podobny problem???? Licze na wasza pomoc Bo lato idzie a klimy niema!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mikeee

Ja jak wymieniałem niedawno rozrząd to jej nie wymieniałem bo była w dobrym stanie a z kolei ja wymienić jest raczej najłatwiej ze wszystkich rolek w tym samochodzie chyba koszt takiej rolki w moim przypadku wynosiłby ok jakieś 65 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KonopTM

Tez się przymierzam do wymiany - zestaw pasków, rolek plus pompa wody do tego napinacz paska wielorowkowego i sam pasek wielorowkowy - 1200 z robocizną .... Sami osądźcie czy to tanio czy drogo. Nie robię tego w ASO tylko u mechanika który tam pracował przez kilka lat - teraz ma swój warsztat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mikeee

Wydaje mi sie że troszku dużo wychodzi nie wiem ile rolek jest u ciebie na rozrządzi ale u mnie koszt części 1.9 TDI AHU wynosil coś ok 350 zl wszystko zaznaczam ze mam spore upusty w sklepie :] to ile w takim razie kosztują części a ile robota?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności