Skocz do zawartości
Gość Tofficzek

Świece żarowe - jak wymienić?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tofficzek

Witam mam pytanie jestem tutaj nowy i mam passata od niedawna....jak można wymienić świece żarowe??bo nie mogę znaleźć do nich dojścia...a i jeszcze jedno jak było z tymi nazwami Passatów?mój jest z 2001 r 1.9TDI 130KM - 6 biegowy...czy to jest wersja b6 czy liftingowa b5?? :zdziwko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twój pasek to B5 z przypudrowanym nosem.......znaczy B5 3BG, a 4 świeczki ujrzysz z boku silnika jak odkręcisz górną osłonę plasticzaną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Jak nie znasz się zbytnio na rzeczy to będziesz miał kłopot z dojściem do 3-ciej świecy a w szczególności do 4-tej. Pozatym wiesz z jaką siłą przykręca się nowe świeczki?

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tofficzek

Hmm nie wiem z jaką siłą....ale narazie szukałem tylko dojścia do tych świec...ale kazda porada mi się przyda :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak nie znasz się zbytnio na rzeczy to będziesz miał kłopot z dojściem do 3-ciej świecy a w szczególności do 4-tej. Pozatym wiesz z jaką siłą przykręca się nowe świeczki?

 

HHA

 

Witam

Bardzo chętnie poznam odpowiedzi na te pytania :) Jak zobaczyłem co jest pod plastikową pokrywą to po prostu rozpacz... Jak mam się dostać do najdalszej (licząc od zderzaka) świecy ? Zasłania ją filtr paliwa (jeśli się nie mylę)... I z jaką siłą te świece dokręcić ?

Pozdrawiam

NAJaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykręcamy filtr, i kluczem ze specjalną przedłużką wykręcamy świecę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pwl

a może tak panowie polecić to zadanie jakiemuś fachowcowi, a samemu na :piwo:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz podjechać tam gdzie wymieniają oleje zazwyczaj też świece można u nich zmienić. zapłacisz jakieś 30zł i będziesz miał spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam !

dzisiaj wymieniałem swiece i okazalo sie ze cztery padaczki. Co dziwne do temp-10jakoś mi palil

ALE TERA jest git:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mój jest z 2001 r 1.9TDI 130KM - 6 biegowy...czy to jest wersja b6 czy liftingowa b5?? :zdziwko:

 

To jest B5FL ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
możesz podjechać tam gdzie wymieniają oleje zazwyczaj też świece można u nich zmienić. zapłacisz jakieś 30zł i będziesz miał spokój

Hm.. o tym nie pomyślałem :wstyd: tak to jest jak się jeździło do tej pory benzynowym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ile wymieniacie świece żarowe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co ile wymieniacie świece żarowe ?

Ja wymieniłem dziś - od zakupu auta minęło ok. 27 miesięcy i 60 tys. km. Nie mam pojęcia kiedy poprzedni właściciel to robił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Moment dokręcania to: 35[Nm] , rozmiar klucza to 10mm z przedłużką -PROSZE o poprawienie mnie jeśli podałem głupoty :)

Zastanawia mnie fakt ze "prawdopodobnie" te same świece firmy BERU w I.C kosztuje 36zł a na alegro --->http://moto.allegro.pl/item291211424_swiece_zarowe_vw_audi_seat_skoda_tdi_beru.html

sami sprawdźcie.

Oczywiście Ameryki nie odkryłem ze a alegro taniej ,ale czy sa to te same siewiece??

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ho
witam !

dzisiaj wymieniałem swiece i okazalo sie ze cztery padaczki. Co dziwne do temp-10jakoś mi palil

ALE TERA jest git:D

 

 

u mnie identyczna sytuacja hmm odpalal po pierwszym przekreceniu walka jak to mozliwe ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedawno wymienialem wszystkie swiece w moim pasaciku i placilem 20zl za sztuke. porownywalem te stare z tymi co kupilem to byly identyczne wszystkie napisy byly te same. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności