Skocz do zawartości
robol

brak oświetlenia i problem z szybami

Rekomendowane odpowiedzi

witam panowie problem jest taki ,wczoraj otworzyłem szyby i już nie mogę zamknąć i nie świecą mi żadne lampki w kabinie co może być?centralny działa otwiera i zamyka aha i jeszcze nie mogę tylnej klapy otworzyć passat 1998r. 1,9 TDI pomocy:dolamam dzisiaj niedziela a nie ma jak jechać bo szyby otwarte :rozpacz bezpieczniki wszystkie sprawdzone i wszystkie dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz kolego moduł komfortu który siedz w czarnej puszce pod fotelem i wykładziną.Napewno przewód się prtzetarł!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchaj jedna szyba się zamknęła ale nawet jak moduł jest odłączony to ta jedna szyba też działa tzn.otwiera się i zamyka ale z tyłu nie działa suszyłem moduł itd. przetarłem styki i dalej nic tylna szyba się nie zamyka,nie mogę otworzyć klapy tylnej i nie ma oświetlenia, a który przewód?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
słuchaj jedna szyba się zamknęła ale nawet jak moduł jest odłączony to ta jedna szyba też działa tzn.otwiera się i zamyka ale z tyłu nie działa suszyłem moduł itd. przetarłem styki i dalej nic tylna szyba się nie zamyka,nie mogę otworzyć klapy tylnej i nie ma oświetlenia, a który przewód?
raczej zimne luty w module lub panelu kierowcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
suszyłem moduł itd. przetarłem styki
Czyli moduł zawilgocony? Jeśli masz zawilgocony i dłuższy czas auto tak miało to czyszczenie styków nic nie da. Prawdopodobnie masz robótki ręczne typu lutowanie (przelutowanie) przewodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakim panelu kierowcy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakim panelu kierowcy?

na drzwiach po stronie kierowcy tam gdzie masz panel od szyb lusterek itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da radę to samemu zrobić?raczej dłuższy czas było tam wilgotno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście jeśli posiadasz lutownicę to sam przelutujesz styki tzw zimne luty opis na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego bez obaw . Pierwsza sprawa obadać czy moduł ma zimne luty a najlepiej wszystkie poprawić aby wyeliminować usterke . Drugie to rozizolować więzke od modułu i wszystkie mostki (poznasz je po tym że są zaizolowane czarną taśmą szmacianą) które zrobił VW do poprawki . Trzecia sprawa przed tą operacją lutowania nie zapomnij odłączyć akumlatora i zaopatrzyć się w termokurczki , cyne , kalafonie ,kawałki przewodów gdyż te zaśniedziałe musisz przedłużyć bo będą zakrutkie i lutownice . Ta operacja zajeła mnie około 4h ale efekt był wyśminity wszystko działa i jest zabezpieczone tak że następne 10 lat wytrzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale widzisz dziwne jest to że moduł jest odłączony a szyba działa:/:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo masz zwarcie gdzieś do stałego plusa i dlatego działają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak to sprawdzić?a moduł też odpowiada za światło w kabinie?i za otwieranie tylnej klapy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak bo moduł steruje wszystkim tzn szybami alarmem centralnym lusterkami

sprawdź panel na drzwiach i będziesz wiedział gdzie masz problem czy w nim czy w module

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak go sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to jest na forum nie raz opisane

wpisz w szukaj'kę zimne luty lub naprawa drzwi alachambra dla potomnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki chłopaki jutro trzeba zajechać do jakiegoś elektronika:566:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności