Skocz do zawartości
Gość Julmo

Naprawa żaluzji nawiewów powietrza

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Julmo

Dzisiaj zabrałem się za naprawę żaluzji w kratkach nawiewu powietrza. Nic tak nie denerwuje jak oberwana żaluzja na którą zmuszeni jesteśmy patrzeć. Może ktoś skorzysta ??

Koszt naprawy ok 2 zł, czas ok 20-30 min łącznie z demontażem, potrzebne narzędzia i części:

wiertarka najlepiej akumulatorowa, wiertło ø 1 mm, igła krawiecka gruba, mały młotek, kombinerki, pilnik iglak płaski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie apropo zaluzji, mam podswietlane oznaczenia przy nich, te przy pionowym pokredle, i lewa zaluzja przy drzwiach kierowcy przestala swiecic, mozesz napisac jak wyciagnoles te zaluzje, bo chce tam zagladnac, ale nie wiem jak je zdemontowac, nie chce nic polamac -pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darex9
:ok: super opis jak mi padnie łopatka do nawiewu to na pewno skorzystam narazie to mi padło pokrętło i łopatki nie zamykają sie ale opis jest:ok: :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mno

no,no polak to potrafi jak to mówią "Trza pokombinować" no aleefekt końcowy very good. Właśnie mam połamaną jedną łopatkę więc siobie ją naprawię.

pozdrawiam Mno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnosnie naprawy tych lopatek od nawiewow juz wiem ze mam polamany bolec od tej malej zebatki stad moje pytanie czy ktos z was juz to przerabial?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja tak mam, że nie widze tej porady??bo ja widze tylko liste co trzeba miec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może to ktoś poprawic?? też bym skorzystał z porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też, więc prosze fachowców o pomoc napiszcie jeszcze raz jak wyjąć ten nawiew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do bolca, na którym nasadzona jest ta mała zębatka poradziłem sobie w następujący sposób:

-w miejscu, gdzie wyłamał się bolec nawierciłem otwór wiertłem 1mm a następnie powiększyłem wiertłem 3mm.Trzeba uważać by nie przeszło na wylot.

-na klej szybkoschnący wkleiłem kawałek patyczka do szaszłyków. Wygląda to trochę śmiesznie ale wydaje mi się, że będzie mocniejszy od plastiku.

Tak to wygląda:

IMG_1469.JPG

Jeżeli wiertło przejdzie wam na wylot wystarczy przed wklejeniem patyczka pomalować jego spód czarnym markerem.

Przechodzimy do złożenia kratki.Wg. mnie najlepiej jest otworzyć do końca łopatki.

W ten sposób:

IMG_1481.JPG

następnie reszta w takich pozycjach:

IMG_1482.JPG

IMG_1485 - Kopia.JPG

IMG_1486.JPG

IMG_1491.JPG

Pozostaje tylko zamontować kratkę i cieszyć się działającą regulacją.

Edytowane przez mykens2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello !

 

mam pytanie - córka bawiła się nawiewami i... i chciała przestawić nawiew trzymając za żaluzję..

Oczywiście żaluzja wyskoczyła z prowadnicy... chciałem ją włożyć, probowalem probowalem i ... i wyskoczyla dzięki moim paluchom wyskoczyła mi kolejna żaluzja... grrrr..

Jak mogę włożyć żaluzje w te otwory (prowadnice) ? Czy muszę demontować środkowy nawiew czy jest jakiś inny patent ?

Z góry dizęki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zdemontować - masz lepszy dostęp, miałem obawy demontując, że coś rozwalę, lecz po pierwszym razie masz już wprawę. Jak wyjmiesz nawiewy to już jesteś w domu, potem włożyć z powrotem bezproblemowo.

Co prawda z początku wyjąć trudno, ale ja zrobiłem tak: wziąłem dwa płaskie nożyki do obierania ziemniaków włożyłem w szczelinę górną między nawiewem na kokpitem, od dołu duży nóż, a po bokach płaskimi śrubokrętami i jakoś wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności