Skocz do zawartości
daro79

Wymiana rozrządu 1.8 20V

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chcę wymienić rozrząd w passacie b5 1.8 20V i zaszokowała mnie dziś cena Mechanik wycenił mi wymiane na 1200 zł czy to jest normalna cena wymiany z częściami rozrządu ??? Jak kupowałem auto facet mówił że rozrząd był wymieniany na nowy ale czy nie ściemnia ... Pozostaję tylko wymiana ale kwota powala na kolana ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy można sprawdzić jakoś czy pasek był wymieniany ?? facet nie miał FV i nic nie wbite ale myślę że nie sciemniał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to się okaże jak zdejmiesz obudowę rozrządu mechanik ci powie czy był wymieniany

tylko jeśli już go ściągniesz to nie zakładaj go z powrotem bo jest duże prawdopodobieństwo że trzaśnie szybciej niż mogłoby się wydawać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek można obejrzeć. Widać będzie, czy jest już wyślizgany i popękany.

Co do ceny za części, to trochę przesadził :dupablada Ja do swojego kupowałem rolkę napinającą, rolkę odwracającą, pasek rozrządu, pasek klinowy do pompy wody i napinacz paska wielorowkowego za niecałe 600 zł. Co prawda parę miesiecy później doszła pompa wody za 160 zeta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pasek można obejrzeć. Widać będzie, czy jest już wyślizgany i popękany.

Co do ceny za części, to trochę przesadził Ja do swojego kupowałem rolkę napinającą, rolkę odwracającą, pasek rozrządu, pasek klinowy do pompy wody i napinacz paska wielorowkowego za niecałe 600 zł. Co prawda parę miesiecy później doszła pompa wody za 160 zeta.

a mam pytanie do Ciebie Danek75 gdzie kupiłeś w takiej cenie ??? Widzę że masz taki sam silnik więc mi tez by to odpowiadało w tej kwocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja to kupiłem w Toruniu w hurtowni (po znajomości :hyhy: ) z 40% rabatem :D

Ale tu na miejscu mogę kumpla zapytać za ile by ci "złożył" komplet do wymiany - myślę, ze na pewno taniej niż normalnie w sklepie :ok: Doliczasz koszt przesyłki 15 zeta a i tak będzie na pewno taniej.

 

Dla przykładu podam, ze kupowałem miesiąc temu orginalny przegub LOBRO za 160 zeta :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a mam pytanie do Ciebie Danek75 gdzie kupiłeś w takiej cenie ??? Widzę że masz taki sam silnik więc mi tez by to odpowiadało w tej kwocie

Silnika nie masz takiego samego jak Danek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

danek a do leona tdi 110 km z 2003 ile kompletny rozrząd z pompą wody u twojego kolegi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danek a do leona tdi 110 km z 2003 ile kompletny rozrząd z pompą wody u twojego kolegi ?

Musiałbym zapytać - przecież nie wiem, ale na pewno cena będzie przystępna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja bym prosił tak orientacyjnie i jakie firmy częsci

z góry podziękował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a ja mam takie pytanko moze ktoś sie orientuje ile kosztuje wymiana łancuszka tego z tyłu silnika w ADR bo słysze juz go jak by sie tam obijał , hm i nie wiem czy tam jest jakis napinacz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy a ja mam takie pytanko moze ktoś sie orientuje ile kosztuje wymiana łancuszka tego z tyłu silnika w ADR bo słysze juz go jak by sie tam obijał , hm i nie wiem czy tam jest jakis napinacz ?
jest tam nastawnik łańcuszka 058 109 088 B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i nie wiem czy tam jest jakis napinacz ?

A napinacz kolego też tam jest :D Kosztuje prawie 1400 zeta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak nie do końca napinacz.... to ciulstwo odpowiada za fazy rozrządu, jest w cholere drogie nie wiedzieć dlaczego i występuje w dwóch wersjach- mechanicznej i ze sterowaniem elektr. Na dodatek lubi się popsuć i szklanki klepią jak cholera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A napinacz kolego też tam jest Kosztuje prawie 1400 zeta.

 

Dzieki tak tak wiem juz przesledziłem forum

sprawa wygląda tak ze od tego czasu tez przy odpalaniu strasznie słychać popychacze a kiedys tego nie było i coraz dłużej je słychać (2-5sek.)a podczas gazowania łancuszek daje znać o sobie , hmm olej wymieniłem jakies 7 tys.km temu .tylko teraz co pompa oleju, jest niby jakaś mała dziura gdzie podawany jest olej moze ona sie przytyka tylko gdzie sie znajduje ?

 

Na dodatek lubi się popsuć i szklanki klepią jak cholera.

hmm a jest jakaś opcja by go sprawdzic czy sie posypał i jak sprawdzić czy jest elekt. czy mech. ?

Edytowane przez Markomar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak sprawdzić czy jest elekt. czy mech. ?

Nic nie musisz sprawdzać, bo masz elektryczny :D Do napinacza idzie kostka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem paska 1.8 20V. Jego udokumentowany przebieg to 68000km rocznik 1997. Serwisowany w Niemczech. Pytanko dotyczy wymiany rozrządu. Co ile kilometrów lub co ile lat powinno się go wymienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności