Skocz do zawartości
zimny001

Problem z radiem (po włączeniu świateł na radiu wyskakuje PHONE)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem z radiem, ogólnie jest wszystko ok ale gdy tylko włączam światła radio przełącza mi się na PHONE i jest cisza (zestawu do systemu głośnomówiącego nie mam ani nic z takich rzeczy) po wyłączeniu świateł radio znów działa. Wyjąłem na noc bezpiecznik z radia, na drugi dzień przejechałem kilka kilometrów bez bezpiecznika, później go włożyłem i radio na światłach działało normalnie lecz jak przyszłem za 2 godziny i spróbowałem jeszcze raz to znów lipa dalej nie działało na światłach. Nie mam pojęcia jaka może być przyczyna bo dzieje mi sie to od kilku dni, podjechałem do sklepu było wszystko ok a jak odjeżdżałem to już nie działało. Proszę o pomoc!!! Za odpowiedzi z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no dziwna sprawa , najlepszym sposobem była by podmiana radia wtedy bys wykluczył czy cos jest z instalacją czy ze samym radiem .Posprawdzaj sobie przewody dochodzące do radia moze przetarł sie jakis kabelek i robi zamieszanie , jak masz naklejkę na radyjku z opisem przewodów dokładnie sprawdz -Mute i - Tel moze zwierają sie z kabelkiem od światełek (kolorków przew. dokładnie nie pamiętam ) . Jak bedziesz miał wszystko ok to proponował bym odłączyć te dwa kabelki dało by to światło na sprawe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to masz zwarcie lub ktoś pamięci do świateł podłączył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam podobny problem

BETA V (Grundig) po włączeniu świateł ukazuje się napis PHONE :-(

Odłączyłem kable MUTE - to samo, dodatkowo K-BUS i dalej to samo.

Wczoraj wracałem ze Szklarskiej bez radia - szlag człowieka trafia, jadąc cztery godziny w ciszy :-(

 

Czy ktoś z Gorzowa lub okoli pomoże w potrzebie tzn. użyczy swojej bety na próbę ? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Mialem ten sam problem i nie powiem trochę denerwujące to jest. Po kilku dniach szukania itd. ... znalazłem problem który wystąpił w moim passacie. Pierwsze co udało mi się ustalić to że:

- problemy robił regulator do ustawiania jasności podświetlania (radia, deski itd. - po lewej stronie od kierownicy), cały czas miałem ustawiony na vol czyli najjasniej jak sie dał, ale gdy przyciemnilem wszystko na minimum to po włączeniu światel bylo wszystko ok i znów radio działało. Oczywiście zamówiłem potencjometr w WV i wymieniłem sobie go i znów wszystko leciało jakby nigdy nic sie nie stało :)

- niestety moja radość nie trwala zbyt długo bo po tygodnu znów wystopił ten problem .... nie ukrywam delikatnie się ....

-no i wszystko od poczatku, po kolejnych kilku dniach szukania znalazłem przyczynę, okazalo się ze jakimś cudem przyczyną była obudowa z radia. Po zdjęciu górnej i dolnej pokrywy z radia i założeniu ich spowrotem wszystko zaczeło działać. poskładałem wszystko tak jak bylo i do dnia dzisiejszego tego problemu już nie mam (6 miesięcy). Więc zanim zaczniesz coś wymieniać to sprawdz najpierw radio (tą obudowę - może gdzieś wzwiera), a poźniej to zobacz ten potencjometr od podświetlania. Pozdrawiam i napisz czy to bylo to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj looknę - dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety dalej mam gdzieś zworę, napis phone wciąż się włącza :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności