Skocz do zawartości
trafyc

Zawias drzwi, potrzebna pomoc, sruba....

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zabralem sie za wymiane zawiasu gornego w lewych drzwiach, wszystkie sruby juz odkrecile oprocz jednej tej ktora trzeba od wewnatrz odkrecic....

Rozkrecilem juz pol deski, bezpieczniki, przekazniki, a teraz przeszka dza mi jakas jeb.... blacha, jak ktos jest w temacie to niech pomoz, jaki tam klucz potrzebny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haa, i tu się Tobie przydam....

Przy konversji zawiasów na lambo miałem ten sam problem. Przez blachę od środka dostanie się do śruby graniczy z cudem, gdyż otwór nie jest na tej samej wysokości co śruba. Dostałem się do niej... od zewnątrz. Naciąłem ją taką małą ręczną szkifierką kontową z tarczami o średnicy ok.2.5cm, gdyż wystaje ona od zewnątrz jakieś pół centymetra i później odkręciłem ją płaskim śrubokrętem. dla mnie to była jedyna opcja. i wtedy poszła. Była ona wkręcana w zawias.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ta śruba się ścięła jak wiatr wyrwał mi drzwi. Mimo rozebrania połowy samochodu przeszkadzała ta blacha na otworze. Zrobiłem dokładnie tak jak kolega wyżej po prostu naciąłem śrubę a potem przyłapałem na drucie od zewnątrz przez dziurę obok. Resztę dokręciłem płaskim śrubokrętem od zewnątrz. Do tej operacji trzeba oczywiście zdjąć drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedzi, widze ze zawias tez was niezle wkurzyl, ja dzis popuscilem ta blache i udalo mi sie mniej wiecej wycelowac otworem na srubie i o dziwo puscila i nowy zawias znalazl sie na miejscu.... swoja droga to jeden z bardziej badziewnych pomyslow w pasku...

Mam teraz problem , bo udalo mi sie w miare ustawic drzwi zeby sie domykaly, ale szczeliny sa nie rowne, i drzwi troche odstaja w stosunku do tylnych...podpowiedzcie mi jeszcze jak sobie poradziliscie z wypoziomowaniem drzwi, dolny zawis tez trzeba popuscic do regulacji...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój drogi.... w momencie odkręcania zawiasów mogłeś obrysować (obmalować) je na jakiś inny kolor, to byś miał bliższe rozeznanie jak wkładałeś nowe. Teraz pewnie czeka cię dłuda droga z tym, bo co odrobinę musisz sprawdzać. Na zamkniętych nigdy nie wyjdzie, bo przy otwieraniu zawsze ci opadną. Jest zawsze opcja, by podjechać pod blacharza i poprosić o ustawienie drzwi na zawiasie - oni są bardziej w tym wprawieni - i zasada zadowolony to płacisz - nie - to poprawka :))

Dobry blacharz ustawi ci w chwilę - jak na flachę dasz :)) pozdro i powodzenia :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności