Skocz do zawartości
VWTEDE

manetka do tempomatu do 3bg

Rekomendowane odpowiedzi

witam

pytanie:

czy manetka do tempomatu od 3b bedzie pasowała do 3bg?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa dwa modele ale oba pasują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega pisze :) Będzie wszystko pasowało idealnie - różnica jest w ułożeniu przycisków (w b5 fl jest lepiej) . Jeśli będziesz dokładał tempomat to zwróć uwagę na wiązkę gdyz w B5 są okrągłe bolczyki a w FL są płaskie. Wszystko jest wyjaśnione w warsztacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki bardzo koledzy za info, co do wiazki to zamawiam nową z salonu zastanawiam sie jeszcze tylko nad aktywacja czy to ciezki temat jak ktos ma moze dokladny opis jak to zrobic to bylbym wdzieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tempomatu to jeszcze jest opcja w ktorej tempomat wspolgral z kierownica multi :) i wowczas w manetce nie bylo przyciskow +/- tylko na kierownicy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem o tym module ale teraz bardziej potrzebuje informacji na temat samej aktywacji a kiera multi mnie nie interesuje bo mam założona momo 28cm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też przymierzam się do dołożenia tempomatu i już wszystko wiem poza samą aktywacją. Ale czy ona jest potrzebna? Bo wydaje mi się że tempomat powinien być od razu wykryty po przekręceniu kluczyka?? czy jestem w błędzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy bez manetki idzie zrobić tempomat, np montując przyciski oznaczone jako "+ -" w drzwi obok przycisków otwierania szyb lub gdzieś obok panelu klimatronika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zainstalować tempomat nie stosując manetki, wystarczy zwierać przewody. To będzie ta wersja super prowizorycza. Ja zamontowałbym na drzwiach wyłączniki natynkowe:dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt śmieszne, choć pewnie Ci którzy nie załapią będą się śmiać:dobrze

 

W drzwiach mam wolne miejsce na dwa przyciski otwierania tylnych szyb które można wykorzystać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W drzwiach mam wolne miejsce

Nie zmienia to faktu, że będzie to wyglądać jak prowizorka:taksobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie to prowizorka bo przełączniki będą fabryczne a nikt inny nie musi wiedzieć do czego to faktycznie służy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

druciarstwo.... Panowie, nie róbcie lipy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez planuje założyć tempomat ale nigdy nie pomyślałbym o takiej partyzantce bez przesady kolego zaoszczędzisz 150-200zl a będzie kicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz dla czego ma być kicz jeśli wszystko będzie estetycznie wykonane łącznie z wiązką i wszystko zakończone wsuwkami odpowiednimi i końcówkami. Wiele jest tu na forum rozwiązań tzw samoróbek i nikt nie mówi że to jakiś kicz. Pomyśl o satysfakcji po wykonaniu czegoś samemu bo nie sztuką jest kupić coś nawet za 50 zł i wsadzić gotowe ale wykonać samemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zaoszczędzisz 150-200zl

Ja ostatnio założyłem, na ori gratach (manetka używka, wiązka nowa) kosztowałom nie to 100 złociszy i wygląda o niebo lepiej niż jakieś przełączniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie odbiegamy od tematu czy ktoś moze sie wypowiedziec jak aktywowac tempomat

dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedz dla czego ma być kicz jeśli wszystko będzie estetycznie wykonane łącznie z wiązką i wszystko zakończone wsuwkami odpowiednimi i końcówkami. Wiele jest tu na forum rozwiązań tzw samoróbek i nikt nie mówi że to jakiś kicz. Pomyśl o satysfakcji po wykonaniu czegoś samemu bo nie sztuką jest kupić coś nawet za 50 zł i wsadzić gotowe ale wykonać samemu

 

Pewnie, że się da. Tu gościu to zrobił tak:

http://www.vwgolf.pl/porady/mk3-tdi-tempomat-zamiennik-za-mniej-niz-10zl/

Pytanie tylko po co sobie utrudniać życie-zamontować będzie trudniej i obsługa też pozostawi wiele do życzenia. Lepiej poszukać manetki za dobre pieniądze i założyć tak jak ma być-jak chcesz koniecznie coś samemu wyprodukować, to zawsze możesz sobie wiązke samemu zrobić. W tym przypadku kable ładnie puszczasz z manetki do kompa i już. W Twoim pomyśle będziesz musiał jakoś puścić je do drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności