Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! mam luzy na wahaczu. koło chodzi w przód i w tył. słychać stuki. jak najlepiej sprawdzić samemu co mam do wymiany??.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli piszesz ze masz luz na wachaczu to go wymień i po kłopocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wahaczu masz dwie tuleje. Najczęściej siada tylna. Tematów o luzach w zawieszeniu b3/b4 jest na forum cała masa. Wystarczy poszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli piszesz ze masz luz na wachaczu to go wymień i po kłopocie

B3/B4 to nie B5-ka, tu nie ma potrzeby wymiany wahaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fakt ;/

ale jeśli to zwykły wahacz to wystarczy łyżka montażowa i poruszanie każdą tuleją wtedy juz wiesz która do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witan najlepiej wymień obie tuleje i wiesz że wszystko będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzenie luzów na wahaczu kosztuje około 20 zł... jest sens dochodzić samemu jak można mieć podane na tacy?? i wtedy nie inwestujesz w wymianę tego co jest dobre...

tylne tuleje padają najczęściej a u mnie jeszcze sworzeń zwrotnicy był do wymiany przy okazji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://sklep.intercars.com.pl/9935325643578/3355fhh65/show_pic.php?towkod=151619132022&pic=0&moto=0

 

http://sklep.intercars.com.pl/9935325643578/3355fhh65/show_pic.php?towkod=151819171614&pic=0&moto=0

 

czy tak powinny wyglądać te tuleje??

i czy je trzeba jakoś wprasować czy wystarczy młotek? :D

i czy na lewa i prawa stronę idą te same tuleje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://sklep.intercars.com.pl/9935325643578/3355fhh65/show_pic.php?towkod=151619132022&pic=0&moto=0

 

http://sklep.intercars.com.pl/9935325643578/3355fhh65/show_pic.php?towkod=151819171614&pic=0&moto=0

 

czy tak powinny wyglądać te tuleje??

i czy je trzeba jakoś wprasować czy wystarczy młotek? :D

i czy na lewa i prawa stronę idą te same tuleje??

1tak to są te

2tak najlepiej wprasować ale jak masz trochę siły i czasu to młotek tez wystarczy

3tak na L i P str idą te same

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC01234.jpg

 

DSC01235.jpg

 

Wymiana tulei jest bardzo prosta , bez większego problemu przy pomocy imadła lub wciskając za pomocą śrubyz dwoma dużymi podkładkami ( podkładki o średnicy trochę większej niz średnica zewn.tulei )na tulei powinna być zaznaczona strzałka i na wachaczu też , należy zwrócić uwagę aby te strzałki się pokrywały , ot i cała polityka..

jak ktoś juz wczesniej napisał :warto od razu wymienić sworznie , koszt nie duży ...

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna na jedną stronę i na niej powinno być oznaczenie w formie strzałki lub takiego trójkącika , który ma się pokryć z oznaczeniem na wachaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam za sobą już dwie wymiany tulei w przednich wahaczach, pierwszym razem wymieniłem ale nie założyłem takiej tulejki metalowej i dlatego mi padły szybko. Dlatego kup też te blaszane tulejki na śruby, koszt mały. Młotka nie używałem tylko imadła i jakoś złożyłem i jeździ się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te tulejki nie są w razem z tuleja??

i jak sie wkłada tą przednią tulejkę przyda sie smar albo coś żeby lżej weszła???

 

---------- Post added at 23:27 ---------- Previous post was at 23:23 ----------

 

Click image for larger version Name: DSC01235.jpg Views: 12 Size: 57.2 KB ID: 33261

 

i czemu na tym zdjęciu sa 2 tuleje?? one są jakieś inne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a te tulejki nie są w razem z tuleja??

Zależy jaki producent zamiennika. Ale większość daje z tuleją.

i czemu na tym zdjęciu sa 2 tuleje?? one są jakieś inne?

Bo to są tuleje z obu wahaczy.

i jak sie wkłada tą przednią tulejkę przyda sie smar albo coś żeby lżej weszła???

Smar silikonowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to chyba dam rade wymienic:D

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz bedziesz mial na wierzchu wahacz proponuje wymienic 2 tuleje i sprawdz w jakim stanie jest sworzen. Ja za jednym zamachem zrobilem wszystko (dwie strony) Wszystkie czesci Febi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał kris

Click image for larger version Name: DSC01235.jpg Views: 12 Size: 57.2 KB ID: 33261

 

i czemu na tym zdjęciu sa 2 tuleje?? one są jakieś inne?

 

sorki,

na pierwszym zdjęciu są dwie stare tulejki wymontowane z dwóch wachaczy , a na drugim nowa i stara tak dla porównania.

Jeśli chodzi o blaszki dystanowe na śruby mocujące wachacz to niestety musiałem je wy...,kupiłem zgodnie z numerem katalogowym i za chiny nie chciały wejść, z racji tego że wcześniej ich nie było dałem sobie z nimi spokój.

Polecam również sprawdzić sobie drążki , czy nie ma luzu (tak przy okazji) i gałki, wkurzające jest jak po wymianie tulei w wachaczu słychać jakieś inne stuki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czym sie rózni tuleja z kołnierzem a bez??

 

---------- Post added at 19:40 ---------- Previous post was at 19:36 ----------

 

00729877.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kołnierzem są metalowe, łatwiej jest wcisnąć. Bez kołnierza są aluminiowe i łatwiej je zniszczyć przy wbijaniu. Jak masz prasę to nie ma różnicy które kupisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności