Skocz do zawartości
Gość koko

Pompa wspomagania - wyje :(

Rekomendowane odpowiedzi

Gość koko

odkad go mam wspomaganie troszke halasuje (ale zwrocilem uwage i wiekszosc passatow slychac gdy kreca kierownica...), ale teraz zrobila sie glosna naprawde :(

nie wiem czy sa tam jakies wymienne lozyska, czy cala pompa do wymiany? robil ktos z tym kiedys?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość koko

czyli nie jest jakos tragicznie. przy skreconych na maxa kolach drze sie bardziej, no ale wtedy lozyska sa bardziej obciazone (tak sobie tlumacze). a u ciebie ta wymiana lozysk i plynu pomogla?? 30zl za szpeja to nieduzo, ale jesli cala robota jak krew w piach to szczerze mi sie nie chce robic tego dwa razy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może na początek wymień płyn ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość VR6 Tajfun

najlepsza sprawa wymienic pompe!

nie jestes wstanie naprawic pompy we wlasnym zakresie

z tego co wiem pompa wspomy pasuje od passata B5

na allegro mozna dostac nowkle za ok 150 zl

wymiana plynu pomoze ale na jakis czas - kilka dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może na początek wymień płyn ?

Płynu nie wymienia się a dolewa, jak wymieni to napewno ją szlag trafi (uszczelnienia)

z tego co wiem pompa wspomy pasuje od passata B5

Jesteś pewny na 100 bo edek mówi że nie.....

 

 

koko, pompa do Twojego passata ma numery 027 145 157

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian_amt

Ja płyn wymieniałem, bo aż zmienił kolor po 10 latach. Minimalnie ciszej chodzi pompa, od pół roku bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może na początek wymień płyn ?

:ok:

płynu nie wymienia się a dolewa, jak wymieni to napewno ją szlag trafi (uszczelnienia)

Jak miałem taki sam objaw w B3 to wymiana płynu pomogła. Nie miałem po niej żadnych wycieków z układu wspomagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

Ja płyn wymieniałem, bo aż zmienił kolor po 10 latach. Minimalnie ciszej chodzi pompa, od pół roku bez zmian.
U mnie to samo...tyle ze bez zmian od 4-rech miesiecy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość koko

dzis zauwazylem ciekawa rzecz... jak przejade dluzszy kawalek (50km) to zaczyna sie strasznie drzec ta pompa...ale wystarczy ze zgasze silnik na jakies 5 min i sytuacja wraca do normy.

patrzylem tez na plyn...strasznie zadki mi sie wydaje (w porownaniu z tym butelce-nowym), no ale to pewnie od temperatury. stan w zbiorniczku sie zgadza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja wyje od czasu jak kupiłem wymiana płynu nic nie pomogła więc czeka mnie kupno nowej.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wojt_n

Moja pompa też okropnie wyła (B3 kombi -'92)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moja pompa chodziła idealnie, aż żona postanowiła wyjechać na wysoki chodnik. Jedno koło wyjechało, drugie zakantowało się o krawężnik, a ona dalejże kręcić kierownicą (ale wyjechała!) Od tego momentu najpierw popiskiwanie, później wycie, a teraz przy ostrzejszych zakrętach z mniejszą prędkością potrafi mi przerywać (działa-nie działa) i biorę te zakręty duuużym łukiem. Co dziwne gorzej działa gdy postoi (2-3 dni) Na codzień przed startem jak pokręcę max prawo-max lewo to na trochę jest OK. Pasek toto nie jest (pisk podobny, ale dochodzi z samej pompy). Czy walczyć z płynem (gość od którego kupiłem auto zostawił w bagażniku 1/3 buteleczki czerwonego płynu "firmy" norauto, gdzie pisze "nie nadaje się do układów wspomagania koncernu VW-Audi", czy od razu kupić regenerowaną. Mogę mieć takową za 250 zł, ale nie wiem jak z żywotnością. Czy nie lepiej tańszą używkę, czy nówkę zamiennik, czy walczyć samemu z regeneracją. Poradźcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wojt_n

Może masz problem z przkładnią a nie z pompą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności