Skocz do zawartości
maciejka000

spryskiwacz tylnej szyby

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowy na forum i mam do Was następujące pytanie (czytając większość postów dotyczących tylnej wycieraczki nie znalazłem odp. na nurtujący mnie problem):

 

Po naprawie zatartej ośki tylnej wycieraczki poskładałem to wszystko i zrobiłem próbę przed poskładaniem tego wszystkiego na gotowo i tu ZONK leje się płyn przez dyszę to dobrze , ale leje się też z tego kolanka co jest zamontowane juz w samym silniczku tego co doprowadza płyn przez ośke do dyszy. Musiało sie tam lać już wczesniej bo tapicerka od środka ma kolor tęczy w zalezności jaki był płyn. Czy da się to jakoś naprawić-uszczelnić czy potrzebny będzie cały silniczek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o które kolanko ci chodzi ?[ATTACH]33095[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o nr.28 ale poniżej w tabeli pisze że niema takiej części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dwie opcje:

 

Leje z mocowania wężyka i kolanka (taka plastikowa przejściówka) - czysusz, niech ktoś włączy spryskiwacz a Ty zobaczysz skąd leci, - jeżeli tędy osadź wężyk na silikon - będzie ok (może to jest specjalnie profesjonalne ale skuteczne),

 

lub leci z "wnętrza" tzn. płyn wylatuje dwoma otworami z kolanka (takie małe, prostokątne) - jeżeli tak to albo przetarta rurka, albo zatkana końcówka dyszy lub sama dysza źle osadzona (dysza to kilkanście zł. w ASO), u mnie musiałem zakupić zestaw naprawczy - uszczelki, dysza, rurka itp. w ASO ok. 150 zł.

 

Jeżeli będzie lecieć to w dalszej kolejności padnie styk w zamku - czyli padnie oświetlenie bagażnika (kolejne 90 zł),

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dołączę sie do pytania. Czy dysza spryskiwacza podczas spryskiwania stoi w miejscu? Bo u mnie nie dość, ze słabo psika, to rusza się z wycieraczką, a wydawało mi się, że pryskała w jedno miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowo powinna stać w miejscu. Niestety z czasem się rurka wewnątrz się zaciera i pęka. Ja naprawiłem to tak że, wstawiłem w ośkę cieńszy wężyk gumowy i teraz dysza biega za wycieraczką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności