Skocz do zawartości
rafalpe

Często padają bezpieczniki lamp i wycieraczki bardzo wolno chodzą

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

opiszę mój problem.

Od niedawna bardzo często padają u mnie w aucie bezpieczniki reflektorów, raz lewy raz prawy. Ponad pół roku temu zmieniłem lampy na oryginalne xenony Helli i było wszystko ok. Do tego wszystkiego coś dzieje się z wycieraczkami, gdy włącze tylną - podniesie się na 1/3 i staje w miejscu, wtedy muszę ręką ją popchać aby wróciła na swoje miejsce. Z kolei przednie chodzą bardzo powoli, nawet na najwyższej prędkości ledwo chodzą :/ Czy jedno z drugim ma coś wspólnego?

 

Chciałbym zasięgnąć opinii na forum zanim oddam auto do elektryka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

opiszę mój problem.

Od niedawna bardzo często padają u mnie w aucie bezpieczniki reflektorów, raz lewy raz prawy. Ponad pół roku temu zmieniłem lampy na oryginalne xenony Helli i było wszystko ok. Do tego wszystkiego coś dzieje się z wycieraczkami, gdy włącze tylną - podniesie się na 1/3 i staje w miejscu, wtedy muszę ręką ją popchać aby wróciła na swoje miejsce. Z kolei przednie chodzą bardzo powoli, nawet na najwyższej prędkości ledwo chodzą :/ Czy jedno z drugim ma coś wspólnego?

 

Chciałbym zasięgnąć opinii na forum zanim oddam auto do elektryka.

 

Jeżeli chodzi o tylną wycieraczkę-możesz spróbować przeczyścić/sprawdzić cały silniczek.Często zdarza się że dostaje się do niego płyn spryskiwaczy i zawala jego pracę.Zaś jeżeli chodzi o przód-jak jest tak na wszystkich biegach to przeczyść i nasmaruj przeguby wycieraczek.Często jest tak że się po jakimś czasie mechanizm zaciera i pomaga właśnie wyczyszczenie i nasmarowanie.P.S. jakie masz bezpieczniki od reflektorów?Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakie masz bezpieczniki od reflektorów

 

Normalne małe płaskie czerwone 10A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz wyczyścić swożnie mechanizmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Normalne małe płaskie czerwone 10A.

 

To dziwne że po zamontowaniu ori xenonu dzieją się takie rzeczy.Zmierz prąd płynący przez bezpiecznik-jaką ma wartość i czy niema wahań i daj znać.Na wyłączonym i załączonym silniku.

Przy okazji wszystkie wtyczki-czy nie dostała się woda lub nie są zawilgocone.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zmierz prąd płynący przez bezpiecznik-jaką ma wartość i czy niema wahań

 

Niestety nie mam sprzętu aby zmierzyć :P

Wtyczki sprawdzę dzisiaj i dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj znowu padły bezpieczniki lamp, tym razem obu naraz :P

 

Czy może być to wina chińskich żarników? Dodam, że ostatnio zmieniłem na inną barwę, wcześniejsza 6000K była ok i żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj znowu padły bezpieczniki lamp, tym razem obu naraz :P

 

Czy może być to wina chińskich żarników? Dodam, że ostatnio zmieniłem na inną barwę, wcześniejsza 6000K była ok i żadnych problemów.

 

Możliwe że za bardzo obciążana jest przetwornica i dlatego padają bezpieczniki.Spróbuj jeszcze parę razy pod rząd włączyć i wyłączyć światła-zobaczymy jaki będzie efekt.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj znowu padły bezpieczniki lamp, tym razem obu naraz

 

Czy może być to wina chińskich żarników? Dodam, że ostatnio zmieniłem na inną barwę, wcześniejsza 6000K była ok i żadnych problemów.

Sam sobie odpowiedziałes na pytanie na 100% chinskie żarniki wywal je i kup ori osram lub philips d2s i bedzie OK :)a co do przednich wycieraczek to normalna i czesta userka aut grupy vag psiknij strzykawką olej do sworzni wycieraczek powinno pomóc jesli całkowicie się jeszcze niezatarły oczywscie lepiej było by wyjac cały mechanizm wycieraczek i rozebrac przesmarować go smarem ale u mnie wszystko śmiga dużo lepiej i szybciej pracuja wycieraczki po psiknieciu oleju do sworzni widocznie umnie dopiero sie zacierały ale wychwyciłem to szybko i jest OK Pozdrawiam:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj jeszcze parę razy pod rząd włączyć i wyłączyć światła-zobaczymy jaki będzie efekt

 

Próbowałem - i 10 razy się zapalą a za 11 padnie bezpiecznik :/

 

oczywscie lepiej było by wyjac cały mechanizm wycieraczek i rozebrac przesmarować go smarem

 

Próbowałem zdjąć wycieraczki ale siedzą jak przyklejone a siły nie chcę stosować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego miałem to samo w A4 i bez rozebrania się nie obędzie. Jak wyjmiesz cały mechanizm to możesz się mocno zdziwić w jakim stanie są czpienie, u mnie były tak zapieczone aż dziwne ze silnik miał siłę je wogóle ruszyć. Rozebrać, wyczyścić, nasmarować i złożyć. Troszkę pracy jest ale jakie zadowolenie ze można samemu to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego miałem to samo w A4 i bez rozebrania się nie obędzie. Jak wyjmiesz cały mechanizm to możesz się mocno zdziwić w jakim stanie są czpienie, u mnie były tak zapieczone aż dziwne ze silnik miał siłę je wogóle ruszyć. Rozebrać, wyczyścić, nasmarować i złożyć. Troszkę pracy jest ale jakie zadowolenie ze można samemu to zrobić.

 

Czy da się zdemontować wycieraczki bez jakiegoś specjalnego klucza?

Jakiego najlepiej smaru użyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy da się zdemontować wycieraczki bez jakiegoś specjalnego klucza?

Jakiego najlepiej smaru użyć?

wd 40 porządnie spryskać i zwykłym kluczem otwartym chyba 17 można ramie ściągnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wd 40 porządnie spryskać

 

Podpowiedz gdzie konketnie mam spryskać? Na wycieraczkach mało się znam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zdejmiesz zaślepki z i odkręcisz śruby na 13klucz to wtedy możesz spryskać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak zdejmiesz zaślepki z i odkręcisz śruby na 13klucz to wtedy możesz spryskać

 

Dzięki, mam nadzieje że to pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o demontaż-możesz pokusić się o demontaż obudowy kompa-będziesz miał dużo więcej miejsca przy wyjmowaniu mechanizmu,co bardzo ułatwi pracę.Demontaż w kolejności:Odłączyć kostkę z silniczka,odkręcić ramię wycieraczki i zdjąć podkładki śrub+wyjmowanie ramienia,dużym płaskim śrubokrętem podważ i zdejmij cięgna z tzw.wykorbienia-odłączanie czopów kulistych,odkręcić wykorbienie od wałka silnika blokując je jednocześnie śrubokrętem.Po tych zabiegach ściągasz wykorbienie z ze stożkowej końcówki wałka silnika (poruszaj przy ściąganiu w różne strony-będzie łatwiej).Na sam koniec odłączasz silnik od ramy wycieraczki do czego musisz odkręcić jeszcze trzy śruby.Opis nieco długawy ale mam nadzieję że zrozumiały i uda Ci się wszystko zrobić.Jak będziesz składał już to badziewie to silnik do ramy przykręca się momentem 10 Nm,wykorbienie musi znajdować się w jednej linii z cięgnami (wykorbienie to ten kawałek metalu co porusza cięgnami-żeby było prościej mnie zrozumieć ;) ) a dokręca się je momentem 20 Nm.Jak już poskładasz wszystko,to wycieraczki powinny (w skrajnym,dolnym położeniu znajdować się 20mm nad dolną krawędzią szyby.Ich nakrętki dokręca się momentem 15 Nm.Miłego działania ;) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem, spryskałem obficie WD40 i d... nadal ledwo chodzą, a mogę nawet powiedzieć, że w ogóle nie chodzą, podniosą się na 3 cm i stoją w miejscu i wtedy muszę je ręką sprowadzić na miejsce :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozebrałem, spryskałem obficie WD40 i d... nadal ledwo chodzą, a mogę nawet powiedzieć, że w ogóle nie chodzą, podniosą się na 3 cm i stoją w miejscu i wtedy muszę je ręką sprowadzić na miejsce :/
ale jak podniesiesz ramiona to tez nie ruszają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale jak podniesiesz ramiona to tez nie ruszają

 

Ruszą się ledwo tak dygnął i stoją :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności