Skocz do zawartości
b3tomek

zła nowa sprężyna ? b3 2.0 16 V kombi

Rekomendowane odpowiedzi

po kupnie swojego paska,wymieniłem w niem specyzne poniewaz siedział na jednej stronie( prawej przedniej) spężyne kupiłme na szrocie za 40 pln.

Zoałozyłem no i wszystko było ok, ale na jkakis tydzien po tym czasie znowy zaczeła dobijać.

Postanowiłem kupić nowa za 80 pln, lecz efekt ten sam ponad tydzień i dalej dopbija ...

wiecie co jest może nie tak z tymi sprężynami ?

Edytowane przez b3tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może to amortyzator do wymiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już wymieniać spręzyny to dwie..

tak jak mówi oleksy może amorki .. pojeździsz chwile, zrobisz km i drugi amorek padnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

druga strona stoi jak sie należy, tylko lewa.

możliwe ze sprężyna siadaja przez amortyzator ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak możliwe że sprężyna siądzie przez uszkodzony amortyzator.

Wymienialeś 2 razy sprężyny i po krótkim czasie aiadały.

Wniosek nasuwa się sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo kupił od "lżejszego silnika" tak jak to mi sie udało za sprawa mechanika zrobić.. z tym że wymieniłem dwie, i auto siedziało odrazu.. po 2tyg juz 1cm niżej.. i z każdym tyg coraz niżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnosnie typu pytałem kolesia 2 raz, czy to jest od tego modelu, powiedział ze tak !

W tak razie muszę wymienić amortyzator i to łozysko co jest na górze przy mocowaniu amortyzatora.

Jakie amortyzatory polecacie w rozsadnych pieniadzach, np z allegro ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może kielich masz naderwany w nadwoziu? W passatach to się dość często zdarza. O amortyzatorach jest juz cała masa tematów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wykręcałem macpersona do wymiany sprężyny to nie zauważyłem aby coś było naderwane.

Teraz jak kupie nowego amorka bo jest do wymiany jak sie okazało, przy szybkim ruszaniu na zwirze koło podskakuje, to musze kupić znowu nową sprężynę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I chcesz kupic jeden amorek i jedna sprezyne?????...stare przyslowie pszczol mowi ,ze kto tanio robi ten 2 razy robi....i 2 razy drozej:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I chcesz kupic jeden amorek i jedna sprezyne?????...stare przyslowie pszczol mowi ,ze kto tanio robi ten 2 razy robi....i 2 razy drozej

to samo pisalem w trzecim poście... nie robi się zawieszenia z jednej strony lecz na całej osi... bo jak jedna strona jest słabsza to pociąga i drugą... i to będzie już trzeci raz a potem czwarty bo druga strona padnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w takim razie kupie 2 amorki, chociaż jedna strona wydaje sie być wporządku.

Ciekawe czy jak zaloże nowy amortyzator czy moze sie troche podnieść czy raczej bez szans i trzeba bedzie kupić nową spreżyne ? jak myslicie ?

 

Odnosnie tego trzeciego postu, to pada cały czas pada ta lewa strona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz wybebeszysz kolumny ,wymien tez poduchy z lozyskami,koszt smiesznie maly a pewnosci nigdy za wiele,sprezyny tez za stowke z haczykiem dostaniesz....nie rob z auta frankensteina i nie skladaj go z trupow:P bo trupem bedziesz jezdzil....i dobrze dokrec amorek do zwrotnicy

Edytowane przez zuczek727

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poduchy mam wyrypane bo stukaa podczas ruszania a nawet zmiany biegów czy hamowania :( jak podniosłem do góry autko i ruszyłem kołem do góry to stuka z jednej strony

 

Zapytam jutro w skelpie ile kosztują u mnie amorki KYB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amortyzator KYB olejowy - 148 szt.

Sprężyna KYB 104 szt.

 

Co sądzicie o powyższych cenach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak stuka przy ruszaniu i hamowaniu to popatrz na sworznie zwrotnicy(te na koncu wahacza),zeby ci kolo nie stanelo w poprzek do kierunku jazdy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności