Skocz do zawartości
Gość adamsiekiersk

Zabezpieczenia auta - blokada otwarcia pokrywy silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Gość adamsiekiersk

Witam

Znalazłem na stronie http://www.niedzwiedz-lock.pl info nt. blokady otwarcia pokrywy silnika. Jest to zabezpieczenie, które sprzedają w Polsce wyłącznie na miejscu z montażem. Koszt to 350 zł. Czy któryś z kolegów słyszał coś o tym lub może ma coś takiego? Proszę o info czy warto to montować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo wygląda to całkiem ciekawie. Może ktoś z fachowców pokusi się o ocenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szafek

No kolejny zamek "zapadkowy" do wylamania lamakiem... zatrzymasz tym zlodzieja na

kolejne 5min bo 4,5min zajmie mu znalezienie tego a 30sek zlamanie... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ZbigNieff
No kolejny zamek "zapadkowy" do wylamania lamakiem... zatrzymasz tym zlodzieja na

kolejne 5min bo 4,5min zajmie mu znalezienie tego a 30sek zlamanie... ;-)

 

W pelni sie zgadzam ;-) to moze zajac nawet krocej bo BearLock montuje swoje zamki

na widoku albo w miejcach powszechnie znanym zlodziejom, takze to nie bedzie problem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zovip

Jak masz dobry alarm z odcieciem zaplonu, czy pompy paliwa to wystarczy zwyczajna krancowka, ktora wlaczy alarm jak ktos otworzy pokrywe. koszt do 5zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adamsiekiersk

Z tego co piszecie to żadne zabezpieczenie mechaniczne nie jest warte montażu. Co do tej informacji o krancowce to jakby kolega zdefiniowal o co chodzi to bylbym wdzieczny - ja sie na tym specjalnie nie znam :) Alarm mam z odcięciem zapłonu i włącznikiem autoryzacji. Rozumiem że tę krancowke trzeba jakos do tego alarmu podlaczyc zeby otwarcie klapy uruchamialo alarm. Problem tylko w tym ze alarmy nikogo juz nie ruszaja i zlodziej spokojnie bedzie mogl poszukac syreny i zalatwic ja np. mlotkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry alarm powinien mieć czujniki otwarcia: klapy, maski, drzwi, zbicia szyby, oddzielne zasilanie i DOBRZE ukrytą syrenę, cała instlacja powinna też biedz w przemyślanym miejscu

 

a po co ci blokada otwarcia maski? jak koledzy pisali, chwila roboty i tego nie ma :wstyd: jak chcesz zabezpieczyć komputer przed wymianą to może lepiej zastanowić się nad zaspawaniem (kratką) komputera, ja nad tym myśle, na codzień raczej się tam nikt nie dobiera, a jak już trzeba to pozostaje nam szlifierka lub jakiś dobry przecinak (zależy jak się wykona kl/ratke na kompa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zovip

Jeszcze troche i dojdzie do tego, ze ludzie beda montowac ladunki wybuchowe w przypadku kradziezy... Ja kocham swojego Paska ale jak mi go ukradna to trudno... Bedzie inny... a staram sie nie popadac w paranoje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam blokade wlasnej produkcji. jezeli mozna wylamac zamknieta maske to powodzenia. wydaje mi sie, ze oryginalne zamkniecie jest wystarczajaco mocne,ale jak sie myle to .........do tego jest jeszcze alarm z odcieciem i takie tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stefan78

z tego co mi wiadomo to już nawet w tej chwili nie wymieniają komputera tylko przez łacze diagnostyczne łaczą sie z nim i w taki sposób zdejmuja imo bo jest łatwiej i szybciej i mniej podejrzanie. wiec jak dla mnie montaż takiego urządzenia mija sie z celem. ja jestem za odcieciem własnej konstrukcji. najwieksze wyzwania własnie stanowią odcięcia których sie nie kupi masowo w sklepie i takie własnie warto montować proste i tanie zabezpieczenia są naprawde skuteczne ( włącznik, kable i jakiś dobry przekaźnik potrafi naprawde unieruchomiś auto)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Zgadzam się z stefan78, instalacje standardowe to jest bardzo śmieszne i tak jak by ich nie było.

Więcej o zabezpieczeniach można poczytać w

 

http://www.forum.vw-passat.pl/topics16/chcieli-ukrasc-paska-jak-zabezpieczy-vt1754.htm?highlight=jak+zabezpieczy%E6

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zovip

Ja wlasnie od wczoraj mam alarm z radiopowiadomieniem w pilocie LCD. Odpalanie zdalne i pro turbo, to to co mnie cieszy najbardziej. :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja włąśnie też coś takiego mam ale kumpel mnie podłamał że złodzieje mają zagłuszanie radiopowiadomienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam chęć zamontować w aucie ukryty wyłącznik, który uniemożliwi uruchomienie silnika i mam w związku z tym pytanie na którym przewodzie go wpiąć w moim aucie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności