Skocz do zawartości
falla_x

delikatne szarpanie podskakiwanie przy ruszaniu AVF

Rekomendowane odpowiedzi

witam czy ktoś może mi powiedzieć co może być przyczyną delikatnego szarpania takiego podskakiwania auta przy ruszaniu ? wszystko jedno czy na ciepłym czy na zimnym silniku , nie wiem jaki jest objaw padniętej poduszki pod silnikiem może to ona , ale to się nie dzieje cały czas, tylko od czasu do czasu z większym lub mniejszym nasileniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtam

mam pytanie odnosnie szarpania takiego podskakiwania auta przy ruszaniu ? Czy kolega doszedl co jest przyczyna ? Mam takie same objawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego.

Poduszki silnika jak siadają to wylewa się z nich olej barwy czerwonej/bordowej, widać takie zacieki na łapie trzymającej poduszkę od spodu. Poduszki skrzyni możesz obejrzeć odkręcając talerzyk który jest na dole poduszki trzymany śrubą przechodzącą przez poduszkę na wylot. Zdejmujesz talerzyk i widać czy poduszka jest porwana/rozwarstwiona. Jeżeli poduszki są ok to może koło dwumasowe siada. Poczytaj o objawach i może to będzie to.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat jest stary poruszyłem go 2 lata temu do dziś było podobnie wczoraj wymieniłem dwumas sprzęgło i docisk problemu już nie ma płynne delikatne ruszanie

 

tylko tak prawdę mówiąc można się do tego przyzwyczaić , albo nawet nauczyć ruszać tak że nie podskakuje i nie szarpie , ja tak 2 lata pośmigałem zanim padł docisk sprzęgła a przy okazji wymieniłem wszystko w około na sachs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

falla_x działo Ci się tak nawet jak silnik był ciepły? Czy np. tylko jak był zimny w określonych temperaturach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest tak jak jest wilgotno i silnik jest zimny. jak się rozgrzeje to problem ustaje. na forum temat poruszany kilkukrotnie. u mnie po wymianie kompletu sprzęgła wraz z dwumasą problem pozostał. gdzieś wyczytałem, że LUK daje słabe okładziny na tarcze i po ponownym obiciu tarczy problem ustaje. mam już zregenerowaną moją starą tarcze tylko muszę ją włożyć. mam nadzieję, że pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość micky
temat jest stary poruszyłem go 2 lata temu do dziś było podobnie wczoraj wymieniłem dwumas sprzęgło i docisk problemu już nie ma płynne delikatne ruszanie

 

tylko tak prawdę mówiąc można się do tego przyzwyczaić , albo nawet nauczyć ruszać tak że nie podskakuje i nie szarpie , ja tak 2 lata pośmigałem zanim padł docisk sprzęgła a przy okazji wymieniłem wszystko w około na sachs

ile Cie części i robocizna wyniosły? skąd zamawiałeś? ze sklepu czy ze sklepu internetowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
falla_x działo Ci się tak nawet jak silnik był ciepły? Czy np. tylko jak był zimny w określonych temperaturach

 

działo to się najczęściej na zimnym po nocnym postoju , miałem 2 takie przypadki że nie mogłem z miejsca ruszyć tak szarpało jak by coś go blokowało , albo na rozgrzanym jak długo stałem w korkach i częściej korzystałem ze sprzęgła to działo sie to samo

 

---------- Dodano o 18:53 ---------- Poprzednia wiadomość o 18:50 ----------

 

ile Cie części i robocizna wyniosły? skąd zamawiałeś? ze sklepu czy ze sklepu internetowego?

 

zamawiał mój mechanik sprzęgło docisk i dwumas sachs z robocizną 2500zl miałem założyć zestaw sachs z BRD ale okazało się ze to jest to samo sprzęgło i dwumas różni się prawdopodobnie dociskiem ale tak naprawdę i tak żaden katalog nie podawał jaka jest różnica w tych dociskach więc zostałem przy serii a koszt brd akurat u moich mechaników z robocizną ten sam co seria avf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

falla_x

 

w pierwszym poście napisałeś , że problem nie pojawiał się codziennie a w kolejnym , że wczoraj wymieniłeś sprzęgło i dwumas i problem zniknął.

 

Ale z powyższego wynika , że to za krótki okres do stwierdzenia , że po problemie dzięki powyższym wymianom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

merc spójrz na daty postów, w ciągu tych dwóch lat widocznie działo sie to znacznie częściej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy post jest z 2010 roku jak pewnie za-uwarzyłeś przez ten czas problem przychodził i odchodził , pisałem że najcześciej było to odczuwalne po nocy ale i w ciągu dnia przy jazdach po większych miastach gdzie stojąc korkach użytkujemy sprzęgło często

 

oczywiście że nie jest to za krótki okres czasu bo już w momencie wyjechania od mechanika czułem różnicę , nie wiem jak mam ci to opisać że wiem że pomogło skoro znam swoje auto na tyle żeby ten fakt stwierdzić w 10 minut po wyjechaniu od mechanika :P

 

bardzo częstym objawem było też delikatne szarpnięcie przy ruszaniu ciężko to opisać tak jak by sprzęgło nie brało płynnie tylko miało taki uskoki , z biegiem tego czasu nauczyłem się tak ruszać że praktycznie szarpania nie były odczuwalne, i powiem szczerze że gdyby nie dzień to jest w zeszłym tygodniu w którym na 5 biegu sprzęgło zaczęło się ślizgać i trzeba było zdjąć skrzynie pewnie dalej bym tak jeździł z tym szarpaniem drganiem czy jak to tam każdy z nas inaczej nazwie i co innego czuje i na pewno nie pchał bym się w koszta rzędu 2500zl żeby to drganie zniwelować albo zobaczyć czy po zainwestowaniu takiej kasy poczuje się lepiej :P

 

jeszcze jest kwestia taka że problem w 2010 roku powstał w niedługim czasie jak auto dostało nowy program ja początkowo miałem max moment przy 2300 obr. to spotęgowało bardzo to co pewnie większość czuje jako delikatne ja czasami nie mogłem ruszyć z miejsca , po przesunięciu momentu na 3200 było to mniej odczuwalne ale występowało

 

---------- Dodano o 21:37 ---------- Poprzednia wiadomość o 21:34 ----------

 

merc spójrz na daty postów, w ciągu tych dwóch lat widocznie działo sie to znacznie częściej

 

kto jak kto ale ty Asiu moje problemy z szarpaniem drganiem czy wibracjami znasz najlepiej a przepraszam Tygraf sorry zapomniałem o tobie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok

 

daty wpisów zauważyłem.

 

chodzilo mi o to ,że już po jednym dniu od wymiany stwierdzileś w czym problem.

 

Ale najważniejsze , ze wszystko ok.

Wielu innych użytkowników ma taki problem i po wymianie kompletu jak ty dalej zostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności