Skocz do zawartości
Gość domin_81

maź na korku od wlewu oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Gość domin_81

Witam! Mam passata 1.6 z 2000r. Zauwazylem dzisiaj dziwną kremową maź na korku od wlewu oleju. Wymienialem niedawno olej na MOBIL I 5W50. Co jest przyczyną? Podobno moze to byc plyn chlodzący przedostający sie do oleju(uszczelka glowicy). Ale czy koniecznie? Ile kosztuje ewentualna wymiana tej uszczelki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej na 100% masz do wymiany uszczelkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość domin_81

ile kosztuje taka operacja?? uszczelka i wymiana!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam passka 1.6 AHL 97' i dwa tygodnie temu miałem wimiane uszczelki pod głowica ,objawy te same maz pod korkiem ale w dużych ilosciach ,ubytek płynu chłodzącego no i płyn dostawał się na tłok a ceny

-uszczelka pod głowice 120 ZŁ (średniej jakości)

-uszczelka pod pokrywe zaworów 35 ZŁ

-uszczelki kolektora ssącego i wydechowego 15ZŁ i 10ZŁ

-planowanie głowicy 55ZŁ

no i dochodzi robocizna ale ceny nie wiem bo naprawiałem sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość niemrawy

ile jest tej mazi zorientuj się najpierw czy ubywa ci płynu chłodzącego zanim coś zaczniesz robic maż na korku może swiadczyc o niedogrzaniu silnika ile robisz kilometrów dziennie ? od odpalenia do zgaszenia silnika. Wyciągnij bagnet od pomiaru oleju w misie zobacz jaki kolor ma olej na bagnecie poobserwuj auto jesli mało jezdzisz to nie załuj na benzynę przegon passka po trasie niekoniecznie moze to byc wina uszczelki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość domin_81

pogonilem paska na trasie i po problemie! maz zniknela. wczesniej bylem u mechanika zeby zerknal czy to uszczelka, za 20PLN dowiedzialem sie ze nie hehehe!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności