Skocz do zawartości
icegoranet

uszczelnianie sprężarki klimatyzacji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam nastepujace pytanie. W moim pasku lekko poci się sprężarka od klimatyzacji (jak zdejmie się osłone pod silnikiem to widac pod sprezaką zieloną tlustawa ciecz).

Teraz mam pytanko - bo klima chlodzi mi bardzo dobrze (chociaz slady oleju (?) zauwazylem juz w tamtym roku zaraz po zakupie auta. Czy oplaca się uszczelniać spręzarke czy po prostu szukac nowej ?

Zna ktos moze porzadny zaklad ktory zrobi to profi ?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robiłeś przegląd klimy? wg mnie wymiana sprężarki mija się troche z celem póki działa bo to koszt za regenerowaną ponad 1000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję rozszczelnić układ i wymienić oringi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz do wymiany uszczelnienie na wałku sprężarki. Czynnika też ci ubywa, tylko powoli. Przyjdzie czas że klima się nie załączy. W Łodzi za tą usługę zapłaciłem 600 zł (demontaż/montaż, wymiana uszczelnienia, napełnienie układu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie tak mi się wydaje, że najlepiej będzie jak odessam czynnik, wymontuje sprezarke i dam ją do uszczelnienia. Przemyslalem sprawe i wydaje mi sie ze kupno regenerowanej to za duzy koszt a uzywka z niemiec to kot w worku bo nie wiadomo kiedy sie skonczy... a moja dziala puki co i wiem co mam ;)

 

Czekam na dalsze opinie, moze ktos z Was uszczelnial sprezarke i ma wyrobione zdanie na ten temat?

Nadal czekam na namiary na sprawdzone warsztaty, ktorym mogę wyslac sprezarke do uszczelnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może padł Ci oring na zaworze ciśnieniowym w sprężarce,u mnie tak było,koszt wymiany za 2 oringi 3zł-zrobiłem to przy okazji serwisu klimy.(jak wzrastało ciśnienie w układzie to zawór popuszczał za szybko trochę odczynnika).Jedź na serwis klimy bo szkoda kasy na zgadywanie.pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę wymieniał olej w przyszłym tygodniu to kaze mechanikowi obejrzeć skąd to sie poci. I tak trzeba zdjac oslone pod silnik wiec moze zrobie 2 rzeczy na raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mgruszecki

Chcialbym odswiezyc temat... Mianowicie, bylem dzisiaj sprawdzic klime bo zdechla po zimie, zaladowal mi azotem czy czymstam i cisnienie schodzilo bardzo minimalnie. Potem mowi majster nabije CI z zielonym, pojezdzisz pare dni i przyjedziesz zobaczy gdzie jest nieszczelne. Zrobil podcisnienie i zaraz uciekalo. Ewidentnie bylo to slychac ze sprezarki. Podobno za 150zl ma mi ja uszczelnic - i tu pytanie. Czy mozna uszczelnic sprezarke samemu? sa jakies zestawu uszczelek? jakies zestawy naprawcze? to w ASO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Maryna

Można uszczelnić, nie wiem jaki masz model ale u mnie w Oplu jest Delphi v5, komplet uszczelek kosztuje 50zł, do tego olej pag 100 300ml 25ł i nowe uszczelki na złącze 6zł.

1. Spuszczasz u klimiarza czynnik

2. Zmieniasz pasek wieloklinowy na krótszy (jeżeli chcesz sobie przez okres naprawy jeździć)

3. odkręcasz cztery śuby (u mnie) i sprężarka wypada z auta :)

I teraz wszystko zależy skąd Ci ciurka, u mnie rozszczelnił się korpus i zawór, dławnica jest ok, więc jej nie ruszam.

1. Czyścisz sprężarkę by była jak pupa niemowlaka, po odkręceniu korka oleju, zlewasz go do pojemniczka ze sklalą w ml.(pozwoli Ci to ocenić ile oleju ubyło w układzie)

2. Odkręcasz śruby trzymające korpus, czasem trzeba zdjąć sprzęgło i koło pasowe

3. wydłubijesz stare oringi z połówek sprężarki czyścisz ich gniazda czymś co usunie tlenki i syf.

4. Odtłuszczasz wszystko w okolicy, kładziesz nowe oringi, można dodatkowo dać pastę uszczelniającą z silikonu (dirko) uwaga by się nie dostała do środka bo będzie kaplica.

5. Skręcasz z odpowiednim momentem wszystkie śruby.

6. Zabezpieczasz we/wy sprężarki by jakiś syf tam się nie zebrał

7. Zalewasz olejem (nowym lub starym) ok. 150ml (zależy od typu)

8. Trzeba pokręcić wałem by olej rozlał się po całym mechaniźmie, i tu jest problem bo należy użyć do tego specjalnego klucza lub podłączyć napięcie do elektromagnesu by połączył koło pasowe z wałkiem sprężarki

9. Zamontować sprężarkę w aucie pamiętając o nowych uszczelkach na przyłączu,

10. Zmiana paska na długi

11. Pojechać do klimiarza niech sprawdzi szczelność przez 24h

12. Napełnić klimę pamiętając żeby poinformować by podczas napełniania uwzględnił że w sprężarce jest wymieniony olej

Dodatkowo, należało by zmienić odsuszacz, zawór rozprężny (ok 80zł i około 100zł na All...gro) ale to już zależy od Ciebie, zależy wtedy pamiętać że przy napełnianiu należy dać więcej oleju smarującego

 

U klimiarza (uczciwego) zapłacisz za regenerację uszczelnień, czyszczenie układu test i nabicie ok.600zł, u interesownego od 800 w górę, potrafi nawet zaśpiewać 1500zł

 

Problem jest tylko z narzędziami przy zdjmowaniu sprzęgła i nakładaniu nowej dławnicy, ale wszystko można kupić na Alle...

 

Poczytaj w sieci oceń czy Ci się chce, oceń swoje możliwości, w ostateczności oprócz wszystkich kosztów na narzędzia i części zamienne dojdzie koszt regenerowanej lub używanej sprężarki

 

Na pewno musisz spuścić czynnik i go nabić, na pewno musisz wymienić uszczelki. Reszta obligatoryjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności