Skocz do zawartości
tomcio1

ANGIELSKI licznik - wgranie wsadu VAG Tacho

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Jeżdżę anglikiem VW B5FL (z 2004 roku) po przekładce i mam problem z liczkiem.

Warsztat, w którym był przerabiany samochód zamienił tarcze na oryginalne europejskie. W chwili obecnej licznik zaniża prędkość średnio o 10-15km/h.

 

Zmieniłem sobie kodowanie na l/100 itd,gdyż jestem w posiadaniu VCDS'a 908, jednakże w dalszym ciągu pozostaje błąd wskazania.

 

W związku z tym planuję zaopatrzyć się w VAG Tacho 3.01 z alledrogo i zmienić wsad.

Pytania:

1. Czy VAG Tacho będzie w stanie zrobić ten licznik ?

2. Czy w wypadku korekcji wskazania, VAG tacho zmieni również zapis w sterowniku silnika?

 

POZDRAWIAM i z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zmieniłem sobie kodowanie na l/100

Taka zmiana, to tylko zmiana wartości wyświetlanych na wyświetlaczach licznika.

1. Czy VAG Tacho będzie w stanie zrobić ten licznik ?

Nigdy nie próbowałem, bo nie posiadam takiego interfejsu, i nie mam pojęcia.

2. Czy w wypadku korekcji wskazania, VAG tacho zmieni również zapis w sterowniku silnika?

Raczej tylko w liczniku. Do takich zabaw to raczej K+Can Commander. Tylko po co Ci zmiana przebiegu w sterowniku jak chodzi o błędne wskazania prędkościomierza? ;)

Zresztą poczytaj tutaj =>http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=52106

I tak na koniec; czy przypadkiem przekłamania nie powinny być rzędu 30 km/h?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak 3.1, ale ja mam Vag tacho 2.2 i bez problemu to robię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam Vag tacho 2.2 i bez problemu to robię.

To znaczy? Licznik, czy licznik i sterownik silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście licznik-odniosłem się do pytania nr 1 kolegi Pawła. Skoro 2.2 robi licznik paska to i wyższa chyba zrobi-jednak najlepiej się upewnić u sprzedawcy za nim kupisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieni tylko i wyłącznie w liczniku ! Nie polecam tego typu zabaw chińskimi kabelkami w stylu vag can commander !

Edytowane przez Janekk81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zmieni tylko i wyłącznie w liczniku ! Nie polecam tego typu zabaw chińskimi kabelkami w stylu vag can commander !

a dlaczego?? ja korzystam i nie narzekam.

do zmiany wsadu licznika vag tacho wystarczy

do zmiany w sterowniku silnika - vag k+ can comm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można odczytać pamięć programatorem, troche robota na około ale zawsze pewniej że nic nie uwalisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat poniewaz mam problem z wymiana wsadu w swojej A4 B5. Licznik jest z anglika z benzyny. Ma pracowac u mnie w TDiku. Tarcze mu wymienilem i chcialem wgrac wsad by dzialal jak trzeba (na chwile obecna jest tylko przekodowany, i blednie wskazuje obroty silnika na tarczce od TDika.). Licze na wasza pomoc.

 

Ponizej zilustrowalem to co proboje wykonac :)

 

 

 

1. Otworzenie portu i polaczenie sie z licznikiem:

4342774400_1355484825_thumb.jpg

 

2. Odczytanie licznika poprzez przycisk "READ". Tutaj uzupelnia sie informacja w okienku odometer (tak czy inaczej, jest to inna wartosc niz mam na liczniku!)

1149930200_1355484826_thumb.jpg

 

3. Po kliknieciu w "load from file" oraz nacisnieciu przycisku "WRITE"

3596465000_1355484826_thumb.jpg

 

4. Po chwili od kroku trzeciego uaktywniaja sie przyciski

2296315900_1355484825_thumb.jpg

 

5. Dane mojego licznika. Jest on wyciagniety z angilka (benzyna), posiada FIS i chcialbym go przerobic na diesla, mam wsady od TDi ktore probowalem mu podarowac :) ale niestety ma opory z ich przyjeciem.

2057186500_1355484827_thumb.jpg

 

Co do odczytu pamieci z mojego licznika to probowalem po kolei kazda opcje (CHOICE IPC type) i w kazdej opcji klikalem na read. Gdzieniegdzie szly bity 8, 10, 18, ale nic sensowego nie odczytalo (dwie linijki tak jak to widac na obrazku nr 2)

 

Posiadam dwa kabelki (KKL oraz k+can).

 

Jak to ugryzc?? Prosze o pomoc :)

Edytowane przez McBoss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje auto rozumiem 95 jest? a z ktorego rocznika pochodza te nowe zegary?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Twoje auto rozumiem 95 jest? a z ktorego rocznika pochodza te nowe zegary?

 

Tak jest moje z '95, a zegary z 98.

 

Audik z silnikiem 1Z TDi 90PS.

 

Zegary z '98, one juz siedza, wiazka przerezana, tylko wsad chcialbym zmienic by obrotomierz dobrze wskazywal na obecnej tarczce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebieg pokazuje w km a ty masz pewnie w milach na liczniku.

Nie odczytujesz poprawnie eepromu licznika.

Przed kliknięciem read kliknij reset ecu.

Pozatym postaraj się wykasować wszystkie błędy w licziku i CAN Gateway.

Z doświadczenia wiem że nawet VDO ale z audi robi dużo niespodzianek, włącznie z pojawianiem się śmieci na wyświetlaczu, które jest potem ciężko usunąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebieg na liczniku mam w km, dobrze je zlicza.

 

W liczniku bledy wykasowane (jedynie bledy dotyczace immo nie da sie usunac - warning lamp i jakis klucz, nie pamietam teraz, a pisze z glowy), ale tymi bledami sie nie przejmuje poniewaz ja mam immo poza licznikiem.

 

Licznik nie jest jeszcze na CANie (pozniejszy lift byl juz na CAN).

 

 

Przycisk Reset ECU klikalem i jedynie resetowal mi sie licznik, nic wiecej to nie pomagalo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przycisk Reset ECU klikalem i jedynie resetowal mi sie licznik, nic wiecej to nie pomagalo

 

No to niestety na stół go i wtedy połącz się z nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej tym kablem czy programatorem? (jesli programatorem to niestety nie dam rady i nie ma sensu wyciagac).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary licznik ma immo na c48 a Twoje jest 13. nie jestem wlasnie pewien ale chyba nowsze zegary maja immo wbudowane w zegarach a Twoje stare nie - immo jest na puszce i tutaj moze byc problem - struktura eepromu moze byc inna. nie jestem pewien ale dlatego wlasnie pytalem o roczniki. nie jestem tego pewien na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dalej tym kablem czy programatorem?

Kablem

 

 

nie jestem wlasnie pewien ale chyba nowsze zegary maja immo wbudowane w zegarach a Twoje stare nie - immo jest na puszce i tutaj moze byc problem

 

Nie ma znaczenia dopóki nie połączy się z licznikiem i nie odczyta eepromu poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chudy_lis - nowy licznik ma w sobie immo (immo2), stary licznik nie mial immo. To nie jest problem bo wsad jaki chce wgrac jest od licznika z tego samego licznika tylko, ze z diesla. Poza tym zaslepilem kontrolke od immo na liczniku ;) Wiem, ze to slabe rozwiazanie, ale coz poradzic...

 

Pomyslalem jeszcze, ze moglbym z nowego wsadu usunac immo, ale jak to uczynic? (jednakze to moglby byc problem, gdybym mogl wgrywac i zczytywac eeprom z licznika) ;)

 

@rosiek, a co to ma za znaczenie czy licznik jest w aucie czy na stole?

Mam w sumie drugi aku, ale jest on w duzo slabszej kondycji, anizeli ten co jest w aucie aktualnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP:

 

Mam go na stole i:

- klikajac w READ (gdy CHOICE IPC jest ustawione na: Instrument cluster VDO66, VDO86, Motometer...), raz pojawil mi sie napis (status na dole pod oknem) Security key not access (cos w tym stylu, pisze z glowy), czesto pojawia sie Tryiing diferent logins. A jak to sie nie pojawia to laczy sie normalnie i jest status: "Connected stat transfer/receive of data" wtedy trzeba czekac dobra minutę i tylko dwa pola (tak jak na tym zdjeciu), sie sciagaja tylko...

Edytowane przez McBoss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze używasz k can commandera 1.4 ,wiec może spróbuj odpalic ten kabelek na wersji 2.5 jest dużo stabilniejsza i lepiej sie łączy z licznikami.Nie powinno byc problemu z odpaleniem wersji 2.5 na kabelku 1.4 nawet bez zmiany wsadu w kablu ,ja mam tez kabelek 1.4 Viakena i pięknie chodzi na wersji 2.5 softu bez przeprogramowania. TU masz pełną wersje 2.5 która chodzi z moim kabelkiem 1.4:D

a co to ma za znaczenie czy licznik jest w aucie czy na stole?

a takie że nic wiecej nie jest podłączone do k-line i nic nie robi zakłóceń ( tak mnie sie wydaje:hmm)

Pozdrawiam

Edytowane przez dob12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności