Skocz do zawartości
rasta

łożysko amortyzatora

Rekomendowane odpowiedzi

układ kierowniczy- kierownica nie odbija.....:wsciekly .

wykluczam maglownicę, jest jak nowa (po regeneracji). czy w b5 jest coś takiego jak łożysko amortyzatora???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kąty i zbieżność ustawiona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na maglownicy jest sruba do regulacji i to ona jest odpowiedzialna za ciezki powrót lub brak powrotu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy w b5 jest coś takiego jak łożysko amortyzatora???

Nie ma.

 

Coś takiego to jest w B4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
układ kierowniczy- kierownica nie odbija.....:wsciekly .

wykluczam maglownicę, jest jak nowa (po regeneracji). czy w b5 jest coś takiego jak łożysko amortyzatora???

 

To jest tzw.łoże amortyzatora ;) ale wątpię aby to było przyczyną.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma.

 

Coś takiego to jest w B4.

Jest tam łożysko.

8e3081f582486799m.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest tam łożysko.

Może ma taką nazwę, ale to jest tylko guma. :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest tam łożysko.

8e3081f582486799m.png

wojtku moglbys mi przeslac ten eysunek na email tu nie da sie powiekszyc [email protected] z gory dziekuje dziekuje

 

---------- Post added at 23:26 ---------- Previous post was at 23:24 ----------

 

danek czy amortyzator lub jego elementy tz gora moga pukac podczas hamowania i odpuszczania hamulca ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Może to być wina gumy bądź tulejki co jest na samej górze. Ja za to się zabieram w przyszłym tygodniu (jak znajdę czas :) ) Ale najprędzej to stuk będzie od zerwanej poduszki, zerwanej tulei banana lub też paru innych przyczyn:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak. Może to być wina gumy bądź tulejki co jest na samej górze. Ja za to się zabieram w przyszłym tygodniu (jak znajdę czas :) ) Ale najprędzej to stuk będzie od zerwanej poduszki, zerwanej tulei banana lub też paru innych przyczyn:D
wlasnie problem w tym ze zrobilem inspekscje dzis zawieszenia i ....... jego ..... nic nie znalazlem brecha byla wszedzie :9 moje stukanie jest tylko na nierownosciach i co dziwne nie w kazdym polozeniu kierownicy :9 sprawdzalem wszyskie sruby zawieszenia przekladni itd zostaly tylko amorki czy jak je zdejme i ogladne gore zbieznosc do ustawienia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
amorki czy jak je zdejme i ogladne gore zbieznosc do ustawienia ?

Nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wojtku moglbys mi przeslac ten eysunek na email tu nie da sie powiekszyc [email protected] z gory dziekuje dziekuje

Poszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie.
dzieki tak tez to wyglada ale dla pewnosci lepiej spytac :) w sobote to zerkne moze bede pierwszy :)

 

---------- Post added at 23:48 ---------- Previous post was at 23:48 ----------

 

zippo68 dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w książce też jest opisane jako "łożysko w gumie"....dlatego miałem wątpliwości.....pozostaje mi sprawdzenie tych gum na mcpersonie.....wszystkim bardzo dziękuje za porady....jak znajdę przyczynę to dam znać.

 

---------- Post added at 07:23 ---------- Previous post was at 07:14 ----------

 

est tam łożysko.

 

zippo68- czy można też ten rysunek schematu zawieszenia na [email protected] z góry wielkie dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest tam łożysko.
Może ma taką nazwę, ale to jest tylko guma.
Jak dla mnie na rysunku to wygląda jak łożysko. Zresztą jest tak opisane w ETCe Spójrzcie;

 

viu1277013408b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dla mnie na rysunku to wygląda jak łożysko. Zresztą jest tak opisane w ETCe Spójrzcie;

 

fajna rozpiska(w mojej książce "VW-sam naprawiam samochód" nie jest tak szczegółowo rozpisane części.....masz rację!!!) w tygodniu biorę się do rozbiórki :)

Edytowane przez rasta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dla mnie na rysunku to wygląda jak łożysko. Zresztą jest tak opisane w ETCe Spójrzcie;

 

A rozbierałeś sam ten cały element, czyli amortyzator ze sprężyną? Ja rozbierałem i w B4 i w B5 i skoro piszę, że w B5 tylko z nazwy tam jest łożysko amortyzatora, to znaczy, ze tak jest :D

Zobacz w ETCE - jak wygląda to w B4 - feel the difrence :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A rozbierałeś sam ten cały element, czyli amortyzator ze sprężyną?
Nie rozbierałem. :P
Ja rozbierałem i w B4 i w B5 i skoro piszę, że w B5 tylko z nazwy tam jest łożysko amortyzatora, to znaczy, ze tak jest
Skoro tak piszesz to może i tak jest wcale nie neguję twoich wiadomości czy doświadczenia, tylko piszę to co czytam i widzę w ETCe. Być może dla Niemca łożysko to kawał gumy.:hyhy: Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Być może dla Niemca łożysko to kawał gumy.

 

 

łożysko zalane gumą...........wymieniam w czwartek-piątek:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności