Skocz do zawartości
laskatm

Dylemat nad rozpórką Passat b3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam małe pytanie czy jest sens montowania w Passacie z tyłu w sedanie rozpórki górnej?? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zależy , czy samochód jest obniżony i w jakim stopniu a rozporka czy z przodu czy z tylu ma sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek stoi na gwincie i na przód na dniach zakładam górną i dolną a na tył wczoraj z nudów wyspawałem rozpórkę i tylko nie wiem czy potrzebnie, powiem tak plastiki skrzypią i nie wiem czy to trochę pomoże jak założę tylną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie szkodzi ale skoro są rozporki z przodu ( góra i dol ) to i z tylu musi być , ana plastiki są rożne sposoby np. miejsca kontaktu z metalem podłożyć jakimś filcem cienkim na kleju .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak buda mocno pracuje to warto założyć rozpórkę, choć sedan teoretycznie powinien być sztywniejszy od kombi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam bardzo proszę o w miarę jak najszybszą podpowiedz czy ta rozpórka (foto) będzie pasowała pod klimę?

Bardzo proszę o pomoc,ponieważ zależy mi mocno na czasie.

Z góry dzieki za podpowiedzi.

pict0277e.jpg

Edytowane przez dark24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście chodzi o passata B4 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie pasowac do passka z klimą. Przewód od klimy nie jest giętki wiec po prawej stronie (patrząc na fote lewej) nie dasz rady umocować rozpórki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie będzie pasowac do passka z klimą. Przewód od klimy nie jest giętki wiec po prawej stronie (patrząc na fote lewej) nie dasz rady umocować rozpórki.
Dzięki za odpowiedź :) właśnie o to mi chodzi,że nie wiadomo jak z tym przewodem dlatego Was pytam bo nawet nie mam jak teraz zobaczyć jak ten przewód od klimy idzie i jak by to tam zamontować? a bardzo mi zależy na czasie.

Ale jak ta nie podejdzie to jakaś inna wogóle podejdzie pod tą klime?

Proszę,może się ktoś jeszcze z Was wypowie na ten temat bo cholernie mi się z tym śpieszy ;)

Edytowane przez dark24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nieco dziwne pytanie. Poczytałem w internecie o tych całych rozpórkach i już sam nie wiem . Czy do rozpórki górnej należy również założyć rozpórkę dolną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Moim zdaniem dolna nie ma zbytnio sensu w passacie.

 

O ile procent zwiekszy sie sztywnosc "dolu" po zalozeniu rozporki ? Patrzac na lawe laczaca wachacze to ten kawalek rurki zwany rozporka niewiele pomoze ...

 

Sens taki sam jak rozporka tylna dolna w autach z belka skretna :fajny

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałem Lekko odświeżyć czy w passacie b4 1.8 ABS rozpórka z allegro nie będzie haczyła o filtr powietrza tam przy wtrysku ?

Edytowane przez rainman777
Ortografia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam chciałem Lekko odświerzyć czy w passacie b4 1.8 ABS rozpórka z allegro nei bedize chaczyła o filtr powierza tma przy wtrysku ?

Kotlet straaszny

, nie będzie o nic haczyła, w 2e jest wszystko bliżej i nie haczy, a w ABS tym bardziej nie. przyjrzyj sie na zdjęciu wyżej w 1z. Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam bardzo proszę o w miarę jak najszybszą podpowiedz czy ta rozpórka (foto) będzie pasowała pod klimę?

 

Da się założyć zwykłą rozpórkę w 35i z klimą :) Ta co dałeś na foto od jakiegoś czasu jeździ u mnie :)

 

na tył wczoraj z nudów wyspawałem rozpórkę

 

Można poprosić o jakieś szczegółowe informacje na temat tylnej rozpórki? wymiary, foty, jak to jest zamocowane...

 

Dolne rozpórki chyba zbyt dużego wpływu na prowadzenie auta nie będą miały, samo zawieszenie spełnia poniekąd funkcję rozpórki dolnej. Jesli komuś mało to można poliuretany założyć zamiast zwykłych tulei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Da się założyć zwykłą rozpórkę w 35i z klimą Ta co dałeś na foto od jakiegoś czasu jeździ u mnie
widziałem,że masz ją u siebie,kiedyś dawno temu miała być u mnie,ale odpuściłem i trochę żałuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy a czy ktoś widział rozpórkę do pasata b3 z klimą i silnikiem 2.0 16V jak tak to poprosił bym o jakiś link lub podpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam koledzy a czy ktoś widział rozpórkę do pasata b3 z klimą i silnikiem 2.0 16V jak tak to poprosił bym o jakiś link lub podpowiedz

http://www.neuspeed.com/75/0/0/1552/351040-upper-strut-tie-bar.html

trochę partyzantka przy dolocie (rura jest ściśnięta).

na zdjęciu jest klima, ale nie ma ABS-u (pompa z ABS-em ma zbiorniczek dużo wyżej, chyba by się nie zmieścił)

9a bar.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozpórki przód/tył do Passata B3 B4 pasują z Golfa III :)

 

dafota.2.hb51349007045t.jpg.sm&th=5206

dafota.2.zjb1380994746w.JPG.sm&th=7704

 

z tyłu trzeba troszkę przy rzeźbić plastiki ale się da to upchnąć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj lepsze zdjęcia prawej strony przodu bo niektórzy zastanawiają się jak zamontować rozpórkę przy wężach od klimy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności