Skocz do zawartości
zyggy

montaż oświetlenia na nogi

Rekomendowane odpowiedzi

Na prośbę kolegi postaram się opisać montaż oświetlenia przestrzeni na nogi. Zastosowane materiały:

- listwa LED biała, giętka, samoprzylepna, kupiona w sklepie meblarskim, cztery moduły po 3 LED'y, minimalna ilość to trzy diody, bo taki moduł zawiera stosowną elektronikę do zasilania 12V

- kilka opasek plastikowych, koszulki termokurczliwe, taśma izolacyjna

- narzędzia: śrubokręty, torxy, lutownica, cyna, obcinaki, kleszcze do konektorów

- kilka metrów kabli (kolorowych lub numerowanych)

- wiertarka + wiertło 4mm

- cztery zestawy (gniazdo + wtyk)

- konektory męskie i żeńskie

- dużo chęci i samozaparcia

Zasilanie dodatkowych LED podciągnąłem z drzwi, mówiąc prościej lampki na nogi są podłączone równolegle do lampek oświetleniowych umieszczonych od dołu drzwi. Wygląda to prosto, ale aby miało ręce i nogi trzeba się troszkę natrudzić. Ja wyjmowałem przednie fotele i rozbierałem środkowe słupki aby przepuścić kable do nadwozia i ułożyć je razem z oryginalnymi wiązkami. Trzeba rozebrać tapicerkę każdych drzwi, aby podłączyć parę kabli do lampki w drzwiach. Umiejscowienie oświetlenia jest sprawą indywidualną. Dla pasażerów z tyłu oświetlenie jest zamontowane od dołu foteli, w przedniej części zamontowałem te LED'y nad nogami, dosyć głęboko, ale to kwestia wyboru. Pod fotelami obok gniazd z elektryką zamontowałem, jak również pod schowkiem i pod kierownicą zamontowane są gniazda i wtyki, pozwalające na rozłączenie tej instalacji przy demontażu tych elementów. Ja dodatkowo z każdej z lampek pociągnąłem minus (-) w okolice centralki alarmowej, aby sygnał ten służył także jako sygnalizacja otwarcia drzwi dla alarmu, ale to tylko dodatkowa opcja tak przy okazji. Jak dam radę to zrobię jakieś foto jak to wygląda w ciemnościach. Jeśli ktoś ma dodatkowe pytania, to proszę pisać w wątku lub na PW. Adminów i Modów proszę o zweryfikowanie tematu, przyklejenie tu lub przeniesienie w odpowiednie miejsce. Z braku czasu obecnie tyle, jak trzeba będzie, to odpowiem i rozwinę jeszcze temat. Nie opisuję tu jak wymontować fotele, co z AirBag'ami i jak się dostać do wiązek, bo to chyba zbędne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzuc jakies fotki i troszke opisz co i jak moze. przydalby sie taki temat w warsztacie zeby nie szukac pozniej. sam myse o oswietleniu na nogi w pasku:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mi też się spodobał pomysł, tylko tak myślę, czy nie lepiej będzie to zrobić na ori lampkach z drzwi, albo na czerwonych diodach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra koledzy, jak tylko dam radę to dzisiaj po zmroku zrobię zdęcia jak to wygląda i zapodam na forum. Co do rozwiązania, to ori lampki z drzwi są moim zdaniem zbyt trudne do montażu (przynajmniej te z Passata potrzebują prostokątnych głębokich otworów). Elastyczne listwy LED'owe łatwiej się montuje, biorą mniej prądu, a co do koloru, to kwestia indywidualna. Mi akurat spodobało się białe oświetlenie, kolega do Golfa III zamontował wszędzie niebieskie, każdy montuje co chce. Ale wracając do tematu, to postaram się o zdjęcia, tylko jak je tu wstawić - pomóżcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio tez montowalem oswietlenie na nogio. fotki mozna zobaczyc w temacie o moim pasku......... efekt super robota wcale nie jest taka trudna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pomóżcie?

 

pomozemy.:) wez opcje odpowiedz i tam pod spodem bvedziesz mial okno dodawania zdjec z dysku:) ladujesz i po problemie:) popatrz napewno znajdziesz jak;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak poza konkursem - po co to oświetlenie na nogi? Co to daje? Coś faktycznie, czy to tylko tak o +10 do lansu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do foto, to sorry, ale automatem w ciemnościach nie wyszły, postaram się o nowe. Co do pytania po co to? To fakt, w sumie po nic, ale ładnie wygląda i wiemy gdzie kładziemy nogi. Widziałem to u kolegi w Audi A6 fabrycznie i spodobało mi się, więc sobie zrobiłem taką zmotę :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również czekam na fotki. A przy okazji mam pytanko gdzie podłączyć owe listwy jeżeli nie mam lampek w drzwiach?? Ciągnąć od podsufitki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, będę się starał o te fotki, a co do podłączenia, to może jakieś dodtakowe krańcówki zastosować przy braku lampek w drzwiach? Gdybym nie miał tych w drzwiach, to chyba bym sobie odpuścił. No chyba, że wykożystać stgnał otwarcia drzwi z mikroswitcha w zamku jako (-) i dosiągnąć do lampek stały (+) przez jakiś bezpiecznik. Kwestia indywidualna, jak kto woli, ile ludzi tyle pomysłów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja również czekam na fotki. A przy okazji mam pytanko gdzie podłączyć owe listwy jeżeli nie mam lampek w drzwiach?? Ciągnąć od podsufitki ?

 

Popatrzeć na schemat instalacji i wpiąć się do kostki przy podnóżku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności