Skocz do zawartości
nex

zestaw HID - przetwornica a różnica światła

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Podzielę się "tym" z wami bo może komuś to pomoże.

 

Dziś dotknął mnie problem z przetwornicą, tzn żarnik przestał zapalać za każdym załączeniem świateł, czasem trzeba było włączać/wyłączać kilkakrotnie żeby zaskoczył, nie było reguły. Chcąc dowiedzieć się czy to przetwornica czy żarnik postanowiłem podmienić najpierw przetwornice (miałem zapasową w garażu). Znalazłem w garażu przetwornice z przed 4 lat, wtedy płaciłem za zestaw HID 500zł, to nie był zestaw CHINOL jak teraz za 130zł wszystkie. Podmieniłem i popadłem w szok. Nie miałem pojęcia że od przetwornicy może zależeć wydajność żarówki, bo na tej teraz żarówka świeci 2x mocniej i już z bliska nie ma efektu niebieskiej żarówki tylko biały wyraźny. Drugiej przetwornicy z tamtej serii nie mogę znaleźć.

 

Ta dobra i wydajna przetwornica którą mam 4 lata wygląda tak

 

90851619.jpg

 

20430929.jpg

 

A ten syf który padł po pół roku tak:

 

84399606.jpg

 

75949122.jpg

 

Różnica jaką widać w parametrach to Lnorm. Ta kupiona 4 lata temu najprawdopodobniej nie sprowadzana od CHANA, bo pamiętam że nawet pudełko odbiegało od teraźniejszych jakie robią wykonaniem ma 3.5 A a ten syf który wytrzymał pół roku 3.2 A. To tylko taka różnica na naklejce którą zauważyłem, może mało istotna.

 

Tak jak mówię, wydajność żarówki przy tej lepszej przetwornicy jest duużo większa, daje dużo więcej światła i nie ma z bliska koloru soczewki niebieskiego (6000K) tylko biały. Dziwne ale tak jest.

 

Teraźniejsze przetwornice obniżają okropnie wydajność świetlną żarników. Spróbuje się skontaktować z Człowiekiem od którego swego czasu było to załatwiane, być może ma jeszcze jakieś sztuki, choćby używki ale z tej serii. Pamiętam jak miałem w Audi A4 lampy FK automotive - soczewka, światła z tymi przetwornicami świeciły 2x lepiej niż później jak kupiłem lampy DEPO i nowy zestaw HID bo chciałem zmienić komplet na nowy (żarówki i przetwornice) i zdziwiłem się bo w nowych lampach światła było 2x mniej, ale wtedy myślałem że to przez lampy... i tak zostawiłem. Teraz już wiem jaki był powód.

 

Opakowanie tych porządnych wygląda tak (znalazłem w szafce):

 

dsc00001w.jpg

 

dsc00002cv.jpg.

 

To są oba żarniki 6000K, lewy i prawy. W tym momencie to białe światło to z przetwornicy która nie pochodzi od CHANA a z lewej od CHANA. Jak założę drugą CHIŃSKĄ to świeca tak samo na niebiesko i pół światła mniej.

 

67990279.jpg

 

36437860.jpg

 

38827621.jpg

 

Różnica jest zajebista!!

 

Musze odnaleźć kontakt do tego człowieka który je posiadał.

Edytowane przez nex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Nex-ameryki nie odkryłeś,w którymś temacie na temat Hid-ów ksenonowych(a jest ich sporo)pisało coś podobnego-że bardzo dużo zależy od przetwornicy,jak jest g.... warta to światło też nie najlepsze.A tak na marginesie jak bym miał takie światła jak ty przed wymianą przetwornic to bałbym się wyjechać gdzieś w nocy w trasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak na marginesie jak bym miał takie światła jak ty przed wymianą przetwornic to bałbym się wyjechać gdzieś w nocy w trasę.

 

90% użytkowników HIDÓW takie ma. Teraz sam szais na allegro

 

dziś dostałem drugą taką przetwornice i teraz jest :kox:

 

55141639.jpg

 

16573618.jpg

 

42635792.jpg

 

Porównanie:

 

27861963.jpg

 

Gdyby ktoś chciał wiedzieć jakie to przetwornice to pisać PW.

Edytowane przez nex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma co się rozpisywać - jest kilka tematów

_zamkniety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności