Skocz do zawartości
igor.fala

Passat nie reaguje na pedał gazu

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

Odgrzewam temat. Mam tez problem ze znikajacym pedalem gazu. Wcisniecie sprzegla nie pomaga,ale pomaga wcisniecie hamulca na chwilke. Wymienilem na nowy czujnik roznicy cisnien i niestety jest tak samo. Potrafi sie to zdarzyc kilka razy dziennie, a potem dwa miesiace sie nie zdarzyc. W kompie oczywiscie 0 bledow. Auto ma DPF - silnik 1.9. Jakieś jeszcze pomysły?

Pozdrawiam

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak żadnych błędów, to czujnik różnicy ciśnień na dpf, jest to kilka postów wcześniej

 

Czujnik różnicy ciśnień oświeca Check Engine + spiralke, błąd jest i nie da się go usunąć.

 

Świeci ci DPF ? sprawdź w blokach pomiarowych na silniku czy pedał "wymusza" moc w % tzw throtle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też wyłącza się pedał gazu i naciśnięcie hamulca albo sprzęgła resetuje go i znów można jechać. Zauważyłem też inną sprawę. Pedał działa w najlepsze i nie wyłącza się gdy mam wyłączony tempomat, ale nie że zresetowany tylko przez odepchnięcie dźwigienki do tyłu. Jak jest tempomat wyłączony, pedał gazu chodzi normalnie. Będę u mechanika to zapytam i dam znać co wymyślił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy tej mocy to normalne , wciskasz pedał i nie jedzie :D, tak znaffcy tu na forum pisali ;), a tak serio, chyba w temacie już jest rozwiązanie, jak wywala błąd pedału gazu to on winien lub jego instalacja, jak żadnych błędów, to czujnik różnicy ciśnień na dpf, jest to kilka postów wcześniej

 

Hej.

1. nie jest to czujnik roznicy cisnien, bo jest nowy i wciaz pedal gazu odcina.

2. Przewody od czujnika roznicy cisnien sprawdzone ( przedzwonione przy zlaczu od komputera )

3. Przewody cisnieniowe dochodzace do czujnika cisnien DPF sprawdzone - sa szczelne

4. Pedal gazu wymieniony na nowy

5. Filtr DPF przeczyszony tym specyfikiem firmy K2 do czyszczenia filtrow DPF Cleaner

 

a auto wciaz co parenascie sekund traci kontakt z pedalem gazu.

Na tempomacie auto jedzie bez problemu. Juz nie mam pomyslow czego to moze byc wina.

Czytalem na forum ze moze czujnik stopu ktory jest w serwie, ale to chyba by tez spuszczal auto z tempomatu, jakby byl uszkodzony - chyba ze sie myle? Ma ktos moze jakies jeszcze pomysly?

 

Pozdrawiam

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Temat został rozwiązany, dla potomnych jak są problemy z pedałem gazu to procz tych wszystkich punktów do sprawdzenia dokładam - wiązka przewodów pod akumulatorem. Bardzo dziwna sprawa, bo auto znam od nowości, zadnych ingerencji blacharza nie bylo. Przetarło sie 6 przewodow - jak sie sprawdzalo omomierzem to przejscie bylo, ale jak juz sie dalo jakies lekkie obciazenie pradowe to napiecie siadalo. Bledy na kompie jaki eis pojawialy to czunik cisnien G450 i DPF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności