Skocz do zawartości
igor.fala

Passat nie reaguje na pedał gazu

Rekomendowane odpowiedzi

Passat 2.0 tdi 140KM, Skrzynia DSG, rok 2006. Mam następujący problem: jadąc sobie wolno po mieście passat nagle przestał reagować na pedał gazu. Zatrzymałem się, nie gasząc silnika i ruszyłem i było wszystko wporządku. Zdażyło mi się to kilka razy. Samochód zachowywał się tak jakby jechał na luzie. Wszystko to przy małych prędkościach. Wyjechałem poza miasto, żeby zobaczyć jak to wygląda przy większych prędkościach, działo się to samo lecz najpierw odczuwałem lekkie szarpnięcie przed brakiem reakcji na gaz. Zwolniłem trochę( nie zatrzymując się) i po naciśnięciu gazu już wszystko wygląda normalnie. Miał już może ktoś taką sytuację ? Z czym to może być związane ? Skrzynia dsg ? Do tej pory działa sprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiazane to bedzie z pedalem gazu, jakis blad komunikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Maciej, a Ty też miałeś taki problem ? Trzeba coś wymieniać ? Jutro podłącze pod vag, może jakieś błędy wyskoczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nei w Pasku a w Borze, jak przelecialem za ostro kaluze stracil reakcje na pedal gazu, podniosl sobie minimalnie obroty do 1200 i migala kontrolka swiec zarowych, przekulalem sei tak 6 km do domu zmeiniajac biegi, odlaczylem akumulator na pare minut i bylo ok, ale jak mowie o umnie komputer wyrzuil blad, tak czy siak na pewno zwiazane jest to z pedlaem gazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ślizgające się sprzęgło? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez podłączenia do kompa to raczej wróżenie z fusów lub nabijanie postów. Bez urazy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diagnoza była trochę gorsza. Niestety pada DPF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usuń DPF'a to GAZ będzie bez ograniczen... + CHIP :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli się przytyka DPF to go wypal, albo usunąc całkowicie i zmienic program zeby pracował bez DPF-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O czyszczeniu było gdzieś wspomniane, także poszukaj na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, wieczorem za miasto, długa prosta,

bieg najlepiej 3 lub 4 , conajmniej 10 minut trzymaj na 3000 tyś obrotów podczas jazdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, tez mam podobny problem. Czasami przy normalnej jeździe niezależnie na jakim biegu jade auto leciutko szarpnie po czym pedał gazy nie działa ( tak jakby sprzęgło było włączone), dopiero przy zmianie biegu wszystko wraca do normy. Jest to bardzo uciązliwe ponieważ przy wyprzedzaniu, na zakretach jak to sie zdarzy musze szybko zmienic bieg albo jeszcze raz wrzucić ten sam. Co to możę być ?? Prosze o szybką odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybko odpowiadajac ....sprawdz bledy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem u mechanika, komputer nie pokazał żadnych błędów. Mechanik powiedział ze może to być wina pompy od paliwa albo filter paliwa. Kazał wyjeżdzić całe paliwo, kupić nowy filtr paliwa i zobaczyc co bedzie sie działo. Najbardziej zastanawia mnie fakt, iż poprzerwaniu nie działa pedał gazu, dopiero po zmianie biegu albo wrzuceniu jeszcze raz tego samego biegu wszystko wraca do normy. Nie zauważłem innych problemów. Ktos miał taki problem ?? Czy to moze być wina filtra paliwa albo pompy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy pedał jest na linkę czy elektroniczny (jakie połączenie z przepustnicą)?

jeśli elektroniczne to czujnik walnięty a jeśli na linkę to wymień ją i zobacz czy dalej będzie się zacinał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w tym ze podczas jazdy czasami po 2 a czasami po 20 minutach następuje lekkie pociągniecie auta, po czym nie działa pedał gazy ( tak jaby było włączone sprzęgło) silnik chodzi cały czas, elektronika chodzi cały czas. Dopiero po zmianie biegu na inny lub na ten sam wszystko znowu jest okej i działa pedał gazu. Zastanawia mnie to "pociągniecie auta" jakby silnik sie przydusił albo cos ale silnik sie nie wyłancza. Jak zmienie bieg auto dalej chodzi płynnie i wszystko jest okej. Auto mam od 2 miesiecy a stało sie to 6 dni temu dzień po zatankowaniu Diesla na stacji Shell.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musicie sprawdzic czy gdzies przy gazniku Wam linka nie spadła. :debil

Wracając - rozmawialem kiedys z klientem na ten temat u niego okazał sie winny ktorys z przekaznikow - dowiedzieli sie poprzez sprawdzenie bledow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie na komputerze nic nie pokazuje, zero błędów. A czy to możliwe ze podczas jazdy linka by spadała a po zmianie biegu znowu działalo wszystko okej ? Tak samo z przekaźnikiem? Jakby na komputerze był pokazany błąd to by nie było problemu a własnie nie ma żadnego błędu. ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musicie sprawdzic czy gdzies przy gazniku Wam linka nie spadła.

przecież tam nie ma żadnej linki , a tym bardziej gażnika

sprawdz na vagu jak pracuje pedał gazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności