Skocz do zawartości
qweluke

Automatyczne domykanie szyb po zamknięciu auta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam moduł komfortu z otwieraniem/zamykaniem szyb z kluczyka.

Znalazłem na forum porade jak przy pomocy czeskiego programiku zmienić to aby działało także z pilota ale zastanawia mnie jedna rzecz, a mianowicie czy da się zrobić tak, że gdy mam otwarte jakieś okno w samochodzie a auto zamknie z kluczyka to moduł komfortu automatycznie pozamyka wszystkie okna (bez przytrzymywania palucha na kluczyku) ?

 

bawił się ktoś czyś takim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Mam moduł komfortu z otwieraniem/zamykaniem szyb z kluczyka.

Znalazłem na forum porade jak przy pomocy czeskiego programiku zmienić to aby działało także z pilota ale zastanawia mnie jedna rzecz, a mianowicie czy da się zrobić tak, że gdy mam otwarte jakieś okno w samochodzie a auto zamknie z kluczyka to moduł komfortu automatycznie pozamyka wszystkie okna (bez przytrzymywania palucha na kluczyku) ?

 

bawił się ktoś czyś takim?

W B5 na fabrycznym module komfortu nie ma takiej opcji,chyba że dołożysz dodatkowy alarm z funkcją domykania okien,ja tak mam, ale jeśli masz oryginalny pilot to wtedy musisz z niego zrezygnować.Ewentualnie jak ktoś ma trochę pojęcia to można by pokombinować wstawić przekaźnik czasowy w celu wydłużenia impulsu.

Edytowane przez riccardoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, czyli odpada - temat do zamkniecia ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W B5 na fabrycznym module komfortu nie ma takiej opcji,chyba że dołożysz dodatkowy alarm z funkcją domykania okien,ja tak mam, ale jeśli masz oryginalny pilot to wtedy musisz z niego zrezygnować.Ewentualnie jak ktoś ma trochę pojęcia to można by pokombinować wstawić przekaźnik czasowy w celu wydłużenia impulsu.

 

kolego mylisz się... jest taka opcja na 100% wiem bo sam to sobie zrobiłem tym czeskim programem... oczywiscie trzeba tylko przytrzymac przycisk na pilocie do całkowitego zamkniecia szyby...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego mylisz się... jest taka opcja na 100% wiem bo sam to sobie zrobiłem tym czeskim programem... oczywiscie trzeba tylko przytrzymac przycisk na pilocie do całkowitego zamkniecia szyby...

To Ty się kolego mylisz, bo o tym ze jest opcja po przytrzymaniu przycisku na pilocie to wiedza prawie wszyscy, a kolega pytał o opcje ze moduł sam pozamyka szyby, bez trzymania przycisku na pilocie.

Znalazłem na forum porade jak przy pomocy czeskiego programiku zmienić to aby działało także z pilota ale zastanawia mnie jedna rzecz, a mianowicie czy da się zrobić tak, że gdy mam otwarte jakieś okno w samochodzie a auto zamknie z kluczyka to moduł komfortu automatycznie pozamyka wszystkie okna (bez przytrzymywania palucha na kluczyku) ?

Czytaj dokładniej następnym razem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy.Kiedyś miałem taką opcję ze jak trzymałem pilot na zamykaniu to się szybki zamykały a jak na otwieraniu to się otwierały,ale jak mi padł moduł to ta funkcja przepadła teraz mam wstawiony"jakiś układzik z allegro "i szybki zamykają się jak auto zamykam pilotem i nie muszę trzymać przycisku,ale nie mogę otworzyć z pilota,o takie coś

 

http://www.allegro.pl/item1098642411_domykanie_szyb_passat_b5_interfejs_tuning_hit.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego mylisz się... jest taka opcja na 100% wiem bo sam to sobie zrobiłem tym czeskim programem... oczywiscie trzeba tylko przytrzymac przycisk na pilocie do całkowitego zamkniecia szyby...

 

Czytaleś ze zrozumieniem pytanie założyciela wątku? To przeczytaj jeszcze raz "to moduł komfortu automatycznie pozamyka wszystkie okna (bez przytrzymywania palucha na kluczyku) ?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra juz spokojnie...:sorrynie doczytałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie czy ktoś zakładał alarm centralkę i domykanie szyb jednocześnie? bo musze to zrobić i nie wiem od czego mam zacząć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam takie pytanie. Fabrycznie w aucie miałem cenralny z zamka po przekreceniu kluczyka. Po przytrzymaniu domykało szyby. Jakiś czas temu został zamontowany centralny na pilota który ma tylko jeden przycisk do otwierania i zamykania drzwi. W zasadzie na pilocie jest jeszcze jeden przycisk ale chyba niezaprogramowany. Czy istnieje jakaś możliwość aby otwierać i zamykać szyby z nieoryginalnego sterownika radiowego centralnego zamka ? Czy ewentualnie trzeba przeprogramować komfort w aucie czy zająć się tym domontowanym układem zamykania drzwi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a ja mam takie pytanie. Fabrycznie w aucie miałem cenralny z zamka po przekreceniu kluczyka. Po przytrzymaniu domykało szyby. Jakiś czas temu został zamontowany centralny na pilota który ma tylko jeden przycisk do otwierania i zamykania drzwi. W zasadzie na pilocie jest jeszcze jeden przycisk ale chyba niezaprogramowany. Czy istnieje jakaś możliwość aby otwierać i zamykać szyby z nieoryginalnego sterownika radiowego centralnego zamka ? Czy ewentualnie trzeba przeprogramować komfort w aucie czy zająć się tym domontowanym układem zamykania drzwi ?
ten drugi to pewnie od migania kierunkami jak zgubimy auto na parlingu mam podobny alarm - dwu guzikowy i mam domykanie szyb jak wcisnę "zamknij" to szyby jadą w górę obojętnie która jest otwarta przy zamykaniu z pilota zamyka szyby a przy zamykaniu z kluczyka jak przytrzymam tez szyby jadą w górę

 

---------- Post added at 22:57 ---------- Previous post was at 22:56 ----------

 

witam mam pytanie czy ktoś zakładał alarm centralkę i domykanie szyb jednocześnie? bo musze to zrobić i nie wiem od czego mam zacząć
jeden dobry alarm ma te funkcje w sobie więc nie trzeba zakładać kilku rzeczy a jedną porządną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mielke rozumiem, że w tym wypadku opcjami które masz zarządza sam alarm. Ja takowego nie posiadam, jedynie centralny z pilota. Spotkałeś się z tym aby właśnie takie centralki (nie alarmy) na pilota umozliwialy otwieranie i domykanie szyb na odległość ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o domykanie to dedykowany sterownik firmy remotronix posiada taką funkcje, poprostu przedluza impuls na 'zamknij' i domyka wszystkie szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romanek71

Koledzy myślę, że automatyczne domykanie szyb jest montowane fabrycznie, a kombinacje z jakimiś programikami ...czeskimi może narobić bałaganu w komputerze i zaczną się problemy.

http://yourdeathdate.info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

---------- Post added at 19:21 ---------- Previous post was at 19:20 ----------

 

Koledzy myślę, że automatyczne domykanie szyb jest montowane fabrycznie, a kombinacje z jakimiś programikami ...czeskimi może narobić bałaganu w komputerze i zaczną się problemy.

http://yourdeathdate.info

To myśl tak dalej.U siebie masz fabrycznie?Poczytaj wątki i przytocz mi chociaż jeden post w którym czeski program coś nabroił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mielke rozumiem, że w tym wypadku opcjami które masz zarządza sam alarm. Ja takowego nie posiadam, jedynie centralny z pilota. Spotkałeś się z tym aby właśnie takie centralki (nie alarmy) na pilota umozliwialy otwieranie i domykanie szyb na odległość ?
myślę ze centralny z wyższej półki da rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mielke rozumiem, że w tym wypadku opcjami które masz zarządza sam alarm. Ja takowego nie posiadam, jedynie centralny z pilota. Spotkałeś się z tym aby właśnie takie centralki (nie alarmy) na pilota umozliwialy otwieranie i domykanie szyb na odległość ?
Ja się spotkałem, fabryczny central z pilota ma takie coś, tylko trzeba go odpowiednio zaprogramować. Np wg tego opisu =>http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1130 post nr 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mielke rozumiem, że w tym wypadku opcjami które masz zarządza sam alarm. Ja takowego nie posiadam, jedynie centralny z pilota. Spotkałeś się z tym aby właśnie takie centralki (nie alarmy) na pilota umozliwialy otwieranie i domykanie szyb na odległość ?
W moim Audi jest alarm DOG i jego centralka wykrywając sygnał zamknięcia drzwi załącza alarm oraz podaje przez 10 sekund 0 (GND) na 1 z pinów. Sądzę, że ewentualny moduł zamiast alarmu musiałby działać tak samo.

 

Trochę "podejrzane" jest to zamykanie i otwieranie u Ciebie z jednego przycisku. Czy to po prostu moduł (odbiornik) trzyma sobie ostatni stan i po odebraniu sygnału wysyła sygnał prowadzący do przeciwnego stanu na odpowiednie wyjście? Wtedy taki moduł wystarczyłby podpiąć zaraz za Twoim modułem, odbiornikiem.

 

Chyba, że Twój moduł/odbiornik ma 1 wyjście, a to auto decyduje czy następnym stanem ma być otwarcie czy zamknięcie. Wtedy mógłbyś gorzej mieć się wpiąć, jeśli do zamków idzie tylko 1 wiązka otwierająco/zamykająca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe alarmy z magistralą CAN posiadają dodatkowe wyjście na którym pojawia się przez określony czas (np.10s) impuls masy.

Odpowiednio podpięty do instalacji samochodu powoduje domknięcie szyb.

W przypadku np. B6 , ten przewód trzeba wprowadzić do wnętrza drzwi kierowcy i podłączyć pod 13pin sterownika (przewód zielono/biały).

Jest przewód odpowiedzialny za bezpośrednie sterowanie z wkładki drzwiowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja się spotkałem, fabryczny central z pilota ma takie coś, tylko trzeba go odpowiednio zaprogramować. Np wg tego opisu =>http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1130 post nr 3.

Cześć , poczytałem trochę o domykaniu szyb z pilota i otwieraniu . Czy rzeczywiście trzeba ingerować w moduł komfortu jakimś programem ? Mam paska 2004 highline czyli ma wszystko ale domykam szyby i otwieram tylko z klucza , mój kumpel ma octawie 2005 , nie najbogatrzą wersję i domyka szyby z pilota , może u mnie wystarczy coś włączyć w module komfortu ? , mam zamiar pogrzebać w nim ale chciałbym się najpierw Ciebie poradzić , przeglądam forum ale te posty w większości do niczego nie prowadzą .Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności