Skocz do zawartości
Gość wazonik

Jazda na mineralnym

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wazonik

Witam.

W instrukcji jest napisane 1L na 1000 km. W moim przypadku jest identycznie. Mam zalanego Castrola 10W40. Samochód nie ma wycieków, nie kopci na biało. Może trzeba zmienić olej na innej firmy lub mineralny. Samochód mam od niedawna i przy wymianie oleju sprzedawca powiedział, że jak będzie dużo brał proponuje przejść na mineralny.

Pasek B5 99r. 1,9 TDI 90 KM.

Dajcie znać co zrobić.

Ile biorą oleju wasze silniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Z takim silnikiem to inni z powodzeniem :ok: jeżdżą na wysokiej klasy olejach półsyntetycznych (10W-40) czy hydrokrakowanych (5W-40). Spotykam również użytkowników bardzo zachwalających jazdę na oleju syntetycznym przy silnikach AHU/AHH.

 

Nic tylko trzeba pojechać na bardzo solidna diagnostykę do prawdziwego mechanika bo dobijać silnika nie można jakimś minerałem. Pozatym fajnego "kloca" zaoferował Ci sprzedawca.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche sporo Ci tego oleju bierze ... moj mercedes z 89 bierze 1L ale to na 10tys km tak samo jest z obecnym Passatem ale to tylko jak mocniej przyciskam pedał gazu. Mercedes to może inna klasa aut ale zapewne coś jest nie tak jak pobór jest tak duży. A przejście na mineralny załatwi sprawe na krótki okres czasu, jak znowu zacznie Ci brac to gęstrzego juz nie wlejesz. Zastanów się nad usunięciem przyczyny technicznej a nie idziesz na skróty ... z doświadczenia wiem że zazwyczaj wymiana uszczelniaczy zaworowych przynosi bardzo dobry skutek, warto też sprawdzić turbawkę czy nie za dużo ciągnie oleju i nie wypluwa CI wydechem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wazonik

Głowica jest po wymianie uszczelniaczy, masz jakiś prosty sposób na sprawdzenie turba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Gdyby turbosprężarka wpijała tyle oleju to już byś dawno musiał motor cały wymieniać.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to nie mam pomysłu gdzie ten olej znika ... jakby się spalał to by dymiło ... ale podobno nie dymi ... ani nie ma śladu wycieku ... sprawdz na postoju czy jak przygazujesz to czy na śniegu nie zostawia czarnej oleistej plamy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Na czarno to nie tylko na niebiesko ale też raczej wykluczam.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Darek72

W październiku zeszłego roku kupiłem auto od Niemca. Gdy auto miało zrobione 180tyś była wymieniana uszczelka pod głowicą i turbina. Przy zakupie auto miało 272tyś przebiegu i zrobiłem pierwszy przegląd w autoryzowanym serwisie. Tam zalali mi silnik olejem Castrol 5W40 syntetyk. Do tej pory przejechałem 5,5tyś i na miarce między max a min ubyło mi jedna trzecia oleju. Ogólnie po nagrzaniu silnika jazda moja jest dość mocno dynamiczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
olejem Castrol 5W40 syntetyk.

 

To jest olej typu HC (hydrokrakowany) co w wolnym tłumaczeniu znaczy tyle, że tylko stał obok oleju w pełni syntetycznego.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności