Skocz do zawartości
fafik12

Włącznik wentylatora chłodnicy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Wymieniłem włącznik wentylatora w chłodnicy i wentylator dalej nie włącza się pomimo że złapałem 100 stopni C. Wentylator spradwdzałem kabelkami i działają obydwa biegi czego to jest wina?:wsciekly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz bezpieczniki, przekazniki no i kable ktore ida do wentylatora.. ja u siebie wymieniłem czujnik temp ktory jest w chłodnicy odpowiedzialny za wentylatory i pomogło ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mierzyłeś prawdziwą temperaturę czy patrzyłeś na wskaźnik w samochodzie? u mnie na wskaźniku przy 110stopniach włącza się a temperatura mierzona na wężu to 95stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od sprawdzenia termostatu. Czy dolny wąż chłodnicy jest gorący jak masz te 100st na blacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pltz

podczepię się pod temat po podobny problem mam...otóż wentylator się nie włącza.

Prąd jest, ale on dalej nie chodzi, czyli pierwsze co termostat..? Czy czujnik temperatury? Silnik grzeje się do 110, dalej się boję, puszczam dmuchawę na max ciepłe i schodzi (co chyba jednak dziwne potrafi w ten sposób schłodzić się do okolic 70)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli pierwsze co termostat..?

Tak. Musisz sprawdzić czy otwiera duży obieg bo 110st to za dużo. Poza tym piszesz że prąd jest - ale gdzie? Na silniku wentylatora i mimo to nadal się nie kręci?

Czytałeś to: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=34724 ?

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

termostat jest nowy firmy wahler założony dobrze w pewnym warsztacie a temperatura mierzona tylko na blacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
termostat jest nowy firmy wahler założony dobrze w pewnym warsztacie a temperatura mierzona tylko na blacie

Może ci przekłamywać wskaźnik. Trzeba porównać wskazania z zewnętrznym termometrem. Ale jeszcze pytanie czy wentylator w ogóle się nie włącza, czy włącza się za późno? Sprawdzałeś obwód na krótko pomijając termowyłącznik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wentylator sprawdzony na krótko działają dwa biegi i w ogóle narazie się nie włączył przy tak jak mówiłem 100 stopniach na blacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie na wskaźniku przy 110stopniach włącza się a temperatura mierzona na wężu to 95stopni

zmierz sobie rzeczywistą temperaturę i będziesz miał spokój, ja też się obawiałem tego że mi się grzeje a jednak wszystko jest w normie. Poza tym po przekroczeniu chyba 102stopni (wtedy powinien włączyć się drugi bieg wentylatora) i nie włączeniu się wentylatora zacznie mrugać kontrolka i to nią trzeba się sugerować jeśli chodzi o nadmierne grzanie się silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobny problem wystepuje, gdy zamulona jest chłodnica

przepłukaj chłodnice sodą kaustyczną to powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Wymieniłem włącznik wentylatora w chłodnicy i wentylator dalej nie włącza się pomimo że złapałem 100 stopni C. Wentylator spradwdzałem kabelkami i działają obydwa biegi czego to jest wina?
Według mnie może byc uszkodzony ten nowy termowyłącznik wentylatora ,który założyłeś lub inny problem to sama chłodnica.

Cała chłodnica może i sie nagrzewa ale w okolicy termowłącznika wentylatora ta temperatura może być o kilka stopni niższa i dlatego nie włącza ci sie wentylator.

"Wymyśliłem"sposób na sprawdzenie chłodnicy w podobnych przypadkach

jest prosty i tani ( dla nie których może śmieszny) ale na 100 % pewny. Jeżeli chcesz wiecej wiedzieć to pisz na gg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wymyśliłem"sposób na sprawdzenie chłodnicy w podobnych przypadkach

jest prosty i tani ( dla nie których może śmieszny) ale na 100 % pewny. Jeżeli chcesz wiecej wiedzieć to pisz na gg

Pisz na forum, myślę że szersze grono chce poznać ten sposób, a idea tego forum to publiczne dzielenie się wiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pisz na forum, myślę że szersze grono chce poznać ten sposób, a idea tego forum to publiczne dzielenie się wiedzą.

oki... a więc naturalnie chłodnicę mamy już wyjętą. Następnie zalewamy ją gotującą wodą np. z czajnika. Czekamy 20 - 30 sekund i sprawdzamy jak się nam nagrzewa chłodnica.

Dlaczego pierwsze sekundy są ważne???Ponieważ aluminium i miedź są dobrym przewodnikiem ciepła i po dłuższym czasie taka chłodnica mam sie nagrzeje cała i dlatego sprawdzenie jej w samochodzie jest nie skuteczne.

Wracając do tematu - po dłuższej chwili sprawdzamy jak sie nagrzewa chłodnica.

Tam gdzie jest dobry przepływ cieczy chłodnica będzie natychmiast gorąca

natomiast tam gdzie będzie przepływ utrudniony,chłodnica będzie ciepła a nawet przez dłuższy okres zimna.Uwaga nie poparzyć się !!!!!!!!!

P.S jak do tej pory sprawdziłem w ten sposób kilkanaście chłodnic i na razie 100% skutecznie. Miałem również przypadek że cała chłodnica była gorąca a tylko w miejscu czujnika wentylatora była zimna jak lód.

Zachęcam Was do prób - naprawdę działa i juz nie będziecie musieli zgadywać czy Wasza chłodnica jest dobra czy nie.Oszczędzacie czas jak również pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Chciałem prosić o pomoc, a konkretnie o małą podpowiedź jak wykręcić włącznik/ termo włącznik / czujnik wentylatora chłodnicy. Zlokalizowałem go. Sprawdziłem wentylator (działa). Ale nie mogę nigdzie zlokalizować miejsca wykręcenia tego czujnika. Czy mogę go wykręcić nie zdejmując wentylatora i chłodnicy ? Czy w ogóle jest on wykręcany czy na wcisk ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie powinien się odkręcić bez wyciągania chłodnicy. Klucz widlasty z tego co pamiętam to 29 i odkręcasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli się wykręca. Spróbuję zaraz po powrocie do domu dzięki :) rozumiem że on znajduje się w prawym dolnym rogu chłodnicy patrząc od przodu samochodu :D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po powrocie do domu to lepiej nie.. Poczekaj aż auto ostygnie.

Tak, dokładnie, prawy dolny róg patrząc od przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się pod temat.

Samochód to VW Passat B3 1.6TD, zegar po dość długim czasie podnosi się do max 70 stopni bez względu na to ile km przejadę. Zmierzyłem rezystancję na czujniku temperatury na rozgrzanym silniku, przy wskazaniach na zegarze 70 stopni rezystancja czujnika wynosi około 130 ohm, na silniku zimnym około 800. Po złączeniu przewodów na krótko od wskaźnika, wskaźnik w ciągu około 4-5 sekund wychyla się do maksimum.

Wie ktoś może być przyczyną tylko 70 stopni na wskaźniku pomimo wydaje mi się prawidłowej rezystancji a czujniku?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności