Skocz do zawartości
Gość marcc

Wymiana pompy wody.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marcc

wymieniałem ją u mechanika razem z rozrządem (pompa Ruville);

 

i teraz z niej zaczyna kapać (dokładnie to na razie sączy sie z niej płyn); teraz pytanie przy jej wymianie jeszcze raz trzeba ściągać rozrząd, a czy pas przedni też jest do ściągnięcia czy np. tylko chłodnica żeby było lepsze dojście oraz jaką pompę radzicie włożyć zamiast tej wadliwej (myślę o SKF - jaka może być jej cena, pytając się o nią to mam dość duży wachlarz cenowy)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jkeca

Pompy wody z Ruvilla są bardzo dobrej jakości, a skąd Ci sączy się ten płyn dokładnie?? Zza pompy czy z pompy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcc

patrząc od spodu: w pompie po prawej stronie jest taki mały otwór przez który cieknie (kolega mi mówił że jest tak specjalnie zrobione żeby nie wypłukało smaru w łożysku pompy) i dalej nadół pod pompe i ścieka (na pompie jest smuga); jak silnik jest ciepły to nie ma nic wilgotnego na pompie; przy zapalaniu na zimnym silniku można palcem "zbierać" płyn z pompy;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jkeca

Faktycznie trzeba ją wymienić, pompa nie jest napędzana paskiem rozrządu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pas przedni, chłodnicę płynu i klimy jeśli masz, wentylator, pasek wielorowkowy i dopiero pompę wody, inaczej nie wymienisz. Marka pompy jaką założyłeś jest dobra, zareklamuj towar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość starykot

WItam,

W moim Pasku 1.8T z 97 roku woda cieknie z pod wałka pompy. Msm juz nową, i musze ją niestety wymienic sam, bo nikt mi tego od ręki nie zrobi, a rano wyjeżdżam w góry. Czy ma ktoś jakies zdjęcia, lub rysunki techniczne takiego silnika, i sposobu w jaki pompa jest zamontowana? Dla wyjaśnienia dodam że jest ona napędzana osobnym paskiem, ale ma taką łape z boku któa podobno częściowo wchodzi pod rozrząd. Wszelkie podpowiedzi będa mile widziane. Swego czasu robiłem wiele rzeczy przy samochodach, z kapitalnymi remontami włącznie, ale były to raczej samochody starszego typu. W tym passacie jeszcze żadnych napraw nie robiłem sam, więc mam pewne obawy czy nie rozbije się o cos czego nei przewidziałem.

 

Kot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kotlecika, bo juz nie jedna tak cieknaca pompe widzialem i postanowilem (oczywiscie dla forumowiczow) z uwagi na to ze posiadam 3 uzywane pompy z ktorych 2ciekna z tej malej prostokatnej dziorki a jedna z tego wprasowanego krazka.

Tak wiec oczyscilem i wysuszylem miejsca cieknace, nastepnie wypelnilem silikonem przeznaczonym do klejenia miski olejowej i termostatu. Mysle ze jezeli nie zacznie cieknac spod walka to usterka usunieta i koszt pompy odlozony na puzniej, wystarczy szczoteczka druciana rozpuszczlnik i silikon w ilosc okolo jedna bakretke plastikowa.

Ja zrobilem to na stole, ale rowniez obecna w aucie kleilem bez demontu.

Oczyscilem, odtluscilem, zagrzalem opalarka i palcem napchalem silikonu, po weekendzie stania w pn ruszylem w droge i ta sie juz kulam 5 miesiecy i nic ;)

 

---------- Post added at 17:11 ---------- Previous post was at 17:10 ----------

 

niestety nie udalo mi sie wrzucic fotek bo po skopiowaniu foty z wrzutnika opcja wklej nie dziala, czyzbym przekroczyl limit sdjec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jestem posiadaczem vw golf 5 wersji variant 2007 1,9TDI 105KM, zakupiłem auto niedawno i mam zamiar wymienić rozrząd. Auto zostało sprowadzone z niemiec ma przejechane 160 tys km, pierwszy rozrząd był wymieniony przy 100 tys km.

Początkowo chciałem kupić cały komplet tzn. pasek, rolki, napinacz + pompa wody, gdy odwiedziłem mechanika stwierdził że prawdopodobnie wymieni tylko rozrząd bez pompy, pompa jest wymieniana co 2 raz.

Pytanie do Was koledzy czy wymienić cały komplet z pompą wody i czy użyć części oryginalnych czy mogą być zmienniki jak mogą być to jakiej firmy najlepiej?

Dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa SKF, rolki SKF, pasek Gates lub Contitech i masz komplet w cenie paska w ASO. Lepiej wymień całość. Jeżeli jesteś pewien przebiegu (hehe), to tak czy inaczej nie znasz wozu od nowości i lepiej dmuchać na zimne. Kolejną wymianę zrobisz już bez pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupilem rolki i napinacz ruville i jest git, zas pasek kontitech to go....po powrocie z pl (jedynie 1600km zrobilem na nim) wygladal jak moj stary ktory zdjelem.... wytarty, zarys zembow sie odksztalcil na wylot, zmienilem na jakis w bialym kartonie zakupiony z vw dealer koles powiedzial ze to taki jak na tasmie i faktycznie jest znacznie grubczy, z lepszej jakosci gumy ma zbrojenie (razem z nim w kartoniku mialem 3 cm takiego samego ktory byl jako reklamowka przekroju) i kosztowal mnie 60 funtow. ale na opakowaniu pisalo zywotnosc nie do ale 90 tysiecy mil, na contitech bylo napisane zywotnosc do... i byla o wiele mniejsza o ile sie nie myle.

I to by potwierdzalo regole kolega mechanik z vw crewe mowil ze te fabryczne sie tak wymienia nawet do 120 tysiecy km jak podaje chyba audi dla 1.4tdi w a2 ale nie jestem pewien

Edytowane przez Stavros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności