Skocz do zawartości
under81

zamek tylnej klapy POMOCY BARDZO WAŻNE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam mały problem mianowicie w moim Passacie '99 sedan jak zamknę go z pilota pozostaje otwarta klapa bagażnika, wiem ze jak zamek jest w pionie to centralny nie zamknie klapy ale ja nie moge go przekrecić w poziom. Moje pytanie brzmi: co sie mogło stac i w którą stronę powinien on sie przekręcić w lewo czy w prawo, zaznaczam że jak przekręcę delikatnie w prawo przy otwartym aucie to zamknie wszystkie drzwi a jak w lewo to otworzy i zaczyna otwiera szyby ale w żaden sposób nie chce przejść w poziom POMOCY!!!!!! :rozpacz::rozpacz::rozpacz: bo mój pasek jest po prostu otwarty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamek powinien się przekrecać w prawo - do poziomu :ok: Trzeba tylko trochę siły w to włożyć. U mnie sterowanie bagaznikiem z pilota nie działą i musze oddzielnie otwierac :mur: - ale juz sie do tego przyzwyczaiłem :evil: A obrót w lewo jest nieznaczny i tak jak pisałeś: otwiera auto, a jak przytrzymasz, to dodatkowo opuszcza szyby.

Jeśli jednak nie daje sie nawet przy uzyciu siły obrócic zamka w prawo, to zdejm tapicerkę (chyba 17 wkretów tam jest dookoła + 2 w mocowaniu trójkąta ostrzegawczego) i obejrzyj siłownik - może cos tam blokuje. No i zamek tez możesz od razu wyjac, przeczyscić i nasmarować - na dwie 10-tki jest przykrecany :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z wyciągnięciem zamka w tylnej klapie pasasat b5 sedan odkręciłem tapicerkę sciągłem ciegno do zamka klapy wykręciłem śruby mocujące zamej i dalej poległem dodam ze odkęciłem 4 śruby mocujące plastikowy pas na tylnej klapie tam gdzie są światła do rejestreacji i dalej nie moge tego ściągnąć bo blokują go klapki otwierania klapy jesli ktoś z tym sie uporał to prosze o pomoc a dokłądnie chodzi mi o to ze nie moge przekręcić kluczyka w poziom i mój pasek stoi ciagle z otwartym bagażnikiem

jeszcze raz prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Under81 - a czy ty czytasz co piszesz :znudzony::zdziwko: ? Napisałeś prawie to samo co na początku. :zdegustowany: A po drugie - to czytasz, co do ciebie piszą? A jak nadal nie możesz przekrecić zamka w prawo, to zdejmij cięgno od siłownika i spróbuj jeszcze raz przekręcic wtedy kluczem. A jak się nie da - to po prostu wkładka "zdechła" :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem ten sam problem. Aby wyjąć zamek należy śrubokrętem podważyć do góry zawleczkę blokującą wkładkę zamku tak jak na rysunku. Później trzeba pociągnąć delikatnie, aby wyjąć całość. Nie trzeba odkręcać tych dwóch nakrętek na górze.

Przyczyną nie zamykania się tylnej klapy jest zapewne zacięty siłownik (taki w białej obudowie). Za pierwszym razem rozebrałem go i się odblokował. Po jakimś czasie znów mi się przyciął, ale tym razem nie wyciągałem go z klapy, tylko odkręciłem tapicerkę i stuknąłem mocno rączką od śrubokręta. Słychać było jak się odblokował. Jak na razie wszystko działa.

PS. Drugi sposób naprawy na własne ryzyko.

 

Mam nadzieje, że pomogłem, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem ten sam problem. Aby wyjąć zamek należy śrubokrętem podważyć do góry zawleczkę blokującą wkładkę zamku tak jak na rysunku. Później trzeba pociągnąć delikatnie, aby wyjąć całość. Nie trzeba odkręcać tych dwóch nakrętek na górze.

Przyczyną nie zamykania się tylnej klapy jest zapewne zacięty siłownik (taki w białej obudowie). Za pierwszym razem rozebrałem go i się odblokował. Po jakimś czasie znów mi się przyciął, ale tym razem nie wyciągałem go z klapy, tylko odkręciłem tapicerkę i stuknąłem mocno rączką od śrubokręta. Słychać było jak się odblokował. Jak na razie wszystko działa.

PS. Drugi sposób naprawy na własne ryzyko.

 

Mam nadzieje, że pomogłem, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam też podobny problem z zamkiem tylnej klapy :( a mianowicie nie mogę też przekręcić klucza do położenia poziomego ponieważ blokuje mi wysunięte cięgno siłownika które nie chce się schować, prawdopodobnie zaciął się siłownik, bo jak podaję napięcie na krotko to na stykach iskrzy i słychać tak jakby próbuje coś robić ale nie daje rady. Jeżeli uda mi się dziś wyciągnąć zamek z klapy to rozbiorę siłownik i się podzielę swoimi spostrzeżeniami;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności