Skocz do zawartości
B_O_N_K

[2.8 V6 ACK] Problem z klimatyzacją DIAVIA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

W autku posiadam automatyczną klimatyzację firmy DIAVIA (założoną jeszcze w Niemczech).

 

Problem z nią polega na tym że nie utrzymuje zadanej temperatury wnętrza. O ile z chłodzeniem nie jest to aż takie uciążliwe (chłodzi bardzo dobrze) o tyle z ogrzewaniem jest już lipa - trzeba ustawiać temperaturę na HI żeby poczuć wyraźnie ciepłe powietrze.

 

Wiem że nie jest to oryginalny Climatronic ale może ktoś z Was zetknął się z podobnym problemem?

 

Ewentualnie proszę o namiary na sprawdzony, zaufany serwis zajmujący się klimatyzacją, który byłby w stanie ogarnąć ten wynalazek.

 

Z góry dzięki za pomoc :)

 

Pozdrówka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak montowali ta klime w passacie, ale spotkalem sie z ta klima w Skodzie Octavii, wygladalo to tak, ze w obudowie nagrzewnicy byla wycieta dziura i wcisnieta do srodka chlodniczka klimy, sama nagrzewnica i jej obudowa byla oryginalna, wiec grzalo tak jak w oryginale. Uklad masz dobrze odpowietrzony, moze jest banka powietrza w nagrzewnicy, albo zakamieniona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układ odpowietrzony na 100%. Myślę że przyczyną tego nie trzymania zadanej temperatury jest raczej elektronika (sterownik), ewentualnie wariujący czujnik temperatury wnętrza... Tak podejrzewam aczkolwiek oczywiście mogę się mylić :)

 

Chętnie bym dał to do przejrzenia ogarniętemu człowiekowi, który nie będzie się uczyć na moim samochodzie jednak nikogo takiego niestety nie znam.

 

Pozdrówka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności